مشاوره ارزیابی رایگان وضعیت پرونده تحصیلی: وارد شوید

چگونگی تکمیل اپلیکیشن فرم برای دریافت بورسیه تحصیلی

4/5 - (4 امتیاز)

راهنمای تکمیل اپلیکیشن فرم

یکی از مهمترین مواردی که همواره در فرآیند اپلای تحصیلی وجود دارد، اپلیکیشن فرم تحصیلی یا نامه درخواست برای دریافت بورسیه تحصیلی می باشد. این نامه در حقیقت برای بالا بردن شانس متقاضیان به منظور دریافت فاند می باشد که با نگارش مناسب همراه با ذکر دلایلی منطقی و حقیقی در این زمینه بسیار کمک کننده خواهد بود. در ادامه با چگونگی صحیح نگارش یک اپلیکیشن فرم آشنا خواهیم شد.

1- معیار های دانشگاه ها برای تخصیص دادن کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان چیست؟

غالبا تصمیم گیری برمبنای سوابق تحصیلی و سطوح علمی همراه با نمرات بالا، مهارت های زبان، مهارت های کلی علمی، مقالات علمی و عوامل اقتصادی نظیر درآمد پایین، مشکلات خانوادگی می‌باشد.

2- آیا دانشگاه ها کمک هزینه تحصیلی را خود به خود به دانشجویان اعطا می کنند؟

در بسیاری از موارد، متقاضیان نیاز دارند تا یک ضمیمه نامه را برای دریافت کمک هزینه به همراه سایر مدارک تهیه نمایند. در این سند، متقاضیان بایستی بیان کنند که به چه دلایلی برای بورسیه مزبور درخواست می‌دهند و چگونه می‌تواند به اهداف تحصیلی خود برسند. فرم درخواست ها یا همان اپلیکیشن فرم ها یکی از بهترین فاکتور هایی است که متقاضیان می‌توانند برای دریافت یک بورسیه از آن بهره ببرند.

اکسپرس انتری کانادا چیست؟ | زندگی و تحصیل در تورنتو کانادا | تحصیل در ایتالیا | بورسیه استانی ایتالیا و نحوه محاسبه آن

 نحوه نگارش یک اپلیکیشن فرم مناسب

1- بیان دلایل مبنی برا واجد شرایط بودن شما برای موقعیت تحصیلی و بورسیه مورد نظر

در قسمت اول اپلیکیشن فرم متقاضیان بهتر است که نقاط قوت خود را از دیدگاه آموزشی و حرفه‌ای، طرح های مد نظر برای پیشرفت در حرفه و رشته مورد نظر در آینده را به مخاطب خود انتقال دهد. همچنین متقاضیان بایستی نشان دهند که برای بورسیه تحصیلی مورد نظر  مناسب هستند.

2- نگارش صحیح متون بصورت رسمی

متن یک نامه اپلیکیشن فرم بایستی به صورت رسمی، روشن، مختصر و ساختار یافته نوشته شود و عاری از هرگونه اشتباه ساختاری و گرامری باشد.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت هزینه اپلیکیشن فی

3- متن نامه درخواست

بورسیه ها و فرصت های تحصیلی بسیاری وجود دارند که از متقاضاین درخواست می‌کنند تا یک نامه ای را همراه با سایر مدارک پیوست کنند. از این رو متقاضاین یا در زمان نگارش اپلیکیشن فرم برای دریافت کمک هزینه، می‌توانند برای پذیرش مورد نظر خود درخواست کنند و یا درخواست کمک هزینه و بورسیه تحصیلی را برای برنامه‌ای ارسال نمایند که قبلا در آن پذیرش گرفته باشند. از این رو نگارش اپلیکیشن فرم دریافت بورسیه تحصیلی در این دو روش به شیوه زیر است:

الف) اگر اپلیکیشن فرم قبل از دریافت پذیرش ارسال شود:

اگر اپلیکیشن فرم قبل از دریافت پذیرش ارسال شود، بایستی همراه با یک پاراگراف کوتاه که مهارت های علمی، دستاوردها و نقاط قوت را بیان می کند ارسال شود. این پارگراف بایستی دلایل کافی برای دریافت این کمک هزینه را در بر داشته باشد. علاوه بر این پارگراف بعدی در متن اپلیکیشن فرم  بایستی در مورد نحوه برنامه، دوره و یا پروژه خاصی که درخواست داده می شود به میان آورده شود تا به متقاضیان برای دستیابی به اهدافشان کمک نماید. تمام این نوشته ها باید به صورت رسمی و مودبانه باشد.

ب) اگر اپلیکیشن فرم که مربوط به پذیرشی باشد که قبلا صورت گرفته باشد:

مقدمه اپلیکیشن فرم بایستی مانند ساختار بالا یعنی تاکید بر روی مهارت های علمی باشد. در پارگراف دوم متقاضی باید وضعیت مالی خود را به طور کامل بیان کند و به نیازمنندی خود برای دریافت این بورسیه تاکید کند. در پاراگراف سوم می توان دلیل علاقه‌مندی خود به پژوهش در آن دانشگاه را بیان کرد و اینکه تا چه اندازه می‌توان برای آن دانشگاه مفید بود.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *