بورسیه موجود در سوئد برای دانشجویان بین المللی

رای دهید

با توجه به بالا بودن سطح تحصیل و زندگی، در این کشور همه ساله افراد زیادی برای مهاجرت تحصیلی به سوئد و دریافت اقامت کشور سوئد اقدام می نمایند. در سال 2010 قوانین مهاجرتی سوئد همانند چند کشور اروپایی دیگر نظیر هلند و دانمارک شامل تغییراتی به همراه داشته است. مهم ترین این تغییرات بازنگری در قوانین نظام آموزشی و مخارج تحصیلات در کشور سوئد می باشد.

از این سال به بعد تحصیل در سوئد، مستلزم پرداخت هزینه گردید ولی کماکان تحصیلات در کشور سوئد مورد استقبال دانشجویان خارجی است. تا سال 2010، سوئد یکی از معدود کشورهای اروپایی است که متقاضیان می توانستند به صورت رایگان تحصیل کنند.

از سوی دولت سوئد با تصویب قانونی، شهریه های تحصیل و هزینه اپلیکیشن برای دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA  به برنامه های اسکالرشیپ تحصیلی سوئدی ضمیمه می شود. تعداد قابل توجهی از دانشگاه های سوئد، بورسه های تحصیلی را برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. در ادامه 25 مورد از بهترین بورسیه های موجود در دانشگاه های سوئد را معرفی خواهیم کرد.

پیشنهاد مطالعه: تحصیل در روسیه

بورسیه تحصیلی دولتی سوئد برای دانشجویان بین المللی

دولت سوئد برای دانشجویان بین المللی که در این کشور تحصیل می کنند برای تامین مخارج زندگی و تحصیل دانشجویان بورسیه های را ارائه می دهد که به صورت زیر می باشند:

 

بورس تحصیلی موسسه سوئدی برای حرفه ای های جهانی

بورسیه تحصیلی موسسات سوئدی برای اپلای حرفه ای های جهانی (SISGP) به دانشجویان با مهارت های عالی از کشورهای انتخاب شده اختصاص یافته  برای کارشناسی ارشد در سوئد اعطا می شود. این بورسیه، شامل هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و بیمه می شود.

این اسکالرشیپ،  هزینه تحصیل، هزینه های زندگی 10،000 SEK در ماه، بیمه و کمک هزینه سفر یک بار به مبلغ 15،000 SEK (تنها برای متقاضیان تحصیل در خارج از سوئد) را پوشش می دهد. هیچ کمک اضافی برای اعضای خانواده وجود ندارد.

کمک هزینه تحصیلی برای برنامه های کارشناسی ارشد تمام وقت یک ساله یا دو ساله است. این بورسیه تحصیلی برای یک دوره تحصیلی (دو ترم) در یک زمان اعطا می شود و این برنامه برای برنامه های طولانی تر از دو ترم تمدید خواهد شد.

لینک مرجع: بورس تحصیلی موسسه سوئدی

 

بورسیه تحصیلی برنامه Visby

برنامه Visby تعداد زیادی از کمک های تحصیلی برای برنامه های کارشناسی ارشد در سوئد را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. کمک هزینه تحصیلی شامل هزینه تحصیل، هزینه زندگی 9000 کرون SEK در ماه، بیمه و کمک هزینه سفر یک بار به مبلغ 5000 SEK می باشد.

لینک مرجع: بورسیه تحصیلی برنامه Visby

 

راهنمای جامع اسکالرشیپ های موسسات سوئد

به طور کلی در سایت زیر می تواند کلیه اسکالرشیپ هایی که موسسات در سوئد را می پوشاند را مشاهده کنید:

لینک مرجع بورسیه ها: اسکالرشیپ های سوئد

بورسیه موجود در سوئد

مبلغ وثیقه خروج از کشور مشمولین | آیین نامه آزاد کردن مدرک | شرایط و نحوه دریافت اصل دانشنامه | مقررات کسر خدمت فرزندان

اسکالرشیپ های دانشگاهی سوئد برای دانشجویان بین المللی

علاوه بر بورسیه های موجود توسط دولت سوئد برای حمایت از دانشجویان، خود دانشگاه های و موسسات نیز بورسیه های ویژه ای دارند که به دانشجویان خود تخصیص می دهند. این اسکالرشیپ های به ترتیب زیر می باشند:

 

برنامه بورسیه تحصیلی موسسه فناوری Blenkinge

برنامه بورسیه تحصیلی BTH برای دانشجویان آینده نگر برای شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA می باشد که نیاز به پرداخت هزینه تحصیل برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه سوئد دارند. این اسکالر شیپ تحصیلی، بورسیه هایی که شهریه دانشگاه را پوشش می دهد را ارائه می دهد.

لینک مرجع: برنامه بورسیه تحصیلی موسسه فناوری Blenkinge

 

بورسیه شهریه دانشگاهی Borås

دانشگاه Borås بورسیه ای را ارائه می دهد که شهریه های دانشگاه را برای دانشجویان واجد شرایط را پوشش می دهد. این بورسیه تقریبا 75٪ شهریه دانشگاه را می پوشاند و برای هزینه های زندگی طراحی نشده اند.

لینک مرجع: بورسیه شهریه دانشگاهی Borås

 

چالمرز بورس تحصیلی IPOET

بورس تحصیلی IPOET برای شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA است که شامل افرادی می شوند که مجبورند هزینه شهریه تحصیل را پرداخت کنند و همچنین کسانی که برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه چالمرز شرکت می کنند می باشند.

کمک هزینه تحصیلی 75٪ کاهش هزینه های تحصیل است. این بورسیه برای دو سال مقطع کارشناسی ارشد می باشد  و دانشجویانی که نمرات عالی کسب کنند تا 85 درصد مبلغ دریافتی زیاد خواهد شد.

لینک مرجع: چالمرز بورس تحصیلی IPOET

 

بورسیه  Adlerbert Study در دانشگاه صنعتی چالمرز

این بورسیه برای دانشجویانی از 143 کشور می باشد و شهره تحصیلی را کامل می پوشاند. تعداد این اسکالرشیپ  50 تا می باشد و 4 ترم پرداخت می شود. گزینش بر اساس نمرات می باشد و بالطبع الویت با افرادی است که معدل بالایی داشته باشند.

لینک مرجع: بورسیه  Adlerbert Study در دانشگاه صنعتی چالمرز

 

بورسیه مطالعاتی دانشگاه گوتنبرگ

بورس تحصیلی دانشگاه گوتنبرگ برای متقاضیانی است که باید هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه پرداخت کنند. کمک هزینه دانشجویان برای برنامه تحصیلی دانشجویان هزینه تحصیل را پوشش می دهد. ارزش این بورسیه تحصیلی شامل شهریه دانشگاه در دانشگاه گوتنبرگ، 27000 کرون در هر ترم تحصیلی، بیمه FAS می باشد.

لینک مرجع: بورسیه مطالعاتی دانشگاه گوتنبرگ

 

بورس تحصیلی دانشگاه هالمستاد

هر ساله دانشگاه هالمستاد تعدادی بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان واجد شرایط از خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس ارائه می دهد که ملزم به پرداخت هزینه تحصیل هستند.

این کمک هزینه تحصیلی به برنامه های ارشد در هر رشته تحصیلی ارائه شده در دانشگاه می باشد. بورسیه تحصیلی دانشگاه هالمستاد 25٪ یا 50٪ از هزینه تحصیل را پوشش می دهد و از شهریه دانشگاه را کسر می کند.

لینک مرجع: بورس تحصیلی دانشگاه هالمستاد

 

برنامه بورسیه تحصیلی جهانی دانشگاه کارلستاد

برنامه بورسیه تحصیلی جهانی دانشگاه کارلستاد با هدف جذب دانشجویان تحصیلات عالی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA (و سوئیس) که نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه دارند ارائه می دهند. کمک هزینه تحصیلی 25٪، 50٪، 75٪ یا 100٪ از هزینه های تحصیل را پوشش می دهد.

لینک مرجع: برنامه بورسیه تحصیلی جهانی دانشگاه کارلستاد

 

بورسیه کارشناسی ارشد جهانی، موسسه کارولینسکا

موسسه Karolinska ارائه می دهد تعداد انگشت شماری از کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان عالی است که به یکی از برنامه های جهانی ما استاد شروع هر ترم پاییز. کمک هزینه تحصیلی تنها هزینه هزینه تحصیل، هزینه های زندگی و صرف هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را پوشش می دهد.

لینک مرجع: بورسیه کارشناسی ارشد جهانی، موسسه کارولینسکا

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه Kristianstad

این کمک هزینه تحصیلی به شهروندان کشور های خارج از اتحادیه اروپا / EEA که مورد نیاز برای پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه کریستیانستاد است، اعطا می شود. این بورسیه تحصیلی در صورتی که بورس تحصیلی دریافت شود، کسر کامل یا جزئی هزینه تحصیل را شامل می شود.

لینک سایت مرجع: بورسیه تحصیلی دانشگاه Kristianstad

 

بورسیه شهریه دانشگاه KTH

هر ساله تعداد محدودی از هزینه های تحصیلی برای شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا و EEA, EFTA که ملزم به پرداخت هزینه تحصیل هستند ارائه می شود که برای برنامه کارشناسی ارشد در KTH، می باشد. در صورتی که بورسیه تحصیلی دریافت شود، هزینه تحصیل برای کل دوره حذف خواهد شد. این بورسیه برای دوسال تحصیلی می باشد.

لینک مرجع: بورسیه شهریه دانشگاه KTH

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه لینئوس

بورسیه تحصیلی دانشگاه لینئوس برای دانشجویانی است که از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا ، EEA و سوئیس هستند و برای برنامه تحصیلی در دانشگاه لینه اپلای کرده اند می باشد. این اسکالرشیپ تحصیلی معمولا 75 درصد از هزینه تحصیل را پوشش می دهد اما چندین اسکالرشیپ دیگر از آکادمی علوم و تجارت لینه وجود دارد که 100 درصد هزینه تحصیل را پوشش می دهد.

سایت مرجع: بورسیه تحصیلی دانشگاه لینئوس

 

کمک هزینه تحصیلی بین المللی لینشوپینگ

بورسیه تحصیلی بین المللی LiU با هدف حمایت از دانشجویان بین المللی با پتانسیل علمی قابل توجه از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA (و سوئیس) می باشد که هدف آن رفع نیاز  پرداخت شهریه تحصیلی می باشد. با این بورسیه تحصیی بین المللی، هزینه تحصیل به میزان 25، 50، 75 یا 100 درصد کاهش می یابد.

سایت مرجع: کمک هزینه تحصیلی بین المللی لینشوپینگ

بورسیه موجود در سوئد

فاند فلوشیپ | بورسیه | روش برای پیدا کردن فاند برای PhD | انواع بورسیه تحصیلی در دانشگاه و موسسات تحقیقاتی | فرآیند مکاتبه اپلای

بورسیه جهانی دانشگاه لوند

برنامه بورسیه تحصیلی جهانی دانشگاه لوند دانشجویان تحصیلات عالی که شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA (و سوئیس) می باشند را مورد هدف قرار می گیرند و دانشجویان مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد  را شامل می شود که از پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان را معاف می کند. بورسیه تحصیلی ممکن است 25٪، 50٪، 75٪ یا 100٪ از هزینه تحصیل را پوشش دهد.

سایت مرجع: بورسیه جهانی دانشگاه لوند

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه مالاردالن سوئد

هر ساله دانشگاه مالاردالن، تعداد محدودی اسکالرشیپ تحصیلی را به دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می آیند ارائه می دهد، تا دانشجویان بتوانند هزینه های تحصیل را برای برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه داشته باشند. کمک هزینه تحصیلی 100٪ از شهریه دانشگاه در برنامه را پوشش میدهد. بورسیه تحصیلی هزینه های زندگی را پوشش نمی دهد.

سایت مرجع: بورسیه تحصیلی دانشگاه مالاردالن سوئد

 

بورسیه تحصیلی Mid Sweden University

همه دانشجویانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای این دانشگاه اپلای می کنند می توانند برای دریافت این بورسیه اقدام کنند. کمک هزینه تحصیلی بسته به برنامه انتخاب شده کاهش هزینه تحصیل به مبلغ  70،000 SEK یا 250،000 SEK است.

سایت مرجع: بورسیه تحصیلی Mid Sweden University

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه اوربرو

برنامه تحصیلی دانشگاه اربرو به دانشجویان تحصیلات عالی کشورهایی که خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس هستند بورسیه ای را ارائه می دهد که تا متقاضیان بتوانند هزینه تحصیل را پرداخت کنند. بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیلی کامل یا جزئی را پوشش می دهد، اما هزینه های زندگی را پوشش نمی دهد.

سایت مرجع: بورسیه تحصیلی دانشگاه اوربرو

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه Skovde

دانشگاه Skövde تعداد کمی بورسیه تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهد که در برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه شرکت می کنند و خواستار پرداخت هزینه تحصیل هستند. کمک هزینه تحصیلی هزینه های تحصیلی جزئی (هزینه تحصیل 50٪) است.

علاوه بر این بورسیه ها، بورسیه هایی نیز نظیر بورسیه تحصیلی دانشگاه استکهلم، بورسیه دانشگاه آپسالا، بورسیه دانشگاه اومئو ارائه می شود.

سایت مرجع: بورسیه تحصیلی دانشگاه Skovde

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *