مشاوره ارزیابی رایگان وضعیت پرونده تحصیلی: وارد شوید

سیستم تعیین وقت آنلاین سفارت آلمان

5/5 - (1 امتیاز)

سیستم تعیین وقت آنلاین سفارت آلمان

زمان انتظار برای وقت مصاحبه پس از ثبت نام در سیستم تعیین وقت آنلاین:

6 هفته پیوست به خانواده  (شامل پیوست به فرد مستحق حفاظت حمایتی نمی شود)
  3 تا 4 هفته دارندگان بورسیه تحصیلی، فرصت مطالعاتی، دوره دکتری (شامل دارندگان قرارداد کار نیز می شود)، کارشناسی ارشد با مدرک زبان
بیش از 12 ماه سایر اقامت‌های دانشجویی، مدرسه و یا دوره یادگیری زبان
 بیش از 12 ماه

 

جستجوی شغل، ارزشیابی صلاحیت فنی- حرفه ای کسب شده در خارج، آموزش فنی- حرفه ای
3 تا 4 هفته

 

کارت آبی اتحادیه اروپا، قراردادکار با موافقت اولیه اداره کار آلمان

 

در خصوص مورد پنجم، می بایست یک ایمیل به همراه مدارک و شماره رفرنس وقت سفارت شخص درخواست کننده  و افراد خانواده که وی را همراهی می کنند به  visainfo@tehe.diplo.de ارسال گردد تا وقت ویژه دریافت گردد.

سیستم نوبت دهی روادید ملی

از طریق لینک زیر می‌توانید بصورت رایگان در سیستم نوبت دهی ثبت نام کنید:

سیستم نوبت دهی برای روادید ملی / اقامت بلندمدت

 

تذکر بسیار مهم برای دریافت وقت مصاحبه روادید دانشجویی

آیا از زمان انتظار طولانی برای وقت مصاحبه روادید دانشجویی کلافه شده اید؟
سفارت آلمان در تهران قصد دارد فرصتی برای وقت مصاحبه سریعتر در اختیار دانشجویان دارای صلاحیت ویژه قرار دهد! اما چگونه؟

1- لطفاً اطلاعات مربوط به سامانه رزرو وقت مربوط به بخش حقوقی-کنسولی و همچنین برگه راهنمای مربوطه را به دقت مطالعه نمائید.

2- سپس وقت رزرو شده قبلی خود را از طریق لینک مربوط به لغو وقت مصاحبه که درایمیل تأییدیه ثبت نام قبلی موجود است، لغو نمائید.

3- حال مجدداً ثبت نام نمائید

برای شرایطی که در ارتباط با شما صدق می کنند گزینه “بله” (JA) را تایید کنند و برای آنهایی که صدق نمی کنند گزینه “خیر” (NEIN) را  تایید کنند.

4- به طور مرتب ایمیل و پوشه اسپم (Spam) خود را ملاحظه و چک نمائید. در ابتدا یک تأییدیه ثبت نام دریافت خواهید نمود. سپس در اولین فرصت، اعلامیه وقت سفارت را برای شمت ارسال خواهد شد.

5- پس از دریافت ایمیل اعلام وقت، حتماً بر روی لینک تأیید داخل ایمیل کلیک نمائید. در غیر این صورت وقت مصاحبه لغو خواهد شد! مسئولیت چک کردن ایمیل و پوشه اسپم آن بر عهده متقاضی می باشد. به افراد واسطه که در قبال ان از شما وجهی را دریافت می کنند، اعتماد نکنید.

پیشمنهاد مطالعه: گواهی تمکن مالی | معتبرترین پاسپورت ها

نکته کلیدی برای دریافت نوبت روادید

هر گونه فریبکاری در روند اخذ نوبت نتیجه عکس دارد. بطوریکه اگر در زمان ثبت نام مجدد یکی از شرایطی که در مورد شما صدق نمی کند را با “بله” پاسخ داده باشید تا بدین ترتیب وقت نزدیکتر و سریعتری بگیرید، اقدام شما جهت گرفتن وقت اصلاً لحاظ نخواهد شد. بنابراین درخواست شما پذیرفته نخواهد شد و مجبور خواهید بود روند ثبت نام را مجدداً از ابتدا طی نمائید. بدین ترتیب جای خود را در فهرست انتظار از دست خواهید داد.

در صورتی که یک نوبت رزو کرده اید اما دیگر علاقه ای ندارید، ثبت نام خود را از طریق لینک لغو وقت مصاحبه در ایمیل تأییدیه ثبت نام لغو نمائید. بدین ترتیب فرصتی را برای سایر دانشجویان مهیا می کنید و به ما سفارت کمک خواهید کرد تا بتواند درخواست های بیشتری دریافت و بررسی نماید.
گرفتن وقت جهت درخواست روادید شنگن معمولاً در کوتاه ترین زمان امکان پذیر است. اطلاعات بیشتر درخصوص روند رزرو وقت در شرکت ویزامتریک – شرکت خدماتی طرف قرارداد سفارت – را در اینجا بیابید.

نمونه انگیزه نامه تحصیلی برای اپلای | نوشتن SOP موفق | توصیه نامه برای اپلای

لطفاً این موارد را برای برنامه‌ی سفر خود مد نظر داشته باشید:

سفارت همواره بیشترین تعداد ممکن وقت مصاحبه را فراهم می نماید تا زمان انتظار را تا حد امکان کوتاه نگه دارد. با این وجود تعیین وقت مصاحبه ویژه  تنها در موارد خاص و استثنایی بشردوستانه یا پزشکی اعطا می گردد. در این موارد می توانید وقت مصاحبه ویژه طی 5 روز کاری دریافت نمایید.
به سوالات در خصوص موارد دیگر جهت دریافت وقت مصاحبه ویژه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

درخصوص اخذ نوبت برای روادید اقامت از طریق سیستم نوبت‌دهی سفارت آلمان در تهران، لطفاً به موارد زیر دقت شود:

  • متقاضیان پس از ثبت‌نام، ابتدا یک شماره پیگیری دریافت خواهند نمود.
  • پس از گذشت حدود 30 دقیقه، یک ایمیل تأییدیه به همراه دیگر اطلاعات روند درخواست به متقاضی ارسال می‌شود. از این رو آن را چک کنید و مطمئن شوید که در هنگام ثبت نام، مشخصات خود را بطور کامل وارد کرده باشید. در صورت برزو اشتباه، حتماً وقت خود را کنسل کرده و مجدداً با وارد کردن مشخصاتِ درست ثبت نام نمایید.
  • در حدود 2 تا 6 هفته قبل از زمان مصاحبه، یک ایمیلی دیگر از متقاضی از طرف سفارت آلمان دریافت می‌کند که در آن، زمان ارائه‌ی درخواست روادید در سفارت آلمان در تهران اعلام گردیده است. به مواردی که در ایمیل ذکر شده‌ است توجه کرده، به این دلیل که طی مدت 7 روز بایستی نسبت به تأیید زمان مصاحبه‌ خود اقدام نمایید. چنانچه در طی این مدت 7 روز نسبت به تأیید وقت مصاحبه خود اقدام نکنید، وقت مصاحبه‌ باطل خواهد شد و نوبت خود را در لیست انتظار از دست خواهید داد.

این سیستم نوبت دهی، باعث ساده شدن روند وقت مصاحبه برای تمامی درخواست کنندگان می‌شود. بنابراین بلافاصله پس از ثبت نام، تأیید ثبت درخواست‌ را دریافت خواهید کرد و سفارت هم سریع‌ترین وقت ممکن را در اختیارتان قرار می دهد.

تذکرات فنی درخصوص رزرو نوبت در صفحه‌ی نوبت‌دهی بخش حقوقی-کنسولی

1) لینک ارائه شده:

فقط از لینک ارائه‌ شده در صفحه‌ی نمایندگی خارجی استفاده کنید تا از بروز مشکلاتی که هنگام دسترسی به سایت ممکن است اتفاق بیوفتند، جلوگیری کنید. بخصوص :

  • بوکمارک‌های مربوط به بازدیدهای قبلی را بکار نگیرید.
  • از امکان پر کردن خودکار آدرس اینترنتی / حافظه‌ی مرورگر خود استفاده نکنید، به این معنی که با تایپ کردن حروف اول سایت مربوطه، لینکی که قبلاً استفاده شده نمایش داده می‌شود.
  • از کلیک کردن روی لینک‌هایی که به وزارت خارجه فدرال تعلق ندارند، خودداری کنید.
  • صفحه‌ی نوبت‌دهی بخش حقوقی-کنسولی را فقط در پنجره یا تب مرورگر باز کنید
  • از کلید “برگشت” مرورگر استفاده نکنید.

2) مرورگر

صفحه‌ی نوبت‌دهی بخش حقوقی-کنسولی اساساً با همه‌ی مرورگرها همخوانی دارد ولی با فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر بهتر از همه کار می‌کند. در صورتی با مرورگر مورد استفاده‌ مشکلی دارید، فایرفاکس یا انترنت اکسپلورر را هم امتحان کنید و یا حتی از کامپیوتر دوستان، آشنایان، هتل یا کافی‌نت استفاده کنید. البته عوامل دیگری هم می توانند باعث ایجاد مشکل شود که موارد  3 و 4 می باشند.

3) سایر عوامل

آنتی ویروس‌ها، فایروال‌ها، سایر نرم‌افزارهای امنیتی، تنظیمات و مقررات شرکتی، اتصال اینترنت؛ همه این موارد روی سرعت و نحوه‌ی بالا آمدن صفحه‌ی نوبت‌دهی بخش حقوقی-کنسولی می‌توانند اثر بگذارند. درصورت بروز مشکل، از اتصال اینترنتی دیگری استفاده کنید.

4) گوشی هوشمند / دستگاه های همراه / نمایشگرهای کوچک

مرورگرهای تعبیه‌شده روی دستگاه‌های همراه اساساً می‌توانند این صفحات را نمایش دهند. بسته به وضوح (رزولوشن) دستگاه شاید مجبور باشید صفحه را بچرخانید و افقی مطالعه نمایید و یا در صورت کوچک بودن مطالب از زوم استفاده کنید. رزور نوبت‌ در این حالت به کندی و با کمی زحمت صورت خواهد گرفت، اما غیرممکن نخواهد بود.


پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *