مشاوره ارزیابی رایگان وضعیت پرونده تحصیلی: وارد شوید

تحصیل در کالج کانادا | تحصیل در کالج های دولتی و خصوصی کانادا

4.2/5 - (5 امتیاز)

تحصیل در کالج های دولتی و خصوصی کانادا

کالج ها مراکز آموزشی هستند که  بر روی رشته هایی که به صورت کاربردی و فنی حرفه ایی هستند تمرکز دارند. کالج ها برنامه های آموزشی پیش دانشگاهی که ارائه می دهند، برای یک دوره دو ساله می باشند که متقاضی را به تحصیلات دانشگاهی می رساند و یا برنامه های آموزشی فنی برای یک دوره سه ساله ارائه می دهند، که متقاضی را برای بازار کار آماده نماید.

در کشور کانادا دوره کالج بیشتر مربوط به دوره هایی می شود که بر روی آماده سازی متقاضی برای ورود به بازار کار تمرکز دارند. از این رو کالج ها بر روی مباحث نظری تمرکز کمتری دارند و بیشتر به جنبه کاربردی و عملی می پردازند. بنابراین تحصیل در کالج های کانادا را به متقاضیانی توصیه می شود که قصد دارند تا هر چه سریع تر وارد بازار کار کشور کانادا شوند.

از آنجایی که بیشتر کالج های کانادا، دوره کاروزری در دوره خود دارند، این فرصت به متقاضیان تحصیل در کانادا داده می شود تا ارتباطات کاری خود را در این دوره ها گسترش دهند تا شانس استخدام شدن خود را بالا ببرند. اگر کالج های کانادا را با سیستم تحصیلی در ایران مقایسه کنیم، در واقع کالج ها همان مراکز آموزشی فنی و حرفه ای در کانادا به شمار می آیند که نقش اصلی آنها آماده سازی نیروی کار برای ورود به بازار کار است. در حالیکه دانشگاه های کانادا متقاضیان را برای هدف های آکادمیک مهیا می کنند.

همانطور که گفته شد، متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا پس از طی کردن دوران دبیرستان خود، ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کالج‌های کانادا را به دلیل فرصت‌های گوناگونی که کالج ها پیش روی دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند انتخاب می کنند که این فرصت ها به صورت زیر می باشند:

 • ارائه مدرک کاردانی (associate degree)
 • ارائه گواهینامه‌‌های اتمام دوره فوق دیپلم
 • ارائه دوره‌های آموزشی کوتاه‌ مدت و فشرده
 • ارائه دوره‌های آموزشی برای مهارت‌های کاری
 • ارائه دوره های آماده‌سازی برای امتحانات مجوز‌های حرفه‌ای
 • ارائه دوره هایی برای برنامه‌های مدرک کارشناسی با همکاری یک دانشگاه
 • ارائه دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL)
 • ارائه دوره‌های آموزشی زبان فرانسه

علاوه بر این، کالج‌هایی با نام‌ junior وجود دارند که دوره‌هایی دو ساله تحت عنوان فوق دیپلم را ارئه می دهند. همچنین دوره ای با نام انگلیسی برای اهداف آکادمی (EAP) وجود دارد که به صورت دوره‌هایی شش ماهه و یکساله است که با طی کردن آن، متقاضی می‌تواند بدون نیاز به مدرک آیلتس و یا تافل در برخی از دانشگا‌های معتبر کانادا تحصیلات خود را ادامه دهد.

ذکر این نکته ضروری است که  این مورد متقاضیان ایرانی زیر ۱۸ سالی است که لزومی به داشتن مدرک آزمون آیلتس یا تافل برای ادامه تحصیلات خود درکالج‌های کانادا ندارند مناسب است تا با پذیرش درکالج موردنظر و سپری کردن دوره‌های کوتاه مدت زبان به تحصیلات خود ادامه دهند. حال اگر متقاضیان محدوده سنی بالاتر از ۱۸ سال را داشته باشند برای دریافت ویزای کانادا و پذیرش کالج‌های کانادا یکی از مدارک بین‌المللی زبان را باید داشته باشند.

دوره های کالج در کانادا به دلیل استقبال طیف وسیعی  از دانشجویان کانادایی و بین المللی در این دوره ها محبوب می باشند. مدت زمان تحصیل در دوره های کالج بین 2 تا 4 سال می باشد. شرایط ورود به کالج ها راحت تر از دانشگاه ها و همچنین نمره زبان مورد نظر جهت ورود به دوره کالج در مقایسه با دانشگاه ها ساده تر خواهد بود. اخذ ویزای دانشجویی از طریق پذیرش در کالج های کانادا همراه با خطر بوده که باید تمامی حوانب را سنجیده و سپس عمل کنید.

مدارس تابستانه اروپا | معرفی سایت کاریابی در کانادا | دانشگاه استنفورد | مهاجرت دانشجویی | مدارک اپلای

 انواع کالج‌های کانادا

در کشور کانادا به موسسه های آموزشی با یک محیط کوچک‌ و تنوع رشته‌های آموزشی کمتر از دانشگاه که مجاز به صدور مدرک تا مقطع کارشناسی و در قالب دوره‌های ۳ تا ۴ ساله هستند، کالج می‌گویند. کالج ها در کانادا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. کشور کانادا تشکیل شده از استان های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا، اونتاریو، نیوبرانسویک، کبک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، جزیره نیوفاندلند و قلمروهای لابرادور و بخش شمال غربی، یوکون و نوناووت می باشد.

در این بین بعضی از کالج‌ها هستند که بوسیله ی این استان‌ها حمایت مالی می‌شوند. به این قبیل از کالج‌ها که توسط کمک های مالی دولتی فعالیت می‌ کنند، اصطلاح کالج‌های دولتی (community college) گفته می‌شود. منابع مالی کالج‌های دولتی غالبا توسط دولت فدرال کانادا تامین می‌شود و که بعث می شود تا هزینه‌های تحصیلی کمتری به نسبت کالج های خصوصی دارند.

در مقابل، کالج‌های‌خصوصی هیچگونه کمک مالی از طرف بخش فدرال و یا استانی دولت دریافت نمی‌کنند. این کالج ها پس از طی کردن مسیری سختگیرانه از طرف استان خود، موفق به دریافت مجوز می‌شوند که با استفاده از شهریه تحصیلی دانشجویان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. کالج‌های خصوصی کانادا معمولا از کالج‌های دولتی کوچک‌تر و گران‌تر هستند.

در بین کالج های خصوصی، برخی هستند که به امر گسترش و توسعه مهارت‌ها برای فرصت‌های کاری خاص می‌پردازند. به این دسته از کالج‌ها، کالج‌های حرفه و کسب و کار یا Private Career Colleges یا (PCC) گفته می‌شود.

ساختار انگیزه نامه استاندارد | ویرایش رزومه | توصیه نامه برای اپلای

دوره های کالج

معمولا دوره هایی که در کالج ها ارائه می شوند به صورت زیر دسته بندی می شوند:‌

 1. دوره DEC. این دوره در کالج های کبک ارائه می شود و پیش نیاز ورود به آن دیپلم دبیرستان است.
 2. دوره دیپلما ( پیش نیاز این دوره دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد)
 3. دوره سرتیفیکیت (‌پیش نیاز این دوره ها دوره دیپلم می باشد)
 4. دوره پست بچلر (‌پیش نیاز این دوره ها دوره کارشناسی می باشد)
 5. دوره بچلر ( این دوره همان دوره کارشناسی بوده که پیش نیاز ورود به آن دوره دیپلم وپیش دانشگاهی است)

انتقال واحد های درسی از کالج به دانشگاه های کانادا

انتقال وحدهای درسی (Credit Transfer) روشی متداول برای ادامه تحصیل دانشجویان کانادایی و بین المللی در کانادا است. در روش انتقال واحد های درسی، نخست متقاضی دوره خود را در کالج مورد نظر شروع می کند و در ادامه بر اساس معدلی که بدست می آورد می تواند دروس خود را به کالج یا دانشگاه دیگری انتقال دهد. این روش برای متقاضیانی که قصد دارند تا در دانشگاه هایی با رتبه بندی بالا ادامه ی تحصیل کنند بسیار رایج است.

دلیل این امر این است که ابتدا ورود به دوره کالج رقابت کمتری را می طلبد و متقاضی با تقویت مهارت زبان و هم چنین پایه درسی خود و انتقال به دانشگاه مورد نظر از شانس بالایی برای پذیرش گرفتن برخوردار می شود. کشور کانادا در زمینه انتقال واحد های درسی بین کالج ها و دانشگاه ها معروف ترین و پیشرفته ترین کشور دنیا می باشد که در این بین استان بریتیش کلمبیا در میان استان های کانادا در زمینه انتقال واحد های درسی قویترین سیستم را دارد.

هزینه تحصیل و شهریه کالج های کانادا

برای دانشجویان بین‌المللی که تمایل به تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها و یا کالج‌های کانادایی را دارند، خبر خوب این است که هزینه تحصیل در کالج‌های کانادا در مقایسه با دیگر کشورها مانند آمریکا، انگلیس و استرالیا مناسب‌تر است. معمولا هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادایی بر اساس چندین عامل نظیر رشته‌ی در حال تحصیل، دانشجوی بومی یا بین‌المللی، مقطع تحصیلی متفاوت است.

همانند دانشگاه ها، شهریه­ی کالج ها نیز به عوامل گوناگونی از جمله دوره، فشردگی کلاس ها، ایالت محل تحصیل و بستگی دارد.  شهریه کالج ها به صورت تقریبی برای مقطع کاردانی در حدود 14۰۰۰ دلار و برای  مقطع کارشناسی در حدود ۱8۰۰۰ دلار در سال می باشد. به طور کلی محدوده تقریبی شهریه کالج های کانادا بین ۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار در سال می باشد. در کنار این هزینه ها باید هزینه بیمه درمانی خود در طول مدت زمان تحصیل در کالج ها و هزینه زندگی در کانادا را نیز به لیست هزینه های تحصیلی خود اضافه کنید.

در کنار این مباحث، شورای آموزش و پرورش کانادا یک  سیستم آنلاین  را برای متقاضیان فراهم کرده تا با استفاده از آن هزینه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف کانادا را محاسبه کرد.

براساس آمار منتشر شده  Statistics Canada   در سال تحصیلی ۲۰۱۸/۲۰۱۹ ، شهریه دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادایی در مقطع کارشناسی به طور متوسط ۶٫۳ درصد افزایش داشته است. در ای بین شهریه رشته‌های انسانی و هنر پایین تر بوده و در رشته‌های مهندسی و پزشکی جزء بیشترین هزینه ها با شهریه تقریبی سالانه ۳۰٫۷۴۲ دلار کانادایی  هستند. شهریه در مقطع کارشناسی ارشد به طور متوسط از مقطع کارشناسی کمتر بوده و درحدود ۱۶٫۴۹۷ دلار کانادایی می باشد که فقط یک درصد نسبت به سال تحصیلی گذشته افزایش قیمت داشته است.

نوشتن sop | نمونه انگیزه نامه | ریکامندیشن | ویرایش رزومه

شرایط سنی برای اخذ پذیرش در کالج های کانادا

بر اساس قانون هیچ گونه شرط سنی برای پذیرش و ویزا تحصیلی کانادا وجود ندارد. اما آفیسرهای اداره مهاجرت قطعا عامل سن را در بررسی پرونده ویزای متقاضیان در نظر می گیرند که باید برنامه تحصیلی متقاضی برای آفیسر توجیه پذیر باشد. به عنوان نمونه متقاضی که سن بالایی دارد مثلا ۵۰ سال و قصد دارد تا در دوره کالج تحصیل کند به سختی می تواند آفیسر را با مدارک خود قانع نماید که قصد تحصیل و بازگشت به کشور خود را دارد.

نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش کالج های کانادا

اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌ها در کانادا به دلیل این که عموما دروس به انگلیسی تدریس می‌شوند، خواستار این هستند که دانشجویان خارجی از درک خوبی از زبان انگلیسی برخوردار باشند. بنابراین داشتن مدرک TOEFL و یا IELTS با میانگین نمره ۶ – ۶٫۵ جزء موارد ضروری برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود. حداقل نمره زبان در کالج ها متفاوت است و هر کالج سطح مورد نظر خود را دارد. اما به طور کلی در بعضی از کالج ها نمره زبان حداقلی برای آیلتس نمره 6 می باشد.

این در حالی است که اگر متقاضی نتواند نمره زبانی خود را به 6 برساند، امکان سپری کردن کلاس ها و دوره های زبان را نیز در همان کالج خواهند داشت. متقاضیان واجد شرایط می‌توانند با پرداخت هزینه و گذراندن دوره‌های کوتاه مدت یکساله  ESL و یا EAP pathway در کالج‌های کانادا، بدون داشتن مدرک آیلتس و یا تافل به تحصیل خود در برخی از دانشگاه‌ها وکالج‌های کانادا ادامه دهند.

ذکر این نکته، ضروری است که متقاضیان ایرانی که بالای ۱۸ سال سن دارند و مدرک آیلتس و تافل را در پرونده ویزای تحصیلی خود ندارند، حتی با وجود اینکه از سوی کالج کانادایی مورد نظر مورد پذیرش قرار گرفته اند، درصد ریجکت شدن ویزای وی از سوی سفارت کانادا بالا می‌برد. به این دلیل که از منظر آفیسر، طی کردن دوره‌های زبان و کسب مدرک مورد نیاز در کشور مبدا از لحاظ اقتصادی، منطقی‌تر و قابل قبول تر بوده و اخذ پذیرش تحصیلی برای گذراندن دوره‌های زبان در کشور کانادا، دارای تردید می باشد و مورد پذیرش سفارت کانادا قرار نمی‌گیرد.

امکان اخذ ویزای همراه متقاضی تحصیل در کالج کانادا

متقاضی ویزای همراه می تواند برای دریافت ویزای توریستی یا ویزای کاری اقدام نماید و محدودیتی در این مورد نیست. این نوع از ویزا فقط به خانواده افرد متقاضی تحصیل در کالج‌های کانادا منحصر نمی‌شود، بلکه در مقاطع بالای تحصیلی، مناسب دانشجویانی خواهد بود که تمایل دارند از همراهی همسر و فرزندان خود در خلال تحصیل در کانادا بهره‌مند شوند.  یعنی به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، متقاضی می تواند به جهت ملاقات همسر، فرزندان یا والدین خود آنها را به کشور کانادا دعوت کنید.

علاوه بر این، این امکان وجود دارد تا همسران دانشجویان خارجی در صورت واجد شرایط بودن برای اقامت طولانی مدت در کانادا، تقاضای مجوز کار یا همان (Work Permit) کنند. البته این گزینه تنها زمانی قابل دسترس است که متقاضی یک دانشجوی تمام وقت در یکی از موسسات آموزشی زیر بوده و از مجوز تحصیل معتبر برخوردار باشید:

 • موسسه آموزشی دولتی مانند کالج، دانشگاه و یا کالج عمومی و فنی و حرفه‌ای (CEGEP)
 • کالج‌های خصوصی
 • موسسه یا مدرسه‌ای خصوصی که می‌تواند با تایید و مجوز استانی مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا صادر کنند

مجوزکاری که برای همسر و یا شریک قانونی متقاضی اصلی صادر می شود تا زمان اعتبار مجوز تحصیل دانشجو معتبر است. یک گزینه رایج دیگری نیز وجود دارد که این است که پیش از ترک وطن، اعضای خانواده هم ازطریق سفارت و یا vfs کانادا برای ویزای Visitor ( و همچنین مجوز کار در صورت نسبت همسری) اقدام کنند که این فرآیند می‌تواند همزمان با فرآیند درخواست مجوز تحصیلی شما به انجام برسد.

شرایط اخذ ویزای همراه

اگر متقاضی قصد دارد تا عضوی ازخانواده خود به غیر از همسر بطور مثال، یکی از والدین یا اقوام را دعوت کند، آنها می بایستی برای مدت زمانی که قصد بازدید متقاضی را در خاک کانادا را دارند، از طریق مدارک مالی مانند ریز حساب بانکی، فیش حقوقی و غیره، تمکن مالی خود را اثبات کنند.

آنها همچنین می بایستی توانایی اثبات وابستگی خود در کشور مبدا از لحاظ کاری، خانوادگی و غیره را به آفیسر پرونده داشته باشند.

شرایط کار پس از تحصیل

معمولا دانشجویان پس از سپری کردن دوره‌های ۲-۳ ساله کارشناسی در کالج‌های کانادا می‌توانند برای ویزای کار (open work)  که حداکثر سه سال می باشند و جواز کار (PGWP) درخواست دهند و پس از طی کردن یک‌سال و بدست آوردن تجربه در رشته کاری مورد نظر، شرایط لازم را برای اقامت دائم کانادا کسب کنند. به طور کلی برای دریافت مجوز کار می بایستی متقاضی دارای شرایط زیر باشد:

 • حداقل سن متقاضی به هنگام تقاضای مجوزکار حداقل ۱۸ سال داشته باشد.
 • در یکی از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا حداقل برای مدت ۸ ماه به صورت پیوسته و تمام وقت مشغول به تحصیل بوده و دارای مدرک و یا تاییدیه‌ای ازدانشگاه و یا کالج خود مبنی بر گذراندن کامل برنامه تحصیلی خود باشد.
 • از یک دوره متوسطه کالج، مدرسه فنی/تجاری، دانشگاه دولتی و یا CEGEP در کبک فارغ التحصیل شده باشد.
 • از یک مدرسه خصوصی متوسطه در کبک که واجد شرایط برای برگزاری دوره‌هایی با مدت زمان ۹۰۰ ساعت یا بیشتر است و به اخذ دیپلم حرفه‌ای (DEP) و یا گواهینامه (ASP) منتهی می‌شود فارغ التحصیل شده باشد.
 • از یک کالج خصوصی کانادایی که تحت قوانین استانی مجاز به ارائه مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری است، فارغ‌التحصیل شده باشد.
 • در بازه زمانی ۹۰ روزه‌ای که دوره تحصیلی وی تکمیل شده است، برای مجوز کار درخواست دهد

ثبت نام کالج

تحصیل در کالج کانادامکاتبه با اساتید | هزینه زندگی دانشجویی در سوئیس | واریز پول به حساب خارجی | شرایط مهاجرت تحصیلی

تفاوت های کالج‌های خصوصی و دولتی کانادا

 • شهریه کالج خصوصی و دولتی

از لحاظ هزینه کالج‌های دولتی غالبا گزینه ارزان‌تری در مقایسه با کالج‌های خصوصی می باشند. البته این موضوع  چندان برای دانشجویان بین المللی تفاوتی ایجاد نمی کند.

 • اندازه کلاس در کالج خصوصی و دولتی

معمولا تعداد دانشجویان کالج‌های خصوصی در هرکلاس به غیر ازموارد استثنایی، خیلی از کالج‌های دولتی کمتر است.

 • مدت زمان تحصیل در کالج های خصوصی و دولتی

بسیاری از کالج‌های خصوصی سعی دارند تا برنامه‎‌هایی مشابه با کالج‌های دولتی کانادا در بازه زمانی کوتاه‌تر و بدون از دست رفتن کیفیت تحصیلی ارائه کنند. این رویه موجب صرفه‌جویی در زمان متقاضیان می‌شود و همچنین به گونه‌ای جبران پرداخت شهریه بیشتر نیز به حساب می‌آید.

 • پذیرش در کالج خصوصی و دولتی

 به این دلیل که  متقاشیان چه بومی و چه غیر بومی تنها منبع درآمد کالج‌های خصوصی هستند، بنابراین آنها همیشه خواهان جذب دانشجویان جدید هستند و به طورمستمر رویکردی مناسب تری نسبت به پذیرش‌ دارند.

 • مورد تایید مقامات مهاجرت در کالج خصوصی و دولتی

اکثر کالج‌های دولتی دولتی در کانادا مورد تایید مقامات مهاجرت هستند. دانشجویان بین المللی برای بدست آوردن اجازه تحصیل (Study Permit)، بایستی فقط در موسسه های تعیین شده برای یادگیری   (DLI) ثبت نام کنند.  از این رو برای اطمینان از قرارگیری کالج موردنظر خود در برنامه DLI به وب‌سایت IRCC  مراجعه کنید.

 • مجوز کار همزمان با تحصیل در کانادا

متقاضیانی که به عنوان دانشجو از مجوزتحصیل معتبر برخوردار هستند، می‌توانند همزمان با تحصیل تا حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در یکی ازکالج‌های کانادا، کارکنند. علاوه بر این متقاضیان می توانند در حین تعطیلات مرسوم بهار و زمستان نیز به صورت تمام وقت کار کنند. این موضوع برای دانشجویان کالج‌های دولتی و خصوصی قابل دسترس است.

 • ارزیابی اعتبار آموزشی

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور افراد نیازمند این هستند که مدارک تحصیلی شان از طریق یک سازمان تایید شده به نام (ECA) سنجش و اعتبارسنجی شود. آن دسته از افرادی که تحصیلات خود را در کانادا به سرانجام رسانده اند نیازی به طی کردن فرآیند  ECA ندارد. این گزینه برای همه کالج‌های کانادا (دولتی و خصوصی) صدق می‌کند.

 • مجوز کار برای کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی که از یکی از کالج دولتی در کانادا فارغ التحصیل شده اند، برای ماندن در کانادا و داشتن حق کار پس ازفارغ التحصیل به یک مجوز مخصوص کاری (PGWP) نیازمند هستند. این مورد به ندرت برای کالج‌های خصوصی قابل دسترس است، بنابراین افراد می‌توانند با مراجعه به  وب‌سایت مربوطه از واجد شرایط بودن کالج خود برای PGWP مطمئن شوند.

تحصیل در کالج کانادافاندیاب | اسکالرشیب | گروه تلگرام اپلای | تحصیل در روسیه  |تحصیل در کانادا

برترین کالج های کانادا

کالج جورج براون (georgecollbgeorgecol)

کالج جورج براون (GBC) در سال 1967 توسط دولت انتاریو تاسیس شد که در در تورنتو واقع در استان انتاریو می باشد. این کالج طیف وسیعی از رشته ها در زمینه هنر و طراحی، کسب و کار، خدمات اجتماعی، آموزش و پرورش، فن آوری های تولید و مهندسی، علوم سلامت، مهمانداری و هنر آشپزی، مطالعات مقدماتی، و همچنین رشته های تخصصی ارائه می دهد. دراین کالج بیش از 1300 دوره آموزشی وجود دارد.

در حال حاضر حدود 15،000 دانشجو به صورت تمام وقت، که 1400 نفر آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند و بیش از 60،000 دانشجوی پاره وقت در رشته های مختلف در این کالج مشغول به تحصیل هستند. فارغ التحصیلان جورج براون به لحاظ اعتبار بالای این مرکز و سطح آموزشی عالی، حداکثر شش ماه پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار می شوند.

کالج شریدان (Sheridan Collegesherlb)

این کالج در سال 1967 در استان انتاریو، حومه غربی تورنتو تأسیس شد. کالج شریدان در زمینه انیمیشن و تصویرسازی، تئاتر و موسیقی بسیار شهرت دارد. علاوه برا ین ، دراین کالج رشته های تجاری، علوم کاربردی و مهندسی، علوم رایانه و مطالعات اجتماعی و سیاسی نیز ارائه می شود. رشته مهندسی الکترونیک این کالج نیز در سطح بی نظیری به دانشجویان عزیز ارائه می شود. یکی از ویژگی های این کالج این است که تعدادی از رشته های آموزشی مشترک را از طریق دانشگاه تورنتو در Mississauga، دانشگاه یورک و دانشگاه بروک ارائه می دهد.

کالج سِنِـکا (senecasenecalb)

کالج هنرهای معاصر و فناوری Seneca در سال 1967 در تورنتو واقع در استان انتاریو تاسیس شده است. این کالج یک کالج اجتماعی عمومی برای هنرهای کاربردی و فناوری می است. دراین کالج مدارک سرتیفیکیت، دیپلم و کارشناسی در زمینه فناوری، بیو تکنولوژی، تجارت بین الملل، بازاریابی، حسابداری، مدیریت برند، مدیریت پروژه، مدیریت پروژه، علوم کامپیوتری، مهندسی، مسافرت، مهمانداری، مدیریت، طراحی و مُد، دیجیتال و انیمیشن چند رسانه ای، و رشته های بسیار زیاد دیگری ارائه می شود.

در کالج Seneca دانشکده های هنرهای کاربردی و علوم بهداشتی، دانشکده علوم کاربردی و مهندسی فناوری، دانشکده تجارت و دانشکده هنر و فناوری اطلاعات وجود دارد. علاوه بر این کالج سنکا عضو پلی تکنیک کانادا است. این موسسه دراین کالج تجربه بیش از 140 سال فعالیت های تخصصی ارائه می شود.

کالج سنتنیال (centenniallb)

کالج سنتنیال، نخستین کالج دولتی است که در سال 1966 در تورنتو تأسیس شد. این کالج بیش از 95 رشته در زمینه کسب و کار، ارتباطات، جامعه و مطالعات بهداشتی، علم و فن آوری مهندسی، هنرهای عمومی، مهمانداری و حمل و نقل ارائه می دهد. کالج سنتنیال ازدانشکده های مدیریت، کسب و کار، مطالعات اجتماعی و سلامت، علوم آموزشی، مهندسی فناوری و علوم کاربردی، هتلداری، گردشگری و فرهنگ و حمل و نقل تشکیل شده می باشد که از طریق این 8 دانشکده، بیش از 100 رشته تمام وقت و 160 رشته پاره وقت ارائه می دهد.

علاوه برا ین تحصیل در کالج سنتنیال، زمینه قوی در یادگیری آزمایشگاهی، صنعت و سرمایه گذاری و آموزش را برای دانشجویان فراهم می کند. متقاضیان نیز در این کالج از طریق رشته های عمومی، هنر و علوم و آموزش زبان انگلیسی برای ورود به کالج و دانشگاه ها آماده می شوند.

کالج فنشاو (Fanshawe)

کالج Fanshawe در سال 1962 توسط مرکز حرفه ای انتاریو (OVC) درشهر لندن واقع در استان انتاریو تاسیس شد. این کالج در سال 1967 یکی از مراکز عالی در زمینه ی هنرهای تجسمی و فن آوری تبدیل شد. با بیش از 40 سال تجربه این کالج یکی از کالج های برتر کانادا شده است. دراین کالج حدود 15000 دانشجوی تمام وقت و 40000 دانشجوی پاره وقت وجود دارد.

تاکنون از کالج فنشاو بیش از 112000 نفر فارغ التحصیل شده اند. در کالج فنشاو  مدارک سرتیفیکیت، دیپلم و کارشناسی در رشته های مختلف مانند هنرهای کاربردی، کسب و کار، فن آوری و خدمات بهداشتی و انسانی ارائه می شود. دانشکده های این کالج شامل تجارت، مراقبت های بهداشتی، خدمات انسانی، فناوری اطلاعات، حمل و نقل و زبان انگلیسی می باشد.

کالج کانستوگا (Conestoga College)

کالج کانستوگا  که در جنوب غربی انتاریو واقع شده است با ارائه آموزش پیشرفته کاربردی و تحقیقاتی شروع به فعالیت کرد. این کالج یکی از کالج های برجسته پلی تکنیک و عضو مؤسسه ی پلی تکنیک کانادا است که دارای 8500 دانشجوی تمام وقت، 4000 دانشجوی کارآموزی و 38000 دانشجوی پاره وقت است. دراین کالج 120 رشته به صورت تمام وقت، 37 رشته مربوط به کارآموزی، 7 رشته در سطح کارشناسی، 25 رشته در سطح کارشناسی ارشد و بیش از 100 رشته پاره وقت ارائه می گردد.

کالج کانستوگا از دانشکده های  کسب و کار و مهمانداری، آموزش حرفه ای، مهندسی و فناوری اطلاعات، بهداشت و علوم زیستی و خدمات اجتماعی، مطالعات لیبرال، رسانه و طراحی، تجارت و کارآموزی و زبان تشکیل شده است.

کالج لمبتون (Lambton)

کالج لمبتون یک کالج هنر و فناوری های کاربردی است که در سارنیا واقع در استان انتاریو است که در مجاورت دانشگاه تورنتو قرار دارد. حدود 3500 دانشجوی تمام وقت، 6500 دانشجوی پاره وقت و 500 دانشجوی بین المللی در این کالج مشغول به تحصیل هستند. کالج لمبتون دارای بیش از 70 رشته پس از دوره متوسطه و کارآموزی است. مدرک تحصیلی این کالج از درجه اعتبار بالایی برخوردار است.

کالج NAIT (Northern Alberta Institute of Technology)

کالج NAIT یکی از بهترین مراکز در زمینه های فنی و کاربردی است که به منظور رفع نیازهای صنعت جهانی طراحی شده است. این کالج در مرکز شهر ادمونتون، پایتخت آلبرتا واقع شده است و قدمت 50 ساله دارد. بر اساس آمار منتشر شده از سال 2018 ، در حدود 86 درصد از فارغ التحصیلان این کالج پس از اتمام تحصیل وارد به راحتی وارد بازار کار می شوند. کالج NAIT دارای بیش از 2000 دانشجوی بین المللی از صدها کشور دنیاست.

دانشجویانNAIT در مقطع کارشناسی در رشته های مدیریت کسب و کار، فناوری اطلاعات، تکنولوژیهای مهندسی، مدیریت زیست محیطی، علوم بهداشتی، هنرهای آشپزی و صنایع مشغول به تحصیل هستند. علاوه بر این، ترم زبان انگلیسی به عنوان یک رشته تحصیلی دوم، دانشجویان را جهت کسب موفقیت های بیشتر آماده می کند.

کالج Cégep de la Gaspésie et des Îles

این کالج در سال 1968در  استان کبک تأسیس شد. در حال حاضر شامل پنج دانشکده می شود: Gaspé، Grande-Rivière، Carleton، Îles-de-la-Madeleine و Montreal. در این کالج آموزش دوره های تخصصی در زمینه های تکنیک های ماهیگیری گراند-روویر، تکنیک های گردشگری و تفریحی در Gaspé ارائه می گردد.

کالج نیاگارا (Niagara College)

کالج نیاگارا در سال 1967 تاسیس شد. بیش از 500 دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف در این کالج تحصیل می کنند. کالج نیاگارا دوره های یک، دو و سه ساله تا مقطع کارشناسی و دوره های چهار ساله در رشته های مدیریت کسب و کار، محیط زیست، باغبانی، تجارت، کشاورزی، مهمانداری، گردشگری، فن آوری اطلاعات و رایانه، مطالعات بهداشتی و اجتماعی، و مهندسی ارائه می دهد.

کالج Red River

کالج رد رایور (RRC) در شهر وینیپگ، پایتخت مانیتوبا که بزرگترین کالج در مانیتوبا است تاسیس شد. کالج RRC با ارائه بیش از 90 گواهینامه فنی و حرفه ای، دیپلم و مدارک سرتیفیکیت، به عنوان یک کالج بی نظیر پس از دوره متوسطه محسوب می شود که توسط دولت مانیتوبا حمایت و تأیید شده است. در این کالج سالانه بیش از 30000 دانشجوی تمام وقت و پاره وقت را تحصیل می کنند.

از مزایای کالج RRC، مشارکت و توافق بین المللی با دانشگاه ها و نهادهای سراسر جهان ، آموزش عالی و باکیفیت، شهریه ای مناسب، پشتیبانی آموزشی عالی، آموزش پیشرفته، و صدور گواهینامه های بین المللی برای دانشجویان است. دوره های تخصصی که در این کالج برگزار می شود عبارت است از توسعه تجارت و تجارت بین الملل، آموزش زبان انگلیسی، خدمات بهداشتی و کاربردی، مدیریت هتل و رستوران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، حمل و نقل، مهندسی و تکنولوژی صنعتی

کالج British Columbia Institute of Technology

کالج BCIT یکی از کالج های بسیار عالی به منظور ارائه مهارت های شغلی، با تأکید کاربردی، برای دانشجویان است. این کالج با ارائه بیش از 130 رشته ی تخصصی درزمینه های مدیریت کسب و کار، محاسبات مطالعات، برق و الکترونیک، علوم بهداشتی، ساخت و ساز، صنعتی مکانیک، پردازش و انرژی و منابع طبیعی، حمل و نقل از بهترین گزینه ها جهت ادامه تحصیل در کانادا می باشد. علاوه بر این کالج BCIT گواهی نامه هایی از دیپلم تا کارشناسی ارائه می دهد.

کالج هامبر (humber)

کالج هامبر در سال 1967 در تورنتو تأسیس شد که تشکیل شده از  سه محوطه اصلی، محوطه Humber North، دانشگاه Lakeshore و دانشگاه Humber Orangeville است. کالج هامبر بیش از 150 برنامه تا مقطع کارشناسی به 25000 دانشجوی تمام وقت و 57000 دانشجوی پاره وقت ارائه می دهد. این کالج در ارائه ی برنامه های تخصصی از جمله انیمیشن، حسابداری، طراحی گرافیک، مالی، مدیریت منابع انسانی و مدیریت کسب و کار دیجیتال، روزنامه نگاری، ارتباطات و اطلاعات شهرت بسیاری دارد و هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی از بیش از 90 کشور دنیاست.

بر اساس آمار منتشر شده، در حدود 93 درصد  از کارفرمایان پس از استخدام فارغ التحصیلان کالج هامبر، از تخصص آنها بسیار رضایت داشته و بیش از 90 درصد دانشجویان به راحتی وارد بازار کار می شوند. کالج هامبر بعنوان اولین کالج دارای رتبه از سازمان AASHE در انتاریو می باشد.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *