مشاوره ارزیابی رایگان وضعیت پرونده تحصیلی: وارد شوید

مهمترین ددلاین اپلای

5/5 - (2 امتیاز)

مهمترین ددلاین ها برای اپلای

همانطور که می داینم هر محصول یا هر فعالیتی که انجام می دهیم یک تاریخ برای اتمام آن دارد . باید در موعد مقرر انجام شوند. فرآیند اپلای نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. بنابراین، تمام دانشگاه های خارجی یک بازه زمانی دارند تا دانشجویان فرآیند اپلای خود را تکمیل کنند که آخرین موعد را ددلاین می گویند. متقاضیان در پروسه اپلای برای درخواست پذیرش برای موعد مقرر با اصطلاحی به نام ددلاین (Deadline) مواجه می شوند. ددلاین به معنی آخرین مهلتی است که می‌توان اپلیکیشن آنلاین دانشگاه را ارائه کرد.

هر دانشگاه و هر رشته ای ددلاین های مخصوص به خود را دارند که با مراجعه به بخش چگونگی اپلای، How to Apply یا Apply Now در سایت دانشگاه، می توان از این تاریخ های مورد نظر برای ترم تحصیلی مربوطه مطمئن شد. اهمیت دلاین بدین صورت است که اگر تاریخ ددلاین ارائه اپلیکیشن به پایان را از دست بدهید، با نداشتن فرصت بعدی باید یک ترم و یا یکسال برای ددلاین بعدی منتظر بمانید.

زیرا پس از فرا رسیدن تاریخ ددلاین، دانشگاه دیگر اجازه و امکان تکمیل کردن فرم اپلیکیشن را نمی‌دهد. اما در مواردی نیز دانشگاه ها در فرصتی دوباره صفحه مربوطه را فعال می کنند تا متقاضیان فرم اپلیکیشن را پر کنند. از این رو برای عدم تاخیر در تکمیل کردن فرم آنلاین اپلای، به تاریخ ددلاین باید توجه زیادی نمایید.

ددلاین های دانشگاه ها بسیار متفاوت است و برای هرشته در هر سال تحصیلی متفاوت است. ترم پاییز به این دلیل در فرایند اپلای مهم است که در حدود ۸۰ درصد پذیرش دانشگاه ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این زمان می باشد. از طرفی هرچقدر از ابتدای دسامبر به فوریه نزدیک تر شویم، ددلاین ها برای دانشگاه ها کمتر می باشد.

بورسیه های تحصیلی | بورسیه فلوشیپ | روش برای پیدا کردن فاند برای PhD | فاندیاب | سایت بورسیه های دکتری

ددلاین های مهم در دانشگاه های مختلف

در ددلاین ها، تاریخ هر موقعیت تحصیلی تا پایان روز ذکر شده محاسبه می‌شود. به عنوان نمونه اگر ددلاین دانشگاهی تا تاریخ ۱۵ ژانویه باشد، این مهلت در ساعت ۲۴ روز ۱۵ ژانویه و به وقت محلی شهری که دانشگاه در آنجا قرار دارد، به پایان می‌رسد. بنابراین برای تکمیل کردن اپلیکیشن فرم باید رزومه تحصیلی و یا CV و همچنین SOP می‌بایستی قبل از رسیدن ددلاین آماده باشند.

در مورد توصیه نامه شرایط مقداری متفاوت است، زیرا وقتی که در فرم اپلیکیشن استادهایی را برای نوشتن توصیه نامه مشخص می‌کنید، فرم‌های مربوط به آن معمولاً بعد از تایید اپلیکیشن برای اساتید ارسال می‌شود. از این رو برای پیگیری این نامه دو تا سه هفته بعد از ددلاین نیز وقت خواهید داشت.

ددلاین دانشگاه‌های ایالات متحده و کانادا برای ترم پاییز از ماه دسامبر (آذر) شروع می شود و تا پایان فوریه (نیمه اسفند) ادامه می‌یابند. تاریخ‌های ترم پاییز از این نظر مهم هستند که حدود ۸۰ درصد پذیرش دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری در ترم پاییز انجام می‌شود.

البته ددلاین‌های بسیاری از دانشگاه‌ها، پس از ماه دسامبر هر چند روز یک بار تقریبا هر دو هفته فرا می‌رسند و با گذشت هر روز از اول دسامبر، تعداد دانشگاه‌های کمتری را برای انتخاب در آن سال خواهید داشت. بنابراین ۱ دسامبر را می‌توان نقطه شروع زنجیره ددلاین‌ های مهم دانشگاه‌ها باشد. در نتیجه چنانچه تاریخ اول دسامبر را برای ددلاین خود در نظر بگیرید و مدارک خود را تا آن زمان آماده کنید، دانشگاه‌های بسیاری را برای ارائه اپلیکیشن خواهید داشت.

همانطور که گفته شد، هر دانشگاه ددلاین های مخصوص به خودی برای هر سال و هر رشته ای دارد. اما بعضی از ددلاین های هستند که تقریبا رایج هستند که اکثر دانشگاه ها در این تاریخ ها فرصت های تحصیلی دارند. این ددلاین ها به صورت زیر می باشند:

پیشنهاد مطالعه: تحصیل در کالج استرالیا | کالج استرالیا | تحصیل در کالج آلمان | تحصیل در کالج کانادا | تحصیل در کالج

ددلاین دانشگاه های آلمان

تاریخ شروع برنامه های تحصیلی در دانشگاه های آلمان بطور کلی به دانشگاه و رشته تحصیلی بستگی دارد و برای کسب اطلاعات دقیق تر حتما به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید. اما به طور کلی دانشگاه های آلمان در دو ترم تحصیلی تابستانی و زمستانی دانشجو می پذیرند که تاریخ آنها بصورت زیر می باشد:

تاریخ شروع ترم تحصیلی تابستانی ۱۵ آوریل ددلاین: از ۱ دسامبر تا ۱۵ ژانویه
تاریخ شروع ترم تحصیلی زمستانی 15 اکتبر ددلاین: از ۱ ژوئن تا ۱۵ جولای

ددلاین دانشگاه های استرالیا

ددلاین در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای نیمسال اول ۱۵ دسامبر و برای نیمسال دوم ۲۶ می می باشد.

ددلاین های برای اپلای بورسیه های بین المللی دانشگاه‌های استرالیا به نوع بورسیه بستگی دارد. ددلاین اپلای بورسیه‌هایIPRS، بورسیه‌های تحقیقاتیANU، بورسیه‌های دوره‌هایPhd و MPhil دانشگاه ملی استرالیا معمولا در تاریخ ۳۱ آگوست می باشد. مهلت پایان برای اپلای بورسیه‌های هزینه های شهریه دانشگاه تقریبا ۳۱ مارس است.

ددلاین دانشگاه های هلند

ددلاین اپلای برای ترم پاییز تقریبا در تاریخ اوایل آوریل و برای ترم بهار حدود اوایل اکتبر است.

ددلاین دانشگاه های اتریش

ددلاین ها برای اپلای در دانشگاه های اتریش تقریبا در ماه ژوئن تا سپتامبر می باشد. زمان دقیق برای دانشگاه های مختلف، متفاوت است.

دانمارک

تاریخ ۱۵ مارس  غالبا برای مقطع کارشناسی و در مقطع ارشد برای دانشگاه های مختلف، متفاوت است.

ددلاین دانشگاه های فرانسه

برای اکثر دانشگاه ها در فرانسه، ددلاین در ماه های فوریه و آوریل می باشد.

راهنمای مهاجرت کانادا | ویزای کانادا | تحصیل در کاناداویزا استارتاپ کانادا | انواع بورسیه تحصیلی آلمان | اپلای | اسکولارشیپ

ددلاین دانشگاه های نروژ

تاریخ ۱ دسامبر  برای دانش آموزان غیر اروپایی می باشد.

بصورت خلاصه مهمترین این تاریخ ها برای دانشگاه های آمریکا و کانادا برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از ماه دسامبر شروع می شود و تا تاریخ قوریه ادامه می باشد. اما بطور کلی به صورت زیر می باشد:

ددلاین (میلادی) ددلاین (شمسی)
15 نوامبر 24 آبان(دانشگاه‌های اندکی این ددلاین را دارند)
1 دسامبر 10 آذر
15 دسامبر 24 آذر
31 دسامبر 10 دی
1 ژانویه 11 دی
3 ژانویه 13 دی
5 ژانویه 15 دی
15 ژانویه 25 دی ( اکثر ددلاین دانشگاه‌های مهم آمریکا و کانادا در این تاریخ می باشند)
31 ژانویه 11 بهمن ( در این تاریخ ددلاین اکثر دانشگاه‌های مهم به پایان می‌رسد)
1 فوریه 12بهمن
15 فوریه 26 بهمن
28 فوریه 9 اسفند

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *