ویزای دانشجویی انگلیس | درخواست ویزای دانشجویی در انگلستان

5/5 - (3 امتیاز)

ویزای دانشجویی انگلیس

ویزای دانشجویی انگلیس | انگلیس یکی از مقاصد برتر در جهان برای دانشجویان بین المللی است که به دلیل اعتبار علمی و کیفیت بالای زندگی شناخته شده است. تقریباً از هر 5 دانشجو در انگلیس، یک نفر از آنها دانشجوی بین المللی است. اگر یک دانشجوی بین المللی هستید که می خواهید در انگلستان تحصیل کنید، نیاز به ویزا دارید و بنابراین ما هر آنچه را که باید بدانید برای شروع این روند را توضیح خواهیم داد.

نحوه درخواست ویزای دانشجویی در انگلستان

دانشجویان بالای 16 سال به ویزای دانشجویی عمومی (Tier 4) احتیاج دارند، در حالی که دانشجویان جوان تر به ویزای دانشجویی کودک (Tier 4) احتیاج دارند. این درخواست های ویزا بصورت آنلاین ارسال می شود. دانشجویان نمی توانند بیش از سه ماه قبل از شروع برنامه خود برای ویزا اقدام کنند. شما همچنین باید قبل از درخواست، یک پیشنهاد پذیرش بدون قید و شرط را از طریق یک حامی مالی مجاز Tier 4 دریافت کرده باشید. در انگلیس، ویزای دانشجویی توسط موسسه دارای مجوز که دانشجو در آن تحصیل می کند، حمایت می شود.

ضوابط برنامه ویزای دانشجویی در انگلستان

ویزاهای دانشجویی عمومی فقط برای برنامه یا دوره ای صادر می شود که یکی از معیارهای زیر را داشته باشد:

 • بصورت تمام وقت که حداقل در سطح 6 و ثبت نام Ofqual باشد.
 • بصورت پاره وقت که حداقل در سطح 7 و ثبت نام Ofqual باشد.
 • یک دوره تحصیلات عالی در خارج از کشور که برابر با یک دوره آموزش عالی انگلیس است و توسط یک موسسه آموزش عالی خارج از کشور انجام می شود.
 • بصورت تمام وقت با حداقل 15 ساعت در هفته تحصیل، منجر به صلاحیت می شود که حداقل در سطح 3 و ثبت نام Offqual باشد.
 • برنامه ای به عنوان پزشک دکتری یا دندانپزشک.
 • یک دوره زبان انگلیسی در سطح B2 یا بالاتر در چارچوب مرجع مشترک زبان های اروپایی

مکاتبه با اساتید | راهنمای مکاتبه و ایمیل زدن به استاد | چگونگی پاسخ به سوالات رایج در مصاحبه PhD

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی در انگلستان

دانشجویان بین المللی به عنوان بخشی از درخواست ویزای دانشجویی انگلیس آنلاین خود، باید چندین سند پشتیبان ارائه دهند. می توانید از وب سایت دولت انگلستان استفاده کنید تا بدانید کدام اسناد را باید تهیه کنید. به طور کلی، دانشجویان بین المللی به مدارک زیر نیاز دارند:

 • گذرنامه فعلی یا سایر اسناد مسافرتی معتبر
 • تأیید پذیرش برای مطالعات (CAS)
 • اطلاعات بیومتریک
 • اثبات توانایی زبان انگلیسی
 • اثبات اینکه می توانید شهریه بپردازید و از خودتان حمایت کنید (و اعضای خانواده دیگری که با شما سفر می کنند)
 • اگر دانش آموز زیر 18 سال داشته باشید، اثبات رضایت والدین یا سایر سرپرست قانونی و ارتباط آنها با شما را بیان کند.
 • نتایج آزمایش سل را اگر از کشوری هستید که برای ورود به انگلستان باید این تست را ارائه دهید.

تأییدیه پذیرش برای تحصیل (CAS)

شما باید تأییدیه پذیرش تحصیل و اپلای خود را، از دانشگاهی که از آن پذیرش بی قید و شرط دریافت کرده اید بایستی درخواست کنید. در این حالت به شما یک شماره مرجع داده می شود که می توانید هنگام درخواست ویزای دانشجویی خود در انگلستان استفاده نمایید.

اطلاعات بیومتریک

وقتی درخواست ویزا خود را ارسال می کنید، از شما خواسته می شود تا در مرکز درخواست ویزا اطلاعات بیومتریک خود را (اثر انگشت و عکس) تهیه کنید. پس از ورود به انگلیس، می توانید اجازه اقامت بیومتریک خود را (BRP) دریافت کنید. BRP یک سند قانونی است که جزئیات نام، تاریخ و محل تولد شما، اطلاعات بیومتریک؛ وضعیت مهاجرت تحصیلی و شرایط اقامت؛ و اینکه آیا شما به هرگونه خدمات عمومی یا مزایایی مانند خدمات مراقبت های بهداشتی دسترسی دارید را نشان می دهد.

توانایی زبان انگلیسی

دولت انگلستان هنگام درخواست ویزای دانشجویی، دانشجویان را ملزم به داشتن سطح مشخصی از دانش زبان انگلیسی می کند. شرایط ویزای دانشجویی زبان انگلیسی می تواند متفاوت از موارد مورد نیاز برای ورود به دوره مورد نظر باشد.

حامی ویزای Tier 4  شما صلاحیت زبان انگلیسی را ارزیابی می کند. یکی از راه هایی که می توانید دانش خود را در مورد زبان انگلیسی نشان دهید، گذراندن آزمون زبان SELT است ، اما این همیشه لازم نیست. مؤسسات آموزش عالی اغلب می توانند ارزیابی زبان خود را بر اساس مدارک ارسالی در طی مراحل پذیرش انجام دهند و از الزامات SELT چشم پوشی کنند.

ویزای دانشجویی انگلیس

ویزای دانشجویی انگلیس

توانایی مالی

دانشجویان بین المللی باید نشان دهند که پول کافی برای تأمین هزینه زندگی و هزینه سفر و اقامت در انگلستان دارند. این شامل هزینه سفر، هزینه دروس، هزینه های زندگی و سایر هزینه ها تحصیل است. هزینه زندگی ماهانه شما برای نشان دادن بستگی به جایی دارد که در انگلستان تحصیل خواهید کرد، زیرا هزینه زندگی در لندن بسیار بیشتر است. در اکتبر سال 2019 ، دولت انگلستان هزینه های زندگی را تعیین کرد:

 • 1265 پوند در ماه برای دانشجویانی که در لندن مشغول به تحصیل هستند.
 • برای بیشتر دانشجویان در خارج از لندن یا هر جای دیگر انگلستان، ماهانه 1،015 پوند در نظر گرفته شده است.

اگر مدت دوره کمتر از یک سال است باید بودجه کافی برای سال اول تحصیل یا برای کل دوره باید داشته باشید. اگر با شریک زندگی و یا بستگان خود همراه هستید، باید هزینه کافی برای تأمین مخارج خانواده خود داشته باشید.

شما می توانید با تهیه نسخه ای از صورتهای بانکی، جزئیات وامهایی که دریافت می کنید و اطلاعات مربوط به بورسیه های اعطا شده ، این ظرفیت مالی را نشان دهید. هزینه ها ممکن است با گذشت زمان تغییر کند، بنابراین می توانید قبل از درخواست ، وب سایت دولت انگلستان را برای ویزای دانشجویی عمومی بررسی کنید.

مراحل اپلای | تحصیل در خارج | شرایط اپلای | راهنمای مهاجرت کانادا

هزینه بهداشت و درمان

به عنوان بخشی از هزینه های درخواست ویزا، از دانشجویان بین المللی خواسته می شود که مبلغ پیشنهادی بهداشت مهاجرت (IHS) را برای خود و هر کسی که با آنها سفر می کند، پرداخت کنند. IHS به بودجه سیستم مراقبت های بهداشتی انگلستان کمک می کند و به دانشجویانی که در انگلستان زندگی می کنند، مراقبت های بهداشتی رایگان ارائه می دهد.

این بدان معنی است که دانشجویان برای مراجعه به مطب پزشک، مراکز بهداشتی و درمانی یا بیمارستان در هنگام تحصیل مجبور به پرداخت هزینه نخواهند شد. ممکن است لازم باشد که برای درمان دندانپزشکی و و هر دارویی که توسط پزشک که تجویز می شود، هزینه پرداخت شود.

مدت اقامت برای دریافت ویزای دانشجویی انگلیس

ویزای دانشجویی T4 به طور معمول برای کل تحصیلات شما صادر می شود. برای دوره هایی که بیش از شش ماه به طول انجامد، دانشجویان بین المللی می توانند تا یک ماه قبل به انگلستان وارد شوند. در سال 2020 ، انگلیس ویزای کار جدید خود را بعد از تحصیل راه اندازی کرد. این ویزا به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا دو سال پس از فارغ التحصیلی در کشور بمانند تا بتوانند کار پیدا کنند. دانشجویانی که تحصیلات خود را در پاییز سال 2020 یا بعد از آن شروع می کنند واجد شرایط خواهند بود.

ویزای کار پس از مطالعه برای فارغ التحصیلان برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است. این ویزا اجازه می دهد تا فارغ التحصیلان تا هر دو سال بعد از فارغ التحصیلی را در هر نقشی مشغول به کار شوند، در این مرحله برای انتقال به ویزا Tier 2  یا کار عمومی باید اقدام کنند.

ویزای همراه

دانشجویان بین المللی که توسط یک موسسه آموزش عالی در یک دوره در سطح 7 یا بالاتر، که طول مدت تحصیل آنها  نه ماه یا بیشتر می باشد، می توانند درخواست کنند تا اعضای خانواده را همراه با خود به انگلیس بیاورند.

زمان پردازش ویزا

تصمیمات ویزا معمولاً در طی سه هفته از زمان تعیین وقت سنجش شما در مرکز درخواست ویزا گرفته می شود، اگرچه این زمانهای پردازش ممکن است متفاوت باشد.

پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *