مشاوره ارزیابی رایگان وضعیت پرونده تحصیلی: وارد شوید

فرآیند مکاتبه اپلای

5/5 - (1 امتیاز)

فرایند مکاتبه برای اخذ پذیرش

فرایند مکاتبه توسط مجموعه همیار اپلای ابتدا از طریق ایمیل شخصی شما انجام می شود. نام کاربری و رمز عبور ایمیل در اختیار کارشناس همیار اپلای و شخص شما قرار دارد تا تمام فرایند کاملا با نظارت و تائید شما انجام شود. این ایمیل شخصی می تواند جیمیل، یاهو میل، هات میل و غیره باشد و یا نه ایمیلی باشد که با نام دامنه ی وب سایت شخصی شما خریداری و ثبت شده است. فرایند مکاتبه با هر یک از استادان در مراکز آموزشی- پژوهشی دنیا کاملا متفاوت است به طوری که مکاتبه با برخی از اساتادان تنها نیاز به یک نامه پوششی دارد، در برخی موارد نیاز است شما ریزنمرات مقاطع مختلف تحصیلی خود را همراه با رزومه و نامه پوششی برایشان ارسال کنید.

برخی از استادان نیز جذب دانشجو برای آزمایشگاه خود را به طور مستقل از دانشگاه یا مرکز آموزشی – پژوهشی که در آن مشغول به فعالیت هستند انجام می دهند و از متقاضی می خواهند که تمامی مدارک اپلای همانند نمره زبان انگلیسی (در آزمون IELTS و یا TOEFL)، گواهی مدارک تحصیلی، گواهی ریزنمرات، دو شخص مرجع برای نگارش توصیه نامه و همچنین یک انگیزه نامه را به آدرس ایمیل الکترونیکی آنها یا یکی از همکارانشان ارسال کنید. پس از دریافت جواب مثبت مبنی بر علاقه مندی شما به همکاری در آزمایشگاهشان، یک زمان مصاحبه آنلاین تنظیم می شود. در این مرحله، مشاوره های لازم توسط کارشناسان همیار اپلای صورت می گیرد تا بتوانبد با موفقیت از این مرحله عبور کنید. در صورت رضایت شفاهی استاد یا رئیس شما برای پذیرش یا استخدام قطعی، فرایند ارسال اصل مدارک به مرکز آموزشی-پژوهشی مقصد صورت می گیرد.

نکات مهم در فرایند مکاتبه برای اخذ پذیرش

نکاتی که بایستی در فرایند مکاتبه به آن دقت ویژه داشت به قرار زیر است
۱. عنوان شخص مخاطب (دکتر، پروفسور، پزشک و غیره) و آدرس مرکز پژوهشی (دانشگاه، دانشکده، موسسه و یا نام شرکت) به درستی ذکر شود.
۲. عنوان ایمیل ارسالی به درستی انتخاب شود به طوری که بازگو کننده درخواست شما برای اخذ پذیرش تحصیلی، فرصت مطالعاتی، کارآموزی و غیره باشد.
۳. حتما پای نامه های خود امضا کنید
۴. پیوست های ایمیل در مکاتبه اول زیاد نباشد مگر اینکه خود شخص مخاطب از شما خواسته باشد.
۵. حتما زمینه کاری طرف مقابل را به درستی در متن نامه قید کنید و ارتباطش را با زمینه کاری پیشین خود بیان کنید یا به عبارتی دلیل علاقه مندی خود برای کار زیر نظر شخص مخاطب اشاره کنید.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *