مشاوره ارزیابی رایگان وضعیت پرونده تحصیلی: وارد شوید

چهار روش پرداخت هزینه کالج و دانشگاه های آمریکا

5/5 - (2 امتیاز)

چهار روش پرداخت هزینه کالج و دانشگاه های آمریکا

وقتی نوبت به پرداخت کالج می رسد، متقاضیان به دنبال گزینه هایی برای تامین مالی برای پرداخت ها را می گردند. در ادامه راه کاری را در مورد روش هایی برای کاهش  شهریه می پردازیم. بطور کلی از طریق چهار منبع می توانیم صرفه جویی در هزینه دانشگاه داشته باشیم.

 1. بورسیه های تحصیلی (Scholarships)
 2. FAFSA
 3. وام های فدرال
 4. وام های خصوصی
 5. بورسیه های تحصیلی: فرصت عالی برای شروع

بورسیه های تحصیلی کمک های مالی و یا حمایت های مالی هستند که توسط دانشگاه و یا سازمانی ارائه می شود و برای هر چهار سال تحصیلی در دسترس هستند و حتی برای دانشجویان فارغ التحصیل نیز ارائه می شوند.

 1. FAFSA : کلید شما برای کمک های رایگان فدرال

FAFSA چیست؟

FAFSA مخفف برنامه رایگان برای کمک های دانشجویی فدرال است (Free Application for Federal Student Aid)، که توسط اداره کمک های دانشجویی فدرال دپارتمان آموزش و پرورش ایالات متحده ارائه شده است. این دفاتر سالانه بیش از 120 میلیارد دلار گرنت های فدرال، کمک هزینه های بلاعوض، وام و فاند های تحصیل – کار را ارائه می دهند. هدف از این فرم محاسبه نیازهای مالی مورد انتظار شما برای کالج است. استفاده از خدمات FAFSA منابع مالی فدرال را برای کمک به شهریه، اتاق، کتاب و منابع خود باز می کند.

بسیاری از ایالت ها همچنین از FAFSA برای تعیین صلاحیت کمک های فدرال و ایالتی استفاده می کنند.

FAFSA چگونه کار می کند؟

هنگامی که برای این برنامه اقدام می کنید، از هر یک از مدارسی که در FAFSA خود ذکر کرده اید، نامه جوایزی دریافت خواهید کرد. در این باره کمک های مالی فدرال و غیر فدرال را که مدارس و کالج ها ارائه می دهند، توضیح داده می شود که می تواند ترکیبی از کمک های مالی و یا وام باشد. برای دریافت این کمک هزینه ها متقاضی بایستی سالانه برای FAFSA اقدام نماید.

آنچه در بسته بندی کمک های فدرال شامل می شود؟

نوع و مبالغ اعطای بسته ی کمک های فدرال به نیاز مالی متقاضی، هزینه حضور، وضعیت وی به عنوان یک دانشجوی تمام وقت یا نیمه وقت و برنامه های متقاضی برای حضور در یک دوره برای کل یک سال تحصیلی یا کمتر بستگی دارد.

 • وام های فدرال: برای همه دانشجویان تمام وقت با نیاز مالی در دسترس است. ممکن است مبلغ مشخصی را با بهره وام بپردازید.
 • کمک هزینه های مالی فدرال: اینو حمایت مالی به صورت اعطای بورسیه تحصیلی رایگان می باشد و حداکثر جایزه فدرال 5،920 دلار در سال است.
 • کمک هزینه کار-مطالعه: در این بسته حمایت مالی، شغل پاره وقت برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با نیاز مالی فراهم می گردد و به آنها امکان می دهد تا برای پرداخت هزینه های تحصیلی، درآمد کسب کنند.

مهلت کلی برای ثبت نام در FAFSA در تاریخ 30 ژوئن می باشد، اما هر مدرسه مهلت های متفاوتی دارد.

روش پرداخت هزینه کالج

تحصیل در اسپانیا | بورسیه DAAD آلمان | راهنمای تحصیل در آلمان | تحصیل در آلمان | تحصیل در هلند | اپلای

 1. وام های دانشجویی فدرال: خردمندانه وام بگیرید

در یک نظرسنجی که از افراد در 2017 شد که آیا تمایل دارند تا از طریق FAFSA کمک هزینه دریافت کنند یا از طریق وام امار زیر بدست امد. مطابق نمودار، بیش از 90٪ مطمئن هستند كه FAFSA برای دریافت كمك مناسب هستند.

در هر حال مهم است که قبل از وام از شرایط وام آگاه بود زیرا این تصمیم می تواند بعد از فارغ التحصیلی روی رفاه شما تأثیر بگذارد. نرخ بهره از وام ها متفاوت است، اما وام های فدرال تمایل به ارائه نرخ بهره پایین تر و گزینه های بازپرداخت انعطاف پذیرتری را دارند.

چهار نوع وام دانشجویی فدرال وجود دارد:

 • وام های Direct Subsidized: براساس نیاز می باشد و حداقل در نیمه تحصیل بایستی بازپرداخت شود.
 • وام های Direct Unsubsidized: نیازی به اثبات نیاز مالی نیست، و متقاضی ملزم به پرداخت وام خود در طول تحصیل می باشد.
 • وام های Direct PLUS: برای دانشجویان فارغ التحصیل یا حرفه ای که حداقل نیمی از وقت در مدرسه ثبت نام کرده اند، در دسترس است
 • وام های پرکینز: وام های فدرال کم بهره برای دانشجویان دارای نیاز مالی.

بطور کلی وام های فدرال مطلوب هستند؛ زیرا دولت برنامه های بازپرداخت، گزینه های معوق و برنامه های بخشش را ارائه می دهد و متقاضیان می توانند اقساط خود را بر اساس درآمد خود تنظیم کنند.

زندگی و تحصیل در اتریش | ادامه تحصیل در کشور ایتالیا | ترجمه رسمی مدارک تحصیلی | پسا دکتری

 1. وام خصوصی: گزینه نهایی

پس از پایان تمام گزینه ها از نظر بورسیه تحصیلی، کمک ها و وام های فدرال، دانشجویان می توانند از وام های خصوصی برای پرداخت هزینه های مدرسه استفاده کنند. برخلاف وام های فدرال، وام های خصوصی توسط بانک، اتحادیه اعتباری، آژانس های ایالتی یا مدارس اراده می شود.

مقایسه وامهای خصوصی و فدرال

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *