ددلاین دانشگاه های آمریکا برای اپلای

5/5 - (3 امتیاز)

زمان های مهم در فرآیند اپلای در آمریکا

از آنجایی که دانشگاه‌ های آمریکا جزو پرمخاطب‌ ترین مراکز آموزشی در جهان محسوب می شوند هرساله دانشجویان بین المللی بسیاری را از سرتاسر جهان پذیرای تحصیل می‌شود. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا در دانشگاه های آمریکا با هم متفاوت است اما به طور کلی مواردی همچون رشته تحصیلی، دانشگاه مورد نظر، دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اید، معدل، گپ تحصیلی و گاهی سابقه کاری در اخذ پذیرش در آمریکا موثر هستند.

درخواست پذیرش تحصیلی در بیشتر دانشگاه های آمریکا به صورت آنلاین ارسال می شود و مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش، معمولا بسته به دانشگاه متفاوت است. زمان اپلای نیز از این قاعده  مستثنی نیست. در فرآیند اپلای به طور کلی دو تاریخ مهم وجود دارد. یکی از این تاریخ ها آخرین مهلت ارسال درخواست رسمی اپلای (ددلاین) و دیگری آخرین زمانی است که باید امید داشت پذیرش را داشت.

مهلت اپلای

بیشتر دانشگاه های آمریکا در اواخر ماه دسامبر (آذر ماه) یا اوایل ماه ژانویه (دی ماه) سیستم آنلاین اپلای برای ترم پاییز سال بعد را غیر فعال می کنند که بعد از این تاریخ درخواست ها برای پاییز دو سال بعد منظور می شود.

پستداک | تحصیل رایگان دانشگاهی | سیستم تبدیل واحد درسی | مدرک زبان برای اپلای | مهاجرت دانشجویی

آخرین زمان برای پذیرش گرفتن

دانشگاه های آمریکا تقریباً تا اواخر ماه آوریل (اردیبهشت ماه) وضعیت تمامی درخواست ها جهت پذیرش یا ریجکتی را رسیدگی می کنند. این دو تاریخ در بسیاری از دانشگاه ها صادق است. اما بایستی به نکات دیگری در مورد این تاریخ ها توجه کرد.

نکته اول که باید در نظر گرفت این است که در برخی از دانشگاه ها دو فراخوان یا دو پنجره‌ی اپلای وجود دارد. یکی این فراخون ها در اواخر ماه دسامبر (آذر ماه) و فراخوان بعدی در اوایل ماه فوریه (بهمن ماه) می باشد. از این رو اگر فردی پنجره یا فراخوان اول را از دست بدهد، این فرصت را دارد که خود را برای فراخوان دوم آماده نماید. اما توصیه می‌شود که حتی‌الامکان خود را برای پنجره اول آماده نمایید تا هم به نوعی وضعیت شما مشخص شود  و هم فرصت کافی برای گرفتن وقت سفارت و آماده سازی داشته باشید.

نکته دیگری که باید در نظر گرفت این است که بسته به سیستم هر دانشگاه، قسمتی از مدارک را می توان بعد از پرداخت اپلیکیشن فی در سایت بارگزرای کرد. دلیل این امر این است که دانشگاه ها در ماه ژانویه تعطیلی بین ترم دارند. بنابراین بررسی درخواست های اپلای هم عملا از اواخر ژانویه شروع می شود. در نتیجه می توان در اواخر ماه دسامبر اپلای کرد و حداکثر یك ماه بعد مدارک را تکمیل کرد.

علاوه بر این نیز به این نکته بایستی توجه کرد که اگر ظرفیت یک دانشگاهی تکمیل نشده باشد، تا اخرین روزی که امکان دارد برای سال جدید دانشجو پذیرش کنند (اوایل آوریل) برای متقاضی صبر می کند تا مدارک خود را کامل نماید. از طرفی چون که اکثر اپلیکنت ها به چندین دانشگاه اپلای می کنند و چندین مورد پذیرش موفق دارند، در این بین معمولا دانشجوهای ممتاز پذیرش از دانشگاه متوسط را نادیده می گیرند تا در صورت پذیرش داشتن از یک دانشگاه معتبر، برای آن اقدام کند.

بنابراین برای دانشجویان معمولی تاحدودی شانس مجددی فراهم می شود تا پرونده شان دوباره بررسی شود. بنابراین زمانی که از چند  دانشگاه پذیرش گرفتید، سعی کنید طبق قانون دانشگاه های آمریکا حداکثر تا ۱۵ آوریل مقصد نهایی را انتخاب کنید. از طرف دیگر در فصل بهار نیز ددلاين هایی برا پذیرش فراهم می گردد. این زمان های  برای بعضی از دانشگاه ها در ماه های مارچ و آپريل است و در بعضی دانشگاه های دیگر نیز در ماه جولاى و آگست و حتی اكتبر و نوامبر مى باشد.

تحصیل و زندگی در ژاپن | ویزای کار در ژاپن | بورسیه موجود در سوئد | هزینه تحصیل و زندگی سوئیس

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *