تحصیل رایگان دانشگاهی در پنج کشور اروپایی | دانشگاه های بدون شهریه

5/5 - (3 امتیاز)

معرفی پنج کشور با تحصیل رایگان دانشگاهی

در مسیر و فرآیند اپلای، اگر متقاضی موفق به اخذ پذیرش در دانشگاهی با فاند تحصیلی کامل نشود،  باید ثبت نام در دانشگاه هایی که شهریه ندارند یا شهریه هایی کمی دارند و  یا  ویو کردن شهریه را در الویت  قرار دهند. کشورهایی نظیر نروژ، اتریش، آلمان، فنلاند و سوئد انواع مختلفی از برنامه های رایگان یا کم درسی را برای شهریه های دانشگاه  برای دانشجویان خارجی را ارائه می دهند.

 

دانشگاه های بدون شهریه نروژ

به عنوان یک قاعده کلی، دانشگاه ها و موسسات دولتی نروژ شهریه های تحصیلی را برای همه دانشجویان از جمله دانشجویان بین المللی را در نظر نمی گیرند. این امر در همه سطوح، از جمله مطالعات مقطع کارشناسی، برنامه های کارشناسی ارشد و Ph.D. وجود دارد.

با این حال، دانشجویان مجبور هستند که هزینه هر نیمسال به 300-600 کرون در هر ترم را پرداخت کنند.  توجه باید داشت که برخی از دانشگاه های دولتی و کالج های دانشگاهی ممکن است شهریه هایی را برای چند برنامه تخصصی که معمولا در سطح کارشناسی ارشد هستند، داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه: مدارک اپلای

منبع: سایت مرجع

دانشگاه های بدون شهریه اتریش

دانشجویانی که به غیر از  اتحادیه اروپا قصد تحصیل در اتریش را دارند، باید مطلع باشند که دانشگاه های فدرال یا دولتی در اتریش، هزینه های تحصیل در هر ترم به مبلغ 363.36 تا 726.72 یورو به همراه هزینه 19.20 یورو برای عضویت در اتحادیه دانشجویی “ÖH-Beitrag” و هزینه بیمه  دانشجویی را دارند. اگر متقاضی شهروندی از کشور کمتر توسعه یافته باشد، ممکن است که از هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش معاف شود.

پیشنهاد مطالعه: زندگی و تحصیل در اتریش

منبع: سایت مرجع

دانشگاه های بدون شهریه آلمان

از اکتبر 2014، تمام دانشگاه های آلمان به استثنای بادن وورتمبرگ، شهریه های دانشگاهی را برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای همه دانشجویان بین المللی را  در نظر نمی گیرند. اما در برخی از ایالت های فدرال، دانشگاه ها سهم ترم (حدود 50 یورو) و / یا هزینه های اداری (حدود 50 یورو) را مطالبه می کننند.

در حال حاضر، دولت فدرال بادن وورتمبرگ  هزینه های تحصیلی برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد مبلغی حدود € 1،500 در هر ترم برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا دریافت می کنند. از سوی دیگر، تحصیلات دکترا در دانشگاه های آلمان به طور کلی رایگان  است.

مقاله مرتبط: راهنمای تحصیل در آلمان | اخذ ویزای تحصیلی آلمان

منبع: سایت مرجع

دانشگاه های بدون شهریه فنلاند

در فنلاند شهریه های دانشگاه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA از پاییز 2017 به بعد برای برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد آموزش منسوب شد. با این حال دانشگاه های فنلاند بورسیه هایی را برای دانشجویان به غیر از اتحادیه اروپا اراده می دهد تا هزینه های مقاطع کارشناسی و ارشد را بپوشاند. پذیرش در سطح دكتری صرف نظر از کشور مبدا مهاجرت تحصیلی، بدون پرداخت هزینه تحصیلی باقی خواهد ماند.

منبع: سایت مرجع

دانشگاه های بدون شهریه سوئد

هزینه اپلیکیشن و شهریه های دانشگاه برای کسانی که شهروند یک کشور اتحادیه اروپا / EEA / Nordic یا سوئیس نیستند و در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند، اعمال می شود. اما مؤسسات سوئدی و تعداد قابل توجهی از دانشگاه ها، کمک هزینه تحصیلی کامل و جزئی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند.

در مقطع دکتری، بورسیه های PhD در سوئد معمولا توسط دانشگاه ها یا موسسات مالی خارجی ارائه می شود که علاوه بر پرداخت نکردن  هزینه ، از حقوق ماهانه نیز متقاضی برخوردار خواهد شد.

منبع: سایت مرجع

پیشنهاد مطالعه: تحصیل در روسیه

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *