در چه کشورهایی می توان با هزینه کم تحصیل کرد

رای دهید

در چه کشورهایی می توان با هزینه ای کمتر از 5000 دلار در سال به زبان انگلیسی تحصیل کرد

به دلیل گسترش زبان انگلیسی، این زبان همواره مورد توجه همگی  چه برای تحصیل و چه برای مهاجرت قرار دارد. از آنجایی که زبان انگلیسی دومین زبان رایج در جهان است، غالب دانشگاه های خارجی برای پذیرش بیشتر دانشجویان بین المللی تعداد دوره های انگلیسی زبان خود را افزایش داده اند. در کنار تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه های زندگی نیز برای دانشجویانی که از نظر مالی با محدودیت رو به رو هستند، فاکتوری مهم تلقی می شود. برای این منظور در ادامه کشورهایی که می توان در آنها با کمتر از 5000 دلار به زبان انگلیسی تحصیل کرد معرفی می شود.

در چه کشورهایی می توان با هزینه کم تحصیل کرد

کشور آلمان

آلمان همواره یک مقصد محبوب برای تحصیل بوده است. دلیل این امر این است که متقاضیان تحیصیل در دانشگاه های دولتی آلمان می توانند در تمام ایالات به غیر از ایالت بادن-ورتنبرگ  می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند. البته هزینه ی مجزایی برای دانشجویان غیراتحادیه ی اروپا تعیین شده است. از طرفی دانشجویان خارج از اتحادیه ی اروپا که قصد تحصیل در ایالت بادن – ورتنبرگ را دارند، شهریه ای در حدود 3,000 یورو در سال که کمتر از جاهای دیگر می باشد باید پرداخت کنند.

در ما بقی ایالت های آلمان، برخی از دوره های مقطع کارشناسی ارشد دارای هزینه می باشند و همه ی دانشجویان مستلزم هستند تا هزینه ی ترم که هزینه های رفت و آمد و بیمه دانشجویی را پوشش می‌دهد را پرداخت کنند. این هزینه تقریبا در حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو می‌باشد. همچنین رای تحصیل به زبان انگلیسی، دوره های انگلیسی زبان زیادی در مقطع کارشناسی ارشد که بسیار بیشتر از کارشناسی  ‌می‌باشد، در آلمان در دسترس هستند.

نمونه انگیزه نامه  | تحصیل پزشکی در روسیه | پکیج مکاتبات اپلای استرالیا | پکیج مکاتبه کانادا

کشور نروژ

کشور  یکی دیگر از کشور هایی است که با هزینه تحصیل کم می توان به زبان انگلیسی در آن تحصیل کرد می باشد. در نروژ دوره های انگلیسی زبان بسیاری رائه می شود. به ویژه افرادی که تمایل دارند تا به زبان انگلیسی در مقطع ارشد تحصیل کنند این کشور گزینه ی بسیار ایده آلی است. در نروژ تمامی دانشگاه ها دولتی شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی کنند.

البته دانشجویان باید هزینه ی خدمات  دانشجویی خود را که حدود 300 تا 600 کرون را برای هر ترم پرداخت نمایند. از طرفی هزینه های زندگی در نروژ بالا می باشد بطوریکه دانشگاه اسلو به دانشجویان توصیه می کند که توصیه می کند که یک همواره هزینه ای معادل با 17,300  دلاری در هر سال را برای زندگی در نروژ همراه داشته باشند.

کشور ایسلند

کشور ایسلند اگرچه دارای زبان رایج ایسلندی را دارد اما دوره هایی که به زبان انگلیسی با هزینه مقرون به صرفه ای را ارائه می دهند. در ایسلند چهار دانشگاه دولتی وجود دارند که از دانشجویان بابت تحصیل هزینه ای دریافت نمی کنند. اما دانشجویان بایستی هزینه ی سالیانه ی ثبت نام معادل با 75,000 کرون را پرداخت نمایید. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بایستی در حین اپلای هزینه ی درخواست خود را که معادل با 8,000 دلار است را نیز پرداخت نمایند.

در کنار این موارد مثبت، هزینه ی زندگی بالا در ایسلند یک فاکتور منفی می باشد. از این رو به دانشجویان توصیه می شود که حداقل یک هزینه ای معادل با 119,300  کرون در ماه را در نظر بگیرند. یعنی شما سالیانه برای مخارج زندگی در ایسلند حدود 13,200  دلار نیاز خواهید داشت.

تحصیل و زندگی در ژاپن | تحصیل و زندگی در دانمارک | بورسیه تحصیلی استرالیا | زندگی و تحصیل در استرالیا | اپلای

کشور اتریش

در فهرست مقرون به صرفه ترین کشورها برای تحصیل به زبان انگلیسی، کشور زیبای اتریش نیز به چشم می خورد. این کشور دارای دانشگاه های برجسته، کیفیت بالای زندگی و شهرهای دانشجویی هیجان انگیز می باشد. در مقطع کارشناسی بیشتر برنامه ها به زبان آلمانی می باشد و دوره های زیادی را در مقطع ارشد به زبان انگلیسی ارائه  می شوند.

دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا می توانند در کوتاه ترین بازه ی زمانی به صورت رایگان در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد تحصیل کنند و برای هر ترم اضافی ملزم به پرداخت شهریه ای معادل با 363 یورو هستند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در اتریش بایستی معادل با 1453 یورو در سال و در هر ترم باید هزینه ی عضویت در اتحادیه دانشجویی را که حدود 18 یورو را پرداخت نمایند.

کشور فرانسه

برای آن دسته از متقاضیانی که قصد دارند تا در فرانسه تحصیل در فرانسه کنند اما به زبان فرانسه مسلط نیستید، در حدود 1,200 دوره ی انگلیسی زبان که غالبا در مقطع ارشد می باشد ارائه شده است که دارای شهریه های بسیار پایین است.  شهریه ی دوره های کارشناسی در فرانسه حدود 184 یورو، دوره های ارشد 256 یورو و دوره های دکتری 391 یورو در سال  است.  بیشتر دانشگاه های فرانسه تمرکز می کند که هزینه را بیشتر را بر روی هزینه های مربوط به امور اداری افزایش دهند. با این حال رقم نهایی به مراتب کمتر از سایر مقاصد تحصیلی می باشد.

کشور اسکاتلند، دانمارک، فنلاند و سوئد

دانشجویان اتحادیه اروپا و بومی به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند. این در حالی است که دانشجویان بعضی از نقاط انگلستان ملزم به پرداخت هزینه هستند. علاوه بر این تحصیل در  سه کشور فنلاند، دانمارک و سوئد برای دانشجویان اتحادیه ی اروپا رایگان است و دوره های انگلیسی زبان بیشتری در آنها در دسترس هستند. اما دانشجویان خارج از اتحادیه ی اروپا بایستی برای شهریه هزینه پرداخت نمایند.

اکسپرس انتری کانادا چیست؟ | زندگی و تحصیل در تورنتو کانادا | تحصیل در ایتالیا | بورسیه استانی ایتالیا و نحوه محاسبه آن

کشور مالزی

در کشور مالزی همه ی دوره ها در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی هستند. همچنین اکثر دوره های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های دولتی مالزی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شودند. کشور مالزی یک ترکیب ایده آلی از کشوری با شهریه پایین دانشگاه و مخارج  کم می باشد. پایتخت مالزی شهر کوالالامپور در سال های 2016 – 2017، به عنوان مقرون به صرفه ترین شهر جهان برای دانشجویان رتبه بندی شده است. اکثر دانشجویان در مالزی هزینه ای کمتر از 3,000 دلار پرداخت می کنند و برای زندگی در آنجا فقط به  5,000 دلار نیاز خواهید داشت.

کشور یونان

در کشور یونان دوره های انگلیسی زبان در مقطع ارشد رایج تر هستند و دانشگاه بین المللی یونان در مقطع ارشد تنها دانشگاه دولتی کشور است که تمام دوره های خود را انحصارا به زبان انگلیسی ارائه می دهد. دانشجویان EU/EEA  لازم نیست تا برای تحصیل در دانشگاه های دولتی یونان شهریه ای پرداخت نمایند. از طرفی  هزینه ی تحصیل برای دانشجویان خارج از اتحادیه ی اروپا نیز مقرون به صرفه و در حدود 1,500 یورو می باشد.  هزینه های زندگی در یونان جزء کمترین هزینه ها در کل اروپا می باشد و دانشجویان سالیانه حدود 8,400 دلار نیاز خواهند داشت.

کشور تایوان

در کشور تایوان  حدود 120 دوره ی انگلیسی زبان ارائه می شوند و  هزینه ی شهریه دانشگاه های آن متغیر است. شهریه اکثر دوره ها در دانشگاه رتبه اول تایوان یعنی دانشگاه ملی تایوان در حدود 100,920 و 124,200 متغیر است. برای هزینه های زندگی در تایوان، چیزی در حدود 226,000 در هر سال برآورد شده است.

عربستان سعودی

دانشگاه های عربستان سعودی معمولا جزء دانشگاه های مطرح در رتبه بندی QS  دانشگاه های جهان قرار می گیرد. دانشگاهای عربستان آموزش های خود را با کیفیت بسیار بالا و هزینه های پایین ارائه می دهند. بطور مثال دانشگاه ملک سعود برنامه های خود را بدون دریافت هیچگونه شهریه ای از دانشجویان ارائه می دهند. کشور عربستان دوره های زیادی را به زبان انگلیسی به ویژه در مقطع ارشد و در رشته های مهندسی، علوم پایه و پزشکی ارائه می دهد.

کشور هندوستان

یکی دیگر از مقصدهای تحصیلی بسیار مناسب کشور هندوستان است. زبان رسمی هندوستان، هندی و انگلیسی است. زبان اصلی دانشگاه های هندوستان، زبان انگلیسی می باشد. مبلغ شهریه در این دانشگاه ها متغیر است و این مبالغ بسیار کمتر از مکان های دیگر است. با این حال دانشگاه های خصوصی در هندوستان هزینه بالاتری نسبت به دانشگاه های دولتی دارند. دانشجویان فقط با 3,200 دلار از این کشور می توانند تحصیل کنند. هزینه های زندگی در هندوستان نیز پایین است و فقط با 5,000 دلار در سال می توان زندگی کرد.

مراحل اپلای کردن | راهنمای مهاجرت کانادا | مدارک اپلای | روش گرفتن پذیرش دانشگاه های خارجی | اپلای کردن یعنی چی؟

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *