کاورلتر برای دکتری

5/5 - (1 امتیاز)

کاورلتر برای دکتری

کاورلتر برای دکتری یکی از مدارکی است که شما ممکن است به عنوان بخشی از برنامه دکترا ارائه دهید. کاورلتر باید CV آکادمیک شما را تکمیل کند و دلیل درخواست اپلای شما را توضیح دهد. همراه با انگیزه نامه، کاورلتر فرصتی برای نگارش با انعطاف پذیری و شخصیت بیشتر نسبت به سایر قسمت های برنامه را فراهم می کند.

کاورلتر آکادمیک چیست؟

کاورلتر اکادمیک همتای CV است اما به مانند یک مقاله کوتاه است که مخاطب آن فرد خاصیست که در آن باید برنامه دکترا با کلمات خود توضیح داده شود.

کاورلتر برای چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که انگیزه نامه دکترا قسمت مهمی از برنامه تحصیلات تکمیلی است.

  • در مرحله اول، این فرصت را فراهم می کند تا خلا و گپ موجود در CV را روشن کرده و جنبه های خاصی را با جزئیات بیشتر توضیح دهد. البته نباید اطلاعات CV را تکرار شود زیرا CV و کاورلتر به طور موازی خوانده می شود. کاورلتر از این رو فرصتی برای گسترش داستانی است که در CV به صورت تیتر وار بیان می شود.
  • علاوه براین کاورلتر یک مجرا برای متناسب سازی بیشتر برنامه شما با مشخصات پروژه دکتراست. از این رو در کاورلتر می توانید مستقیماً مهارت ها و تجربیات خود را با مهارت ها و تجربیات پوزیشن مربوطه مطابقت دهید.
  • سرانجام، کاورلتر فرصتی فراهم می کند که مهارت های ارتباطی و اشتیاق خود را نشان دهید. اینها ویژگی های مهمی برای یک متقاضی تحصیلات تکمیلی است، اما نشان دادن آنها در CV یا اپلیکیشن فرم بسیار دشوار است.

کاورلتر و بیانیه های شخصی

اگرچه شباهت‌هایی بین انگیزه نامه یا کاورلتر و بیانیه شخصی وجود دارد، اما با یکدیگر متفاوت است. کاورلتر نامه ای عملکردی تر است برنامه شما را متحد می کند و در معرض نمایش قرار می دهد. بیانیه شخصی برای ارائه جزئیات در مورد تجربه، علایق و جاه طلبی های شما مفیدتر است. اگر هر دو را ارسال می کنید ، ممکن است لازم باشد این تمایز را در ذهن داشته باشید و جزئیات را بر اساس آن تنظیم کنید.

اگر تجربه تحقیق نداشته باشیم چه می شود؟

اگرچه کاورلتر برای دکتری مکان مناسبی برای گسترش هرگونه تجربه تحقیقاتی و انتشاراتی است که دارید، اما به عنوان یک دانشجوی کارشناسی یا ارشد انتظار نمی رود که این موارد را زیاد داشته باشید.

در این حالت، نشان دادن اشتیاق و تعهد برای تحقیق مهمتر است. خوشبختانه، کاورلتر اکادمیک مکانی ایده آل برای نشان دادن این موضوع است.

چه مواردی را باید در یک کاورلتر بنویسیم

  • باید بهترین، جذاب ترین یا مرتبط ترین بحث خود را در ابتدا مطرح کنید. هرچه زودتر بتوانید اثرگذار باشید، احتمال مطالعه بیشتر نامه شما توسط مخاطب بیشتر خواهد بود.
  • شما باید مهارت ها و موفقیت های کلیدی خود را ارائه دهید، اما به صورت مختصر و مشخص و برای هر چیزی که می نویسید شواهد زیادی ارائه دهید.
  • تحقیق در مورد پروژه دکترا ، استاد راهنما و دپارتمان مربوطه ضروری است و این بررسی خود را در کاورلترنشان دهید.
  • سرانجام، هنگام نوشتن در عین نگارش حرفه ای، سعی کنید هویت و شخصیت مشخصی از خود نشان دهید.

کاورلتر برای دکتری

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

در کاورلتر از چه مواردی باید جلوگیری کرد

کاورلتر CV را همراهی می کند، بنابراین نباید هیچ چیزی را در آن تکرار کنید. همچنین باید از ذکر همه دستاوردها، تجربه و غیره خودداری کنید. بهتر است بر روی بهترین جنبه های خود تمرکز کنید.

همچنین از ارائه اطلاعات بیش از حد جلوگیری شود. سرانجام، شما باید از هرگونه مبهم بودن، تکبر و تفاخر و منفی گویی پرهیز کنید و اطمینان حاصل کنید که اشتباه تایپی یا اشتباه دستوری وجود ندارد.

قالب بندی کاورلتر

قوانین قالب بندی برای کاورلتر اکادمیک بسیار شبیه به قوانین CV است. نخست از دستور زبان صحیح پیروی کنید.

  • در مقدمه باید توضیح دهید که شما چه کسی هستید ، برای چه موقعیتی متقاضی هستید و چگونه این برنامه را شروع کرده اید. همچنین می توانید در مورد خود و علایق تحقیقاتی خود پیش زمینه ای مختصر ارائه دهید.
  • بدن اصلی باید مهارت ها و موفقیت های شما را به عنوان همتای CV پوشش دهد. این مورد باید دلیل قانع کننده ای را بیان کند که چرا شما قصد دارید تا برای یک دکترای تخصصی پذیرفته شوید. همچنین می توانید ایده های خود را برای پژوهش های آینده خود ارائه دهید.
  • درنهایت، در قسمت نتیجه گیری باید توضیح دهد که چرا می خواهید پروژه دکترا را بخوانید و چرا کاملاً مناسب هستید. این قسمت باید خلاصه ای از برنامه کلی شما باشد. این قسمت می تواند با یک درخواست محترمانه برای ادامه برنامه مانند مصاحبه پایان یابد.

طول یک کاورلتر چقدر می تواند باشد؟

برای یک برنامه دکترا، کاورلتر باید تقریباً یک صفحه A4 باشد ( در حدود 700 کلمه). در صورت لزوم ، می تواند کمی بیشتر باشد اما نباید بیش از دو صفحه باشد.

نمونه ی کاورلتر

کاورلتر برای دکتری

کاورلتر برای دکتری

تحصیل و زندگی در ژاپن | تحصیل و زندگی در دانمارک | بورسیه تحصیلی استرالیا | زندگی و تحصیل در استرالیا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *