مشاوره ارزیابی رایگان وضعیت پرونده تحصیلی: وارد شوید

اقامت پس از تحصیل | مدت زمان تحصیل برای گرفتن اقامت دائم | اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل

5/5 - (2 امتیاز)

شهروندی و اقامت (citizenship)

[divide icon=”square” width=”short” color=”#177693″]

اقامت پس از تحصیل | مدت زمان تحصیل برای گرفتن اقامت دائم | اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل | تابعیت یا شهروندی به این معنا می باشد که اگر شخصی بتواند شهروندی را از یک کشور اخذ نماید به یکی از اهالی آن کشور تبدیل می شود و وی را تبعه و یا سی تی زن آن کشور می نامند. در نتیجه شخص پاسپورت کشور مورد نظر را دریافت خواهد کرد. اخذ تابعیت یک کشور اینگونه است که از مدت زمان حضور شخص در آن کشور باید مدت زمان معینی گذشته باشد و شخص در آن کشور زندگی کرده باشد تا زبان، فرهنگ، قانون و تاریخ آن کشور را یاد بگیرد. در چنین وضعیتی بعد از انجام مراسمی کوتاه، شخص متقاضی می تواند تابعیت خود را دریافت کند.

نکته ای که اکثر افراد باید به آن توجه کنند این است که شهروندی و یا تابعیت هیچ گاه به سرعت به کسی واگذار نمی شود. با این وجود استثناهایی در این زمینه وجود دارد مانند کشور های بسیار کوچک مانند دومنیکا و…به نام سرمایه گذاری و در عوض دریافت مبالغ بالا پاسپورت خود را به سرمایه گذار به فروش میرسانند. مورد استثنای بعد این است که دولت یک کشور به یک شخص بسیار مهم شهروندی افتخاری کشور خود را اهدا کند و همچنین فروش پاسپورت اوکراینی به بهانه ازدواج می توان نام برد. بنابراین راه حل قانونی بهترین و مطمئن ترین راه می باشد، کما اینکه زمان بر باشد.

روش های گرفتن اقامت و تابعیت آلمان

[divide icon=”square” width=”short” color=”#177693″]

کشور آلمان جزء مهم ترین قطب های صنعتی و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا محسوب میشود و در دهه های اخیر مورد توجه بسیاری از مهاجرین  سایر کشورها قرار گرفته است.

در آلمان اقامت به دو دسته ی کلی غیر دائم مانند اقامت کاری، اقامت تحصیلی، اقامت آموزش زبان آلمانی، اقامت برای کار و … و اقامت دائم شخص پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت و تایید اینکه می‌تواند از طریق کار مخارج زندگی خویش را تامین کند و زبان آلمانی را آموخته باشد و با قبول و رعایت مقررات در آلمان درخواست اقامت دائم نماید.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

راه های اثبات تابعیت آلمانی

 • متقاضی تا سن 21 سالگی و به مدت 8 سال در کشور آلمان اقامت داشته و زندگی کند.
 • متقاضی به مدت حداقل 6 سال در کشور آلمان تحصیل کند.
 • از یکی از مدارس آلمان فارغ التحصیل شده باشد.
 • انجام موفقیت آمیز آموزش های حرفه ای در آلمان

اقامت پس از تحصیل | مدت زمان تحصیل برای گرفتن اقامت دائم | اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل | دریافت تابعیت یک کشور بعد از حضور یک مدت معین تحصیلی

اقامت کشور سوئد

اقامت کشور سوئد

[divide icon=”square” width=”short” color=”#177693″]

آن دسته از افرادی که هنوز اقامت و تابعیت سوئد را اخذ ننموده اند و همچنین برای مدت معینی در این کشور زندگی کرده اند و  با رعایت شرایط دیگر قانونی می توانند برای اخذ اقامت و تابعیت سوئد اقدام کنند .

شرایط اخذ اقامت و تابعیت سوئد از طریق درخواست خود متقاضی

 • حداقل ۱۸ هجده سال تمام سن داشته باشید..
 • دارای اجازه اقامت دائم و یا کارت اقامت سوئد باشید..
 • مدت زمان معینی را در کشور سوئد اقامت داشته باشید.
 • در مدت زندگی خود در سوئد سو ء پیشینه نداشته باشید.

افرادی که برای  ادامه ی تحصیل به کشور سوئد وارد می شوند پس از پایان تحصیلات خود، دولت سوئد فرد را مجبور به ترک فوری این کشور نمی کند. پس از پایان تحصیلات، دولت در کشور سوئد فرصتی شش ماهه را می دهد تا کار پیدا کنید و اپلای کنید. پس از یافتن کار، اقامت شما از اقامت تحصیلی تبدیل به اقامت کاری شده و می توانید تا زمانی که که دارای شغل هستید در کشور سوئد اقامت داشته باشید. آنگاه متقاضی پس از اینکه ۵ سال در این کشور کار کرده و مالیات خود را پرداخت کرده باشد می تواند برای اخذ اقامت دائم سوئد تقاضا دهد.

پیشنهاد مطالعه: قوانین جدید برای ورود به اروپا

اقامت پس از تحصیل در فرانسه

اقامت پس از تحصیل در فرانسه

[divide icon=”square” width=”short” color=”#177693″]

اگر شما در حال تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی در فرانسه هستید و در همزمان به دنبال اقامت در در فرانسه نیز می باشید می توانید از طریق مجوز Séjour  Provisoire de  اقدام کنید. این مجوز شما را قادر می سازد تا به جستجوی  کار در حین تحصیل بپردازید. همچنین مجوز APS، شما را قادر به کار کردن برای چندین ماه پس از اتمام تحصیل می کند. وقتی که فردی برای APS اقدام می کند، می تواند در فرانسه در وضعیت تحصیلی خود  تا یک سال باقی بمانید .

شرایط گرفتن اقامت موقت پس از تحصیل در فرانسه

دانشجویان متقاضی  اقامت پس از تحصیل در کشور فرانسه، از طریق سه نوع از درجه اجازه اقامت موقت  برای پیدا کردن و شروع کار را خواهند گرفت این شرایط عبارتند از:

 • درجه حداقل معادل با کارشناسی ارشد
 • درجه معادل یک دوره ۵ ساله تحصیلی
 • مجوز حرفه ای

هر دانشجویی که حداقل مدرک کارشناسی ارشد در یک موسسه معتبر آموزش عالی در فرانسه  دریافت نموده باشد واجد شرایط برای APS  می باشد. دانشجویان رشته های مهندسی، حسابداری و پزشکی، و کسانی که دارای دکترای یا مدرک فن آوری نیز هستند نیز واجد شرایط میباشند. اجازه اقامت APS  به زمان طولانی برای بررسی نیازمند است، بنابراین متقاضی  باید فرم درخواست را حداقل ۴ ماه قبل از انقضای  اقامت دانشجویی تکمیل و اقدام نماید. در مناطقی مانند پاریس، که در آن دانشجویان زیادی خواهان این امر می باشند افراد باید حداقل  ۶ ماه پیش از پایان اقامت تحصیلی شان برای APS اقدام نمایند.

پیشنهاد مطالعه: تحصیل در فرانسه |  هزینه تحصیل در فرانسه | بورسیه فرانسه | اقامت دانشجویی فرانسه

اقامت پس از تحصیل | مدت زمان تحصیل برای گرفتن اقامت دائم | اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل | دریافت تابعیت یک کشور بعد از حضور یک مدت معین تحصیلی

اقامت پس از تحصیل در کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا

[divide icon=”square” width=”short” color=”#177693″]

کانادا علاوه بر داشتن یک سیستم آموزشی قوی، این مزیت را برای دانشجویان فراهم میکند که بتوانند در این کشور اقامت داشته باشند. به طور کلی روش های رایجی که در همه استان ها برای متقاضیان قابل اجرا است، به سه صورت زیر می‌باشد. علاوه بر این سه روش، می توانید بر اساس استانی که در آن تحصیل کرده اید درخواست اقامت دائم را بدهید:

راه های گرفتن اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا

 • برنامه اکسپرس اینتری و فارغ التحصیلان بین المللی در کانادا
 • روش‌ برنامه های استانی برای اقامت کانادا
 • روش‌های عمومی مربوط به کل کانادا

پیشنهاد مطالعه: مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ای

برنامه اکسپرس اینتری

برنامه اکسپرس اینتری سیستمی است که درخواست ها را از سه گروه مدیریت می کند. این سه گروه شامل برنامه ی تجربه ی کانادایی (CEC)، برنامه ی نیروی متخصص فدرال (FSWC)، و برنامه ی نیروی فنی حرفه ای فدرال (FSTC) هستند.

متقاضیانی که شرایط لازم برای یکی از این سه برنامه را دارند می توانند یک پروفایل اکسپرس اینتری تهیه کنند. با انجام این کار امتیازی تحت عنوان امتیاز CRS  به آنها تخصیص یافته و وارد بانک اطلاعاتی داوطلبین می شوند. این امتیاز بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله آموزش، سابقه ی کار و مهارت زبان و بسیاری از عوامل دیگر تخصیص داده می شود.

برنامه CEC به عنوان برنامه ای است که مبتنی بر امتیاز نمی باشد و هر فردی که شرایط برنامه را برآورده کند، بعد از یک سال کار به عنوان نیروی ماهر در کانادا واجد شرایط می شود. بنابراین فارغ التحصیلان بین المللی با اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، می توانند حداقل برای یک سال در کانادا کار کنند و واجد شرایط این برنامه باشند.

حتما بخونید: ویزای استارت آپ کانادا

روش‌های استانی برای دریافت اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا

علاوه بر روش های مذکور استان های کانادا، برنامه هایی است که خود متقاضیانی که در آن استان تحصیل کرده اند را دعوت به اقدام برای اخذ اقامت دائم میکنند. متقاضی پس از اخذ اقامت از طریق استان الزامی برای ماندن در آن استان نداشته و میتواند در هر نقطه ای کار یا تحصیل و زندگی کند.

پیشنهاد مطالعه: ویزای کانادا ??

روش‌های عمومی مربوط به کل کانادا جهت گرفتن اقامت

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اجازه کار برای فارغ التحصیلان کانادا (PGWP)

برنامه دیگر که بسیار مناسب است اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اجازه کار برای فارغ التحصیلان کانادا (PGWP) می باشد. دانشجویانی که موفق به اتمام دوره تحصیلی خود در کانادا شده اند، می توانند از طریق “برنامه اجازه کار برای فارغ التحصیلان کانادا” وارد بازار کار شوند و اقامت کانادا را دریافت نمایند.

مقاله مفید: معرفی سایت کاریابی در کانادا ??

اقامت دائم برای فارق التحصلان در کانادا

برنامه Post-Graduation Work Permit فرصتی است که دولت کانادا در اختیار فارغ التحصیلان یک مقطع تحصیلی در این کشور قرار میدهد. در صورتیکه دانشجو شرایط زیر را داشته باشد میتواند برای اقامت کانادا اقدام نماید:

 • ۱۸ سال به بالا باشد.
 • حداقل هشت ماه به طور مداوم در کانادا تحصیل کرده باشد.
 • مدرک معتبر از مدرسه، کالج، دانشگاه محل تحصیل خود، که تایید کند دانشجو دوره مربوطه را گذرانده است.
 • اتمام یک مقطع تحصیلی در کانادا که حداقل ۸ ماه (۹۰۰ ساعت) به طول انجامیده باشد.
 • داشتن ویزای تحصیلی معتبر در زمان اقدام.

پیشنهاد مطالعه: ویزای دانشجویی کانادا

اقامت پس از تحصیل | مدت زمان تحصیل برای گرفتن اقامت دائم | اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل | دریافت تابعیت یک کشور بعد از حضور یک مدت معین تحصیلی

اقامت پس از تحصیل در استرالیا

اقامت پس از تحصیل در استرالیا

[divide icon=”square” width=”short” color=”#177693″]

بسیاری از افرادی که اپلای می کنند تا در استرالیا تحصیل کنند، این دغدغه را دارند که پس از فارغ التحصیلی، چطور میتوانند اقامت دائم استرالیا بدست بیاورند. بنابراین افرادی که برای ادامه تحصیل اپلای می کنند و با ویزای تحصیلی وارد استرالیا می شوند و پس از اتمام تحصیلات تصمیم به اقامت در این کشور داشته باشند،‌ با داشتن شرایط لازم، می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. در قدم اول پس از اتمام تحصیلات دانشجویان خارجی می توانند از ویزای کار پس از تحصیل یعنی ویزای ۴۸۵ استفاده کنند. این ویزا فقط به آن دسته از افرادی تعلق می گیرد که تحصیلات خود را در استرالیا به پایان رسانده اند و با موفقیت مدرک خود را دریافت کرده اند.

پیشنهاد مطالعه: ویزای ۱۸۹ استرالیا  ، ویزای ۱۹۰ استرالیا و ویزای استرالیا کلاس ۴۸۹

شرایط دریافت برای ویزای ۴۸۵ استرالیا بدین صورت است که متقاضی باید تحصیلات خود را حداکثر شش ماه قبل از اقدام برای این ویزا به اتمام رسانده باشد. حداقل زمان این تحصیلات باید در یک دوره دو ساله باشد و فرد متقاضی حداقل 16 ماه در طی این دوره درحال تحصیل بوده باشد. یکی دیگر از شرایط دریافت این ویزای این است که متقاضی باید شغلی را انتخاب کند که با رشته فارغ التحصیلی مرتبط باشد. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و بالاتر بر اساس مقطع فارغ التحصیلی خود می توانند ویزای 2 یا 3 و یا ۴ ساله دریافت نماید. فرایند رسیدگی به این ویزا حداکثر ۴ ماه می باشد.

پیشنهاد برای مطالعه: زندگی و تحصیل در استرالیا (کانبرا)

در صورتی که شخص ویزای 485 را دریافت کرد، با اتمام تحصیلات در استرالیا و داشتن سابقه کاری که با مدرک تحصیلی مرتبط است می تواند امتیاز بالایی را در سیستم امتیاز بندی مهارت های انتخابی کسب کند. البته متقاضی می تواند در صورت کسر امتیازات برای این سیستم امتیاز بندی از طریق ویزای ۱۸۹ و ویزای ۱۹۰ و یا ویزای ۴۸۹  اقدام کند.

اقامت پس از تحصیل در آمریکا

اقامت پس از تحصیل در آمریکا

[divide icon=”square” width=”short” color=”#177693″]

بسیاری از دانشجویانی که اپلای تحصیلی می کنند، کشور آمریکا را به خاطر داشتن دانشگاه های بسیار عالی هدف خود برای پذیرش قرار می دهندیکی از راه های ورود به کشور آمریکا مهاجرت تحصیلی به آمریکا می باشد . تحصیل در آمریکا و دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا باید به صورت احتیاط صورت بگیرد به این دلیل که سفارت آمریکا در سراسر دنیا به ایرانیان بسیار سخت گیری می کند.

پیشنهاد مطالعه:‌ کلیرنس ویزای آمریکا | کلیرنس ویزای مهاجرت آمریکا | دلیل ایجاد کلیرنس

داشتن شغل و درآمد برای اخذ اقامت آمریکا

یکی از موارد بسیار پر اهمیت در اقامت پس از تحصیل در آمریکا، تأمین هزینه‌های زندگی است که باید به بالا بودن هزینه‌های زندگی در آمریکا توجه داشت. دانشجویانی که تمایل دارند اقامت پس از تحصیل در آمریکا را دریافت کنند باید ویزای مناسبی را دریافت کرده و شغلی متناسب با شرایط خود را نیز در کشور آمریکا پیدا کرده باشند. آن دسته از دانشجویانی که به صورت تمام‌ وقت در آمریکا در حال تحصیل هستند و به صورت هم‌ زمان شغلی را دارند، از طریق ویزای غیر مهاجرتی F و M میتوانند اقدام کنند.

پیشنهاد برای مطالعه: انواع ویزای دانشجویی آمریکا

متقاضیانی که قصد دریافت اقامت پس از تحصیل در آمریکا را دارند باید از تمکن مالی برخوردار باشند.  به این دلیل که هزینه‌های زندگی در آمریکا بسیار بالا است و افراد از طریق کار نیمه‌وقت امکان تأمین کلیه هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا را نخواهند داشت. بنابراین اقامت پس از تحصیل در آمریکا نیازمند داشتن درآمد کافی برای تأمین هزینه های زندگی است. برای دریافت اقامت دائم افراد می توانند از طریق ویزاهای ویزای F1، ویزای M1، اقدام کنند.

درخواست گرین کارت از طریق کارفرما

به طور کلی برای دریافت اقامت دائم آمریکا به این صورت باید عمل کرد که بعد از اتمام تحصیل متقاضی باید حتما مشغول به کار شد و شرکتی که متقاضی در آن کار می‌کند، برای  وی درخواست گرین کارد دهد. از طرفی گرین کارد فرآیندی  سه مرحله ای است. نخستین مرحله  Labor Certificate ست که در آن شرکتی که متقاضی کار می‌کند باید مدتی آگهی دهد و اعلام کند که به یک نفر با تخصص مشابه متقاضی نیاز دارد و اگر شهروندی از آمریکا یافت نشد که تمام شرایط را داشته باشد، درخواست Labor Certificate را برای متقاضی خواههد کرد.

فرآیند آگهی چیزی در حدود  سه ماه طول می‌کشد و خود Labor Certificate هم در حال حاضر حدود دو ماه طول می‌کشد. در مرحله بعد شرکت از اداره مهاجرت درخواست مهاجرت برای متقاضی خواهد کرد. این مرحله به I-140 معروف می باشد و در حال حاضر حدود چهار ماه به طول می انجامد. سپس چند هفته بعد از ارسال مدارک برای I-140، نامه‌ای به متقاضی ارسال می‌شود که فرد وقتی برای انگشت‌نگاری می دهد. مرحله نهایی هم تغییر وضعیت اقامت به اقامت دائم هست که به آن I-485 گفته می شود. در نهایت بعد از این مرحله گرین کارد برای متقاضی ارسال خواهد شد. مدت زمانی که این مرحله طول می کشد در حدود چهار ماه خواهد بود. به طور کلی کل فرآیند از ابتدای شروع آگهی تا دریافت کارد در حال حاضر حدود یک سال طول می کشد.

مقاله مفید: رشته های با پایین ترین میزان بیکاری در آمریکا

اقامت پس از تحصیل | مدت زمان تحصیل برای گرفتن اقامت دائم | اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل | دریافت تابعیت یک کشور بعد از حضور یک مدت معین تحصیلی

اقامت پس از تحصیل در اتریش

اقامت پس از تحصیل در اتریش

[divide icon=”square” width=”short” color=”#177693″]

غالبا افرادی که قصد مهاجرت دارند به دنبال بهترین و مطمئن ترین راه برای مهاجرت هستند که یکی از راههای مطمئن، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد که کشور اتریش با توجه به شرایط بسیار خوب گزینه بسیار مناسبی برای افرادبی که اپلای می کنند است.  اما با توجه به محدود بودن زمان ویزاهای تحصیلی، افرادی که قصد رسیدن به اقامت پس از تحصیل در اتریش را دارند روشهایی وجود دارد تا  اقامت پس از تحصیل را دریافت کنند. این روش ها عبارتند از:

راه های اخذ اقامت دائم اتریش بعد اتمام تحصیلات 

 • اقامت بعد از تحصیل از طریق کار
 • اقامت بعد از تحصیل از طریق ازدواج
 • اقامت بعد از تحصیل از طریق داشتن تخصص
 • اقامت بعد از تحصیل از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

پیشنهاد مطالعه: زندگی و تحصیل در اتریش

اقامت بعد از تحصیل از طریق کار

برای اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیل ، متقاضی باید به مدت ۵ سال کار قراردادی با حقوق و دستمزدی بیش از ۲۰۰۰ یورو در ماه را داشته باشند که در این صورت افراد می توانند درخواست اقامت دائم را داشته باشند. این نکته مهم را باید توجه کرد که دوران تحصیل  شامل  سال کاری نمی شود. اما در مقطع دکتری چنانچه افراد موفق به اخذ بورسیه در مقطع دکتری شوند و به عنوان استادیار در دانشگاه های اتریش درکنار تحصیل کار کنند، بر اساس حقوق و دستمزد دریافتی و پرداخت مالیات این مدت جز اقامت آنها به حساب می آید.

اقامت بعد از تحصیل از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت از طریق ازدواج فرد می تواند بعد از گذشت سه سال از زندگی متاهلی خود با شهروند اتریشی برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند .

شرایط دریافت کارت اقامت سک ساله قرمز سفید قرمز اتریش 

یکی از بهترین گزینه ها برای دریافت اقامت دائم در اتریش کارت قرمز سفید قرمز اتریش است . با این کارت براحتی می توان مهاجرت کاری به اتریش داشت. این کارت ها به مدت دوازده ماه اعتبار دارند و به دارنده آن اجازه می دهد تا برای یک کارفرما مشغول به کار شود. افرادی که واجد الشرایط دریافت کارت قرمز – سفید – قرمز می باشند عبارتند از:

 • کارگران دارای مهارت و کارگران در مشاغل مهم
 • فارغ التحصیلان دانشگاه ها و کالج های آموزش عالی اتریش
 • کارگران کلیدی خود اشتغال

اقامت پس از تحصیل در سوئیس

اقامت پس از تحصیل در سوئیس

[divide icon=”square” width=”short” color=”#177693″]

سوئیس کشوری با ۴ زبان زنده دنیا شامل زبان آلمانی، فرانسوی، رومانیایی و ایتالیایی می باشد که اغلب مردم سوئیس به زبان آلمانی صحبت میکنند. کشور سوئیس به دلیل امکانات رفاهی و آموزشی بالا همیشه مورد توجه بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل و اقامت پس از تحصیل در سوئیس قرار گرفته است و به همین دلیل همه ساله تعداد بسیاری از افراد از سرتاسر دنیا سوئیس را برای تحصیل و سپس اقامت پس از تحصیل در سوئیس  خود انتخاب می نمایند.

پیشنهاد مطالعه: هزینه تحصیل و زندگی سوئیس

اقامت پس از تحصیل در سوئیس به این صورت است که  دانشجویانی که تحصیلات خود را در سوئیس پشت سر گذارانده اند، این امکان برایشان مهیاست تا با یافتن یک کار تمام وقت در سوئیس به اقامت پس از تحصیل در سوئیس دست یابند.

روش های اقامت پس از تحصیل در سوئیس

اقامت پس از تحصیل در سوئیس  به ۲ صورت برای دانشجویان است. نخست اینکه با اتمام تحصیلات فرد دانشجو وارد مقاطع تحصیلی بالاتر شود تا امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در سوئیس برای آنها فراهم گردد.  مورد دیگر این است که دانشجویان با اتمام مدت تحصیلات خود و تا قبل از اتمام اقامت بتوانند در سوئیس مشغول به کار شوند تا بتوانند اقامت پس از تحصیل از طریق کار در سوئیس را برای خود رقم بزنند. از طرفی این متقاضیان باید به یکی از زبان های آلمانی و یا فرانسوی مسلط باشند تا امکان کار در سوئیس برای آنها فراهم گردد.

اقامت پس از تحصیل | مدت زمان تحصیل برای گرفتن اقامت دائم | اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل | دریافت تابعیت یک کشور بعد از حضور یک مدت معین تحصیلی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *