ارزانترین کشورها برای تحصیل | ارزان ترین کشورهای دنیا برای اپلای

5/5 - (1 امتیاز)

ارزانترین کشورها برای تحصیل

1- کشور نروژ

کشورهایی که در شمال اروپا قرار دارند به دلیل داشتن کیفیت های بالای زندگی و طبیعت بسیار زیبا، مورد توجه بسیاری از افراد برای تحصیل و زندگی می باشد که در این بین کشور نروژ هم در این زمینه هیچ استثنایی ندارد. کشور نروژ در بین کشورهایی که در قسمت شمالی قاره اروپا قرار دارند دارای رتبه ارزان ترین کشور برای تحصیل می باشد و این در حالی است که سایر کشورهای دیگر نیز از نظر هزینه ها مقرون به صرفه می باشند.

دلیل این امر این است که کشور نروژ چه در داخل اتحادیه اروپا و چه در خارج اتحادیه اروپا به جز چند مورد  دارای تحصیل رایگان می باشد. یکی دیگر از فاکتورهای انتخاب نروژ به عنوان مقصد مناسب، ارائه برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی در تمام مقاطع تحصیلی و صحبت کردن اکثر مرد به زبان انگلیسی می باشد. متوسط هزینه های زندگی برای افراد در نروژ در حدود 139680 کرون نروژی یا 17200 دلار آمریکا در سال می باشد.

2- کشور آلمان

کشور آلمان که به عنوان سرزمین ایده‌ها و انضباط معروف است، در بین دانشجویان بین‌المللی از توجه ویژه ای برخوردار است. دلیل این همه توجه به عنوان یکی از مقاصد اصلی برای تحصیل و زندگی در آلمان وجود دانشگاه‌های معتبر، داشتن هزینه‌های تقریبا پایین و کیفیت بالای زندگی می باشد. بطوریکه هزینه‌های تحصیل مقطع کارشناسی و دکتری به استثنای دانشگاه بادن وورتمبرگ در همه دانشگاه‌های دولتی، بسیار پایین است.

دانشجویان  مقطع کارشناسی ارشد که مقطع کارشناسی خود را در آلمان انجام نداده‌اند معمولا مبلغی به اندازه 20000 یورو یا 23450 دلار آمریکا در سال پرداخت خواهند کرد، اما ممکن است با استفاده از بورسیه هایی این هزینه ها را کاهش دهند. هزینه‌های زندگی در سال نیز تقریبا در حدود 10000 یورو یا 11950 دلار آمریکا در سال تخمین زده می شود. البته این مبلغ کاملا به نوع و سبک زندگی، محل زندگی دارد. در مقاطع تحصیلات تکمیلی در آلمان نیز طیف وسیعی از دوره هایی به زبان انگلیسی وجود دارد.

نمونه انگیزه نامه  | تحصیل پزشکی در روسیه | پکیج مکاتبات اپلای استرالیا | پکیج مکاتبه کانادا

3- فرانسه

کشور فرانسه نیز همانند کشور المان دارای دانشگاهایی تقریبا رایگان دارد. برای دانشجویان بومی و بین المللی هزینه‌های تحصیل در فرانسه تا حدود بسیار زیادی یکسان می‌باشد. به عنوان نمونه در سال 2019 برای دوره کارشناسی هزینه ای در حدود 170 یورو یا 200 دلار در سال و برای اکثر دوره های کارشناسی ارشد 243 یورو در حدود 285 دلار و برای دوره دکتری در حدود 380 یورو یا 445 دلار تعیین شده است. البته این هزینه‌ها به طور قابل توجهی برای کلاس های انتخابی و در مجتمع‌های بزرگ، که خودشان مبالغ را تعیین می‌کنند، بیشتر می‌شود.

افرادی که به زبان فرانسوی تسلط ندارند، می‌توانند در فرانسه به زبان انگلیسی تحصیل کنید. البته اکثر برنامه‌های آموزشی انگلیسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی برگزار می‌شود. موردی که در مورد تحصیل یک دانشجو در فرانسه ممکن است مسئله ساز شود، هزینه های بالای زندگی به خصوص در شهری مانند پاریس است.

راهنمای دانشگاه مک مستر کانادا | فول فاند تحصیلی | بورسیه امریکا | پکیج نگارش نامه های مکاتباتی اپلای اروپا

4- کشور لهستان

یکی دیگر از بهترین کشورها برای تحصیل از نظر هزینه ها، کشور لهستان است. پایتخت لهستان، ورشو است که در رتبه بندی برترین پایتخت ها به عنوان مقرون به صرفه ترین شهرها قرار گرفته است. بطوریکه دانشجویانی که توانایی صحبت کردن به زبان لهستانی را دارند می توانند به صورت رایگان در لهستان تحصیل کنید.

البته بسیاری از برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی نیز در لهستان برگزار می‌شود که هزینه آنها در حدود 2000-3000 یورو یا به عبارتی 300 تا 2340 دلار آمریکا در سال تخمین زده می‌شود. از منظر هزینه‌های زندگی نیز لهستان جزء کشورهای کم هزینه می باشد و افراد تقریبا در حدود 6600 یورو یا 7700 دلار در طول سال نیاز به هزینه کردن پیدا کنید.

5- کشور تایوان

در قاره آسیا تایوان به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها برای تحصیل می باشد و از نظر دانشگاهی دارای رتبه هایی بالا می باشند. برای نمونه دانشگاه ملی تایوان که دانشگاهی برجسته در این کشور است در سال 2019 دارای رتبه 72 در نظام رتبه بندی QS بوده است و هزینه تحصیل برای دانشجویان در مقطع کارشناسی، در حدود  100920TW یا 3300 دلار آمریکا در سال است.

در دانشگاهای تایوان بیش از 120 دوره آموزش زبان انگلیسی در بیش از 40 دانشگاه ارائه می شود. با این تفاسیر تایوان یکی از مقاصد مورد علاقه برای تحصیل می‌باشد. همچنین در تایوان کیفیت زندگی با هزینه‌های پایین، نسبتا متعادل است و این هزینه‌ها را می‌توان در حدود TW$88,000یا 2900 دلار آمریکا در سال تخمین زد.

راهنمای مهاجرت کانادا | ویزای کانادا | تحصیل در کاناداویزا استارتاپ کانادا | انواع بورسیه تحصیلی آلمان | اپلای | اسکولارشیپ

6- کشور مکزیک

کشور مکزیک یکی از کشورهای پرطرفدار در آمریکای لاتین است که با رشد جذب دانشجویان بین المللی رو به رو بوده است. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در پایتخت مکزیک، که به عنوان یکی از 100 شهر برتر جهان برای دانشجویان معرفی می شود، با سایر شهرهای این کشور به طور کلی متفاوت، اما مقرون به صرفه است.

هزینه زندگی در مکزیک به نسبت پایین است، به این صورت که در پایتخت در حدود 9250 دلار آمریکا و در شهر های دیگر در حدود 6450 دلار آمریکا تخمین زده شده است. اگرچه زبان اصلی در دانشگاه های مکزیک آموزش اسپانیایی است، ولی دانشگاه‌های مکزیک دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی را نیز برای جذب دانشجویان بیشتر، ارائه می‌دهند.

7- کشور هند

کشور هند که دارای بیش از 100 زبان مختلف می باشد، ولی در دانشگاه‌های آن زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی برای تحصیلات تکمیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه‌های زندگی با استفاده از وسایل رفت و آمد عمومی و سفرهای کوتاه یک طرفه در مقایسه با سایر کشورها مقرون به صرفه می‌باشد. هزینه‌های تحصیلی بسته به سطح تحصیلات و دانشگاه بستگی دارد، اما معمولا در سال هزینه تقریبا 7808 دلار است، و  با 4600 دلار در سال زندگی به راحتی می توان در هند زندگی کرد.

اقامت پس از تحصیل | گواهی تمکن مالی | بهترین روش پرداخت خارجی | اکسپرس انتری کانادا چیست؟ | بورسیه های تحصیلی

8- کشور آرژانتین

دومین کشور بزرگ در آمریکای جنوبی، آرژانتین با  طبیعت بسیار زیبا و با جغرافیایی متنوع است که باعث می‌شود برای دانشجویان فضای ایده‌آلی می باشد. متقاضیان می‌توانند به صورت رایگان در هر دانشگاه دولتی تحصیل کنند در حالی که هزینه تحصیل در موسسات خصوصی در حدود 5100 دلار در سال یا بیشتر می باشد. برای هزینه‌های زندگی نیز تقریبا به 5000 دلار در سال نیاز می باشد و هزینه اجاره منزل نیز در ماه حدود 350 دلار در هر ماه تخمین زده می شود.

9- کشور مالزی

بدون تردید یکی از ارزان ترین کشورها برای تحصیل مالزی است بطوریکه در آنجا تنها مبلغی حدود 4500 دلار آمریکا در سال برای زندگی پرداخت می‌کنند. از نظر هزینه تحصیلی، افراد به طور متوسط 4000 دلار در هر سال تحصیلی نیاز دارند تا پرداخت می‌کنند، ولی برای برخی از دوره های این هزینه کمتر نیز می‌شود. یکی از ویژگی برخی از دانشگاه های مالزی این است که همانند دانشگاه‌های بین‌المللی ناتینگهام یا دانشگاه موناش استرالیا، دانشجویان خود را منظور کسب مدرک معتبر از این موسسات با هزینه کمتر اعزام می کند.

تحصیل در کالج استرالیا | کالج استرالیا | تحصیل در کالج آلمان | تحصیل در کالج کانادا | تحصیل در کالج | آزاد کردن مدرک

10-  آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی نیز در لیست ارزان ترین کشورها برای تحصیل قرار می‌گیرد. این کشور به دلیل داشتن زیبایی طبیعی، تنوع فرهنگی جز کشورهای مشهور می‌باشد. این کشور تقریبا ارزان، با هزینه‌های پایین زندگی و تحصیل همراه است. هزینه ها در نقاط مختلف متفاوت می‌باشد، اما به طور متوسط 6000 دلار برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه کیپ تاون (دانشگاه برتر آفریقای جنوبی که براساس رتبه بندی بین‌المللی جز دانشگاه‌های برتر شناخته شده است) تخیمن زده می شود. برای پرداخت هزینه‌های زندگی نیز به چیزی در حدود 10000 دلار آمریکا در سال نیاز خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *