اپلای بدون مدرک زبان | روش مهاجرت تحصیلی بدون داشتن مدرک زبان

5/5 - (1 امتیاز)

اپلای بدون مدرک زبان| مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

هر ساله به منظور ادامه تحصیل در کشورهایی که دارای سیستم آموزشی مطرح و حرفه ای هستند، بسیاری از متقاضیان اقدام به مهاجرت از طریق تحصیلی را می کنند. اما در این بین باید از زبان کشور های مقصد  اکاهی داشته باشند.

در این بین افرادی نیز هستند که به علت های مختلفی مدارکی دال بر تسلط زبان ندارند و این سوال مطرح می شود که آیا بدون مدرک زبان هم می شود دست به مهاجرت زد یا خیر؟ اکثر کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به مدرک زبان نیاز دارند و مهاجرت نمودن بدون مدرک زبان امری خطرناک است.

از این رو بسیاری از متقاضیان تمایل دارند تا برای کشورهایی اقدام نمایند که برای ورود، به مدرک زبان نیاز نداشته یا امکان زبان آموزی را به متقاضیان اعطا نمایند. بهترین  توصیه این است که بدون مدرک زبان و بدون تسلط روی زبان به سمت مهاجرت نباید رفت و حتما در ابتدا بر روی تسلط خود بر روی دانش زبانی احتمام ورزید.

یکی از رایج‌ترین نکات تحصیل در خارج از کشور، مهارت زبان انگلیسی است که با ارائه مدارک زبانی مانند آیلتس و تافل  همراه است. با این حال دانشگاه‌های زیادی در نقاط مختلف جهان وجود دارند که اجازه پذیرش و تحصیل در خارج بدون نیاز به مدرک زبان IELTS یا TOEFL را می‌دهند. بسیاری از دانشگاه‌های کشورهای مختلف برنامه‌هایی را برای دانشجویانی که برخی شرایط پذیرش را ندارند، تحت عنوان Pathway programs ارائه می‌دهند.

این دوره‌ها به دانشجویان کمک می‌کند تا برای موضوعات مختلف بر اساس رشته خود در دانشگاه مورد نظر از زبان انگلیسی تا موضوعات دانشگاهی آمادگی لازم را پیدا نمایند. طول این دوره‌های پیش نیاز بین ۹ تا ۱۵ ماه است.

از آنجایی که اکثر رشته های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری  به زبان انگلیسی (به غیر از گروه‌های پزشکی و هنر) در کشورهای اروپایی و تعداد محدودی از رشته‌ها مانند رشته‌های مدیریت و کسب و کار در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، داشتن مدارک زبان همچون IELTS و TOFEL ضروری می شود.

اما در بعضی از کشورها مانند سوئد، فرانسه و کانادا فرصت هایی وجود دارد تا دانشجویان بدون نیاز به مدرک زبان با اخذ پذیرش در دوره‌های زبان، تحصیلی در این کشور را داشته باشند تا در ادامه به دوره های اصلی رشته تحصیلی خود وارد شوند.

البته باید به این نکته دقت کرد که به دلیل اینکه بعد از اخذ پذیرش تحصیلی، فرایند اخذ ویزای تحصیلی مهم می‌باشد، پذیرشی که گرفته می‌شود باید قابل توجیه برای آفیسر سفارت باشد تا به فرد مجوز ورود به کشور را بدهند به همین منظور تعداد کشورهایی که روی دوره‌های زبان به افراد ویزا و مجوز ورود می‌دهند محدود و اندک می‌باشند که در ادامه معروف‌ترین آنها بیان می کنیم.

راهنمای مهاجرت کانادا | ویزای کانادا | تحصیل در کاناداویزا استارتاپ کانادا | انواع بورسیه تحصیلی آلمان | اپلای | اسکولارشیپ

اپلای بدون مدرک زبان در سوئد

در اکثر مواقع کشورهایی که در حوزه اسکاندیناوی قرار دارند به دلیل داشتن کیفیت زندگی بالا و ارائه خدمات مناسب، از سوی مخاطبین، طرفدارای بسیار زیادی برخوردار هستند. همچنین به دلیل داشتن سیستم آموزشی رایگان و اجازه ورود همراهان با نفر اصلی به صورت همزمان برای دانشجویان به جذابیت این کشور افزوده است.

تحصیل و اخذ پذیرش در سوئد بدون مدرک زبان به صورت مشروط می باشد. بنابراین  اگر متقاضی موفق به اخذ نمره مناسب در زبان نشود و قصد تحصیلی از دانشگاه‌های سوئد را داشته باشد، در صورت  پذیرش و سپس صادر شدن روادید، می‌تواند برای پذیرش دوره زبان انگلیسی به مدت یک ترم از دانشگاه‌های سوئد اقدام نماید.

بعضی از کشورها مانند سوئد با داشتن حداقل مدرک زبان مانند آیلتس در حدود ۵، ۵.۵ فرصت این را به متقاضیان می دهند تا پیش از شروع ترم اصلی خود، دوره زبان انگلیسی و زبان سوئد گذرانده و به سطح مورد نیاز دانشگاه های این کشور برسند. بنابراین متقاضیان بایستی برای اخذ پذیرش از کالج زبان در کشور سوئد باید یک زمینه آیلتس در حد نمره ۵ یا ۵.۵ را داشته باشند هزینه این دوره ها در حدود ۳۰ تا ۵۰ هزار کرون سوئد می باشد.

دوره های زبان در کشور سوئد معمولا ۶ ماهه می باشند و امکان تمدید را به متقاضیان تحصیل در این کشور می دهد. یکی دیگر از مزیت های تحصیل در سوئد امکان به همراه بردن خانواده صورت همزمان می باشد.

اپلای بدون مدرک زبان

اپلای بدون مدرک زبان

تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه

کشور فرانسه به دلیل داشتن سیستم آموزشی رایگان و همچنین پذیرش بدون محدودیت سنی در دوره‌های زبان، هر ساله پذیرای در حدود ۳۰ هزار دانشجوی بین‌المللی از کشورهای بین امللی می‌باشد. یکی از سریع‌ترین و بهترین مسیر برای تحصیل در فرانسه، دوره های زبان می باشد. بنابراین اگر متقاضی در زبان فرانسه به اندازه کافی مهارت ندارد، دوره‌های زبان در بسیاری از کالج‌های دولتی تا خصوصی برای دانشجویان بین المللی بهترین گزینه می باشد.

پیشنهاد مطالعه: تحصیل در دوره های زبان در فرانسه

دانشجویان می توانند پس از تحصیل زبان برای تحصیل در دانشگاه اقدام نمایند.  هزینه این دوره های زبان  در کشور فرانسه برای هر ترم در حدود ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو می باشد. علاوه بر این هزینه های مسکن در این کشور نزدیک به ماهی هزار یورو تخمین زده می شود.

تحصیل بدون مدرک زبان در کانادا

کشور کانادا به علت دشتن ویژگی هایی نظیر انگلیسی زبان بودن، مهاجرپذیر بودن، اقتصاد قوی، همراهی تمام اعضای خانواده و سریع بودن فرایند اخذ پذیرش دارای طرفداران بسیار زیادی برای سفر به این کشور می‌باشد. یکی دیگر از نکات مهم برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان، محدودیت سنی افراد می‌باشد.

زیرا برخلاف کشور فرانسه و سوئد، اخذ پذیرش زبان در کانادا سخت‌تر می باشد و این در حالی است که تحصیل در دوره زبان برای افراد ۱۲ تا ۲۰ ساله بسیار راحت خواهد بود و این افراد می‌توانند در مدارس و کالج‌ها بدون نیاز به مدرک زبان آیلتس و یا تافل پذیرش و سپس ویزا دریافت کنند.

برای متقاضیانی که سنی بالاتر از ۲۰ سال را دارند و  قصد پذیرش از دانشگاه‌های در مقاطع مختلفی نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و یا کالج‌ را دارند این امکان به صورت پذیرش مشروط وجود دارد. دانشگاه‌های کانادا، از افراد بسته به مقطع مورد نظر برای تحصیل، نمره زبان آیلتس ۶ یا ۶.۶ و یا ۷ و یا معادل آن در آزمون‌های CAEL, CELPIP, TOEFL iBT را برای ورود مستقیم به دوره‌های خود ضروری می داند، اما اگر متقاضی دارای مدرک زبان پایین‌تر از نمره مورد نظر باشد، به صورت مشروط هم می تواند در دوره های ۳ ماهه آکادمیک دانشگاه‌ها و یا کالج‌ها زبان پذیرفته اقدام کند تا نمره زبان او به سطح مطلوب برسد.

بعضی از دانشگاه‌ها یا کالج‌ها در کانادا دوره‌های زبان پیش نیاز را در همان مرکز و برخی دیگر در مؤسسات زبان همکار صادر می‌کنند. اگر متقاضی، حداقل چهار سال در کانادا زندگی کرده باشد و در مدرسه نیز حضور داشته باشد، زبان انگلیسی زبان اصلی است، پس لازم نیست که مدرک زبان خود را ارائه دهید.

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

کشور اتریش نیز یکی دیگر از کشورهایی می باشد که امکان تحصیل دانشجویان برای دوره های زبان آلمانی یا انگلیسی در کشور اتریش را فراهم کرده تا زبان آنها تقویت یابد. دوره های زبان در کشور اتریش ۶ ماهه می باشد و امکان تمدید آن مانند کشور سوئد می باشد. هزینه های تحصیل در دوره های زبان کشور اتریش سالی در حدود ۱۵ هزار یورو تخمین زده می شود. پس از اتمام تحصیل زبان امکان تحصیل دانشگاهی برای متقاضیان وجود داشته و متقاضیان می توانند برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام نمایند.

پیشنهاد مطالعه: معرفی سایت های کاربردی و معتبر برای تحصیل و زندگی در اتریش

اخذ اقامت با مهاجرت بدون مدرک زبان

یکی از رایج ترین و ضروری ترین نکات تحصیل در دانشگاه های بین المللی آزمون مهارت های زبان است. اگرچه نمرات آیلتس یا تافل معیارهای مهمی برای پذیرش هستند، اما دانشگاه های زیادی در نقاط مختلف جهان وجود دارند که اجازه پذیرش و تحصیل در خارج بدون نیاز به مدرک زبان IELTS یا TOEFL را می دهند. همان طور که بیان شد اکثر کشورها برای تحصیل متقاضیان به حداقل مدرک زبان نیازمند می باشند و مهاجرت بدون مدرک زبان در برخی کشورها ممکن خواهد بود.

برخی از کشورها امکان تحصیل زبان پیش از شروع ترم دانشگاه را با حداقل سطح زبان به متقاضیان ارائه می دهند و برخی نیز فرصت تحصیل زبان را از ابتدا به متقاضیان اعطا می نمایند. با توجه به میزان هزینه ها، تحصیل زبان در کشور مقصد علاوه بر یادگیری بهتر در شرایط محیطی خود کشور، امکان اقدام برای تحصیل دانشگاهی و یا کار را به افراد می دهد که می تواند در نهایت به اقامت یا تابعیت آن کشور منجر شود.

از این رو نیاز است قبل از هر اقدامی برای تحصیل زبان، در خصوص شانس پذیرش و ویزا برای دوره های زبان کشور مقصد اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس برای این امر اقدام نمایید. جهت دریافت اطلاعات لازم در زمینه پذیرش در کالج ها برای دوره های زبان و یا دوره های زبان می توان با مجموعه همیار اپلای تماس گرفته تا با راهنمایی کارشناسان ما زمینه تحصیل بدون مدرک زبان برای شما علاقمندان فراهم شود. مشاوره اپلای با توجه به تحصص به همراه یک برنامه آموزشی برای شما یکی از پیشنهادات جدیدی است که به خدمات مجموعه اضافه گردیده است.

مهاجرت ساسکاچوان کانادا | مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ای | دلیل انتخاب کانادا برای تحصیل | مشاغل پر طرفدار کانادا

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

اپلای بدون مدرک زبان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *