تحصیل در دوره های زبان در فرانسه

5/5 - (1 امتیاز)

دوره های زبان در فرانسه 

معرفی دانشگاه‌های فرانسه

سیستم آموزشی دانشگاه‌های فرانسه، بسیار مشابه با دانشگاه های ایران است. مقاطع تحصیلی در فرانسه شامل دوره کارشناسی به مدت 3 تا 4 سال، کارشناسی ارشد به مدت 2 سال و دکتری به مدت 3 سال می باشد. تحصیل در دانشگاه های فرانسه تا قبل از سال 2019، برای تمامی مقاطع رایگان بود اما از این سال به بعد، مبلغی به عنوان شهریه اما بازهم به مقدار ناچیز در دانشگاه های دولتی در نظر گرفته شده است. با این حال، شهریه دانشگاه‌های فرانسه جزء کمترین و ارزانترین‌ دانشگاه ها دنیا محسوب می‌شود.

به مننظور تحصیل در فرانسه، متقاضیان می بایستی مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی  را داشته باشند. بنابراین تحصیل در دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان نیاز به مدرک TCF یا TEF با حداقل نمره B1 دارد. علاوه بر این، برای متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی نیز را دارند، ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6 هستند. به طور کلی این دانشجویان الزامی به یادگیری زبان فرانسوی ندارند. اما به دلیل اینکه آگاهی از زبان فرانسوی گزینه‌های پیشرفت را بیشتر می‌کند و هزینه ادامه تحصیل را کاهش می‌دهد، پیشنهاد می شود که در کلاس‌های زبان فرانسوی در فرانسه شرکت شود.

اکسپرس انتری کانادا چیست؟ | زندگی و تحصیل در تورنتو کانادا | تحصیل در ایتالیا | بورسیه استانی ایتالیا و نحوه محاسبه آن

تحصیل در دوره های زبان در فرانسه

کشور فرانسه یکی از مقصد های پرطرفدار کشورهای جهان برای تحصیل در بین دانشجویان بین‌المللی است. یکی از مسیر های سریع‌ترین و مقرون به صرفه‌ برای تحصیل در کشور فرانسه، اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی، برای دوره های زبان فرانسوی در این کشور است.

بنابراین در ادامه مزایای سپری کردن دوره زبان در فرانسه و نحوه انتخاب دوره مناسب و هزینه ثبت نام دوره زبان در فرانسه را بررسی خواهیم کرد. از آنجایی که یکی از ساده ترین مسیر برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه، اخذ پذیرش دوره های زبان در کالج‌های زبان و دانشگاه‌های مورد تأیید سفارت فرانسه است، متقاضیانی که قصد دارند تا در فرانسه تحصیل کنند، می‌توانند پس از سپری کردن این دوره های زبان، از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرند.

یکی از موارد ضروری برای دریافت پذیرش بیشتر دانشگاه‌های فرانسه، آشنایی با زبان فرانسوی و ارائه مدرک زبان معتبر است. دوره‌های زبان فرانسوی که در این کشور برگزار می‌شوند، مسیر ورود به دانشگاه‌ها را هموار کرده‌است. در این دوره‌ها این امکان برای دانشجویان خارجی فراهم می‌آید که در محیطی فرانسوی زبان، به یادگیری زبان بپردازند و فرآیند آموزش خود را تسریع کنند.

مزایای تحصیل در دوره زبان در فرانسه

یکی از مزیت های بارز تحصیل دروه زبان فرانسه در کشور فرانسه می‌توان قرار گیری در محیطی کاملا فرانسوی زبان و فرهنگ مردم فرانسه به‌ طور روزانه و امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌‌های فرانسه پس از سپری کردن دوره زبان در فرانسه اشاره کرد. علاوه بر این یکی دیگر از مزیت تحصیل در دوره زبان در فرانسه، اجازه انجام کار دانشجویی به صورت نیمه وقت و امکان بهره‌مندی از کمک‌هزینه مسکن دولت فرانسه در حین تحصیل نام برد.

یکی دیگر از مزیت های تحصیل و اپلای در دوره زبان فرانسه این است که برای دریافت ویزای تحصیلی جهت دوره زبان در فرانسه، نداشتن الزامی برای مدرک زبان می باشد. بنابراین شرکت در یکی از آزمون های زبان فرانسه و ارائه مدرک زبان، می تواند به دریافت ویزا کمک کند. متقاضیان همچنین می توانند در صورت تمایل به ادامه تحصیل در فرانسه، پس از طی کردن این دوره زبان، از دانشگاه‌های فرانسه پذیرش بگیرید و ادامه تحصیل دهید.

علاوه بر این متقاضیانی که قصد دارند تا به کشور کانادا مهاجرت کنند، پس از سپری کردن دوره زبان در فرانسه، شانس بسیار بالایی برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی کانادا به ویژه در استان کبک خواهند داشت.

پیشنهاد مطالعه: تحصیل در کالج استرالیا | کالج استرالیا | تحصیل در کالج آلمان | تحصیل در کالج کانادا | تحصیل در کالج

پذیرش در دوره زبان در فرانسه

برای پذیرش در این دوره های زبان در فرانسه به نکات زیر باید توجه کرد:

  • به دلیل اینکه تحصیل و زندگی بیشتر باعث برخوردای از ویزای تحصیلی می شود، بنابراین بهتر است که در دوره ای برای زبان در فرانسه شرکت کرد که بیشتر از ۶ ماه یعنی به مدت دو ترم تحصیلی است.
  • برای برخورداری از ویزای تحصیلی فرانسه از طریق شرکت در دوره زبان، متقاضیان باید در دوره ای شگرت کنند که حداقل ۲۰ ساعت در هفته را کلاس داشته باشند.
  • برای اخذ پذیرش در دوره های زبان در فرانسه، متقاضیان باید سنی بالاتر از ۱۸ سال و مدرکی بالاتر از دیپلم داشته باشند.
  • برای اخذ پذیرش جهت شرکت در دوره های زبان در فرانسه نیازی به داشتن مدرک زبان نیست. با این حال داشتن مدرک زبان فرانسوی، نشان دهنده علاقه متقاضی به یادگیری زبان فرانسه است که این امر برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه کمک خواهد شد.

هزینه دوره های زبان در فرانسه

به دلیل اینکه اکثر دوره های زبان فرانسه که برگزار می شوند به صورت فشرده می باشند، این امر سبب بالا رفتن سرعت یادگیری و پیشرفت افراد در مدت کوتاه‌تری می شود. بنابراین باید هزینه یادگیری زبان فرانسه را نیز به عنوان بخشی از هزینه تحصیل در فرانسه در نظر داشته داشت. هزینه دوره زبان فرانسه بسته به نوع موسسه، سطح دوره، مدت زمان دوره و… متفاوت خواهد بود. هزینه دوره های زبان در فرانسه از ۲۰۰۰ یورو به بالا شروع می شود.

همچنین هزینه دوره های زبانی که توسط دانشگاه‌های فرانسه ارائه می شود، نسبت به هزینه کالج های زبان در فرانسه پایین‌تر می باشد. ثبت نام در کالج‌های زبان فرانسه امتیازاتی نظیر از تعداد بسیار زیاد کالج های زبان در شهرهای مختلف فرانسه و تنوع دوره های این کالج ها متناسب با سطح زبان و اهداف می باشد که می‌تواند شانس متقاضی را افزایش دهد. علاوه بر این شرایط لازم برای ویزای تحصیلی فرانسه نیز به منظور شرکت در کالج های زبان در فرانسه فراهم‌تر است.

دوره‌های زبان فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی به صورت فشرده و ۲۰ ساعت در هفته برگزار می‌شود. زمان این دوره‌ها از سه ماه تا یک سال یا حتی بیشتر می باشد. هزینه دوره‌های زبان فرانسه به نوع و مدت زمان دوره، کالج و دانشگاه برگزار کننده و … متفاوت است؛ ولی تقریبا و بطور متوسط هزینه سالیانه‌ در حدود 6000 تا 7000 یورو برای دوره زبان فرانسه می باشد. در ادامه به چندین مورد از این کالج ها برای دوره های زبان فرانسه معرفی می کنیم:

زندگی و تحصیل در اتریش | ادامه تحصیل در کشور ایتالیا | ترجمه رسمی مدارک تحصیلی | پسا دکتری | مراحل اپلای

1- موسسه The Alliance Française
این موسسه زبان یکی از مشهورترین موسسات زبان در کشور فرانسه است که در شهر بوردو واقع شده است. این موسسه دارای تمامی سطوح از سطح A1 تا سطح پیشرفته C1 و دوره‌های فشرده زبان فرانسه را برگزار می‌کند. دوره‌های فشرده به مدت 36 هفته و هزینه آن تقریبا معادل با 4932 یورو دارد.

2- کالج Langue Onze Toulouse
برنامه های این کالج برای افراد از تمامی سنین بو تمامی سطوح زبانی طراحی شده است. این کالج دارای دوره‌های فشرده زبان فرانسه عمومی نیز می‌باشد که دوره 36 هفته‌ای آن معادل 5670 یورو است.

3- کالج Alpha.b Institut Linguistique
این کالج که در شهر نیس واقع شده است شامل دوره‌های فشرده از سطح A2 تا C1 و به مدت یک تا 50 هفته است که هزینه‌ی آن معادل با 280 یورو در هفته و 8400 یورو برای ۵۰ هفته است.

4- کالج Lyon Bleu International
این کالج که در شهر لیون قرار دارد، دوره‌های فشرده شامل 25 درس در هفته برای سطح A1 را برگزار می‌کند. هزینه شرکت در کلاس‌های این کالج زبان، معادل 224 یورو در هفته است. با افزایش مدت زمان این دوره ها از هزینه هفتگی کم می‌شود‌.

5- موسسه NewDeal Institute
دوره‌های زبان فرانسه در این موسسه تا 48 هفته است و مورد تایید مقامات فرانسوی می باشد. دوره های فشرده در این موسسه به مدت 30 درس در هفته با هزینه 241 یورو در هفته و دوره‌های 36 هفته‌ای معادل با 4320 یورو است.

هزینه زندگی در فرانسه

علاوه بر هزینه های تحصیلی، هزینه های زندگی را نیز باید در نظر گرفت. هزینه زندگی در فرانسه در شهرهای مختلف بسیار متفاوت است، بطوریکه در شهرهای بزرگ و توریستی فرانسه و به ویژه پاریس هزینه ها بالاتر است. ولی متوسط هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه حدود ۷۰۰ یورو در ماه است.

کالج‌های برگزارکننده دوره زبان در فرانسه

تعداد کالج های زبان در فرانسه بسیار زیاد است. این مؤسسات معتبر از امکانات آموزشی مناسبی برخوردار هستند و دوره های بسیار متنوعی در سطوح مختلف ارائه می‌دهند. علاوه بر این بسیاری از این کالج ها، گواهی FLE دارند و نیز آزمون‌های معتبر زبان فرانسه مانند DELF و DALF را برگزار می‌کنند.

علاوه بر این کالج ها، چندین دانشگاه در فرانسه نیز دوره زبان فرانسه برگزار می‌کنند. البته باید به این کته توجه کرد که بسیاری از دوره های زبان در دانشگاه‌های فرانسه، برای دانشجویان همان دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و نه افرادی که فقط می‌خواهند برای دوره زبان اقدام کنند. در این بین شناخته شده ترین دانشگاه برگزارکننده دوره زبان در فرانسه، دانشگاه استراسبورگ (Université de Strasbourg) است..

علاوه بر این موسسه زبان فرانسه Adenet نیز ارائه دهنده این دوره ها است. موسسه Adenet در مون پلیه قرار دارد و دوره‌های استانداردی را ارائه می‌دهد که شامل ۲۰ کلاس در طول هفته می باشد. البته این موسسه در طول تابستان یک دوره فشرده نیز ارائه می‌دهد. برنامه ی  فشرده این موسسه بدین صورا است که در طول هفته سی کلاس به مدت  ۴۵ دقیقه‌ را برگزار می کند که در این زمینه به یکی از موسسات خاص تبدیل شده است. هزینه این دوره فشرده در این موسسه در حدود ۲۲۰ یورو برای هر هفته به غیر از هزینه‌های دیگر مانند هزینه مسکن می باشد.

پیشنهاد مطالعه: مدارس تابستانه اروپا | معرفی سایت کاریابی در کانادا | دانشگاه استنفورد | مهاجرت دانشجویی | مدارک اپلای

موسسه زبان فرانسه Accord Ecole de Langues نیز یکی دیگر از این موسسات می باشد. این موسسه زبان فرانسه در شهر پاریس قرار دارد که پنج برنامه فشرده مختلف که به صورت زیر دسته بندی می شوند را ارائه می دهد:

  • دوره A : شامل 26 جلسه به مدت زمان 45 دقیقه در هفته با شهریه ای تقریبی در حدود ۳۳۰ یورو
  • دوره B : شامل 30 جلسه به مدت زمان 45 دقیقه در هفته با شهریه ای تقریبی در حدود ۳۶۰ یورو در هفته
  • دوره C: شامل 34 جلسه به مدت زمان 45 دقیقه در هفته با شهریه ای تقریبی در حدود ۳۹۰ یورو در هفته
  • دوره D: شامل 38 جلسه به مدت زمان 45 دقیقه در هفته با شهریه ۴۲۰ یورو در هفته
  • دوره E: شامل 42 جلسه به مدت زمان 45 دقیقه در هفته با شهریه ۴۶۰ یورو در هفته

هر کدام از این دوره‌ها در تاریخ مشخصی آغاز خواهد شد که برای اطلاع از آن می‌توانید به وب‌سایت موسسه مراجعه نمایید.

موسسه زبان فرانسه Alliance Française یکی از معروف‌ترین موسسات برگزارکننده دوره‌های زبان فرانسه می باشد که شعبه اصلی آن در شهر لیون واقع شده است. این موسسه انواع مختلفی از دوره‌های فشرده را دارد و از به دلیل تنوع دوره‌ها منحصربه‌فرد است. دوره‌هایی که توسط این موسسه ارائه می شود علاوه بر آموزش عمومی زبان فرانسه شامل موارد دیگری مانند زبان فرانسه برای دانشگاه، کارگاه فرهنگی، مهارت نوشتن، دستور زبان و… می‌شود.

هزینه های دوره های نیز با توجه به تنوع دوره‌ها، تفاوت در نحوه آموزش و ساعت آموزش متفاوت است. مقرون‌به صرفه‌ترین دوره در این موسسه که به مدت یک ماه می باشد و در حدود ۱۶ ساعت است هزینه ۱۸۰ یورو در ماه را دارد. گران‌ترین دوره نیز برنامه‌ای با ۸۴ ساعت آموزش در طول هفته بوده که هزینه آن ۷۵۰ یورو در ماه است.

موسسه زبان فرانسه Destination Langues نیز یکی دیگر از موسسات در حوزه آموزش زبان فرانسه در شهر مارسی می باشد. این موسسه دو گزینه دو هفته‌ای و چهار هفته‌ای ارائه می دهد که گزینه اول شامل ۱۰۰ ساعت کلاس و گزینه دوم شامل ۵۰ ساعت کلاس می‌شود. این برنامه‌ها به چند بخش مختلف شامل زبان عمومی، کارگاه آموزشی و… تقسیم می‌شود. هزینه این دوره‌ها برای دوره چهار هفته‌ای ۷۰۵ یورو و برای دوره دو هفته‌ای ۴۰۵ یورو تعیین شده است. علاوه بر این برای ثبت‌نام نیز باید مبلغ ۳۵ یورو را پرداخت کنید.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *