بورسیه TA | بورسیه RA | کمک هزینه تحصیلی دستیار تدریس | کمک هزینه دستیار تحقیق

5/5 - (2 امتیاز)

بورسیه TA | بورسیه RA

بورسیه ها و کمک هزینه های TA و RA

این کمک هزینه ها در قبال انجام فعالیت متقاضی پرداخت می شود و و متقاضی موظف به انجام فعالیتی تعیین شده است.

دستیار تدریس (Teaching Assistantship)

دستیار تدریس یا بورسیه TA شبیه استاد حل تمرین در ایران است. در حقیقت این کمک هزینه، به عنوان بورسیه شناخته نمی شود و در واقع کار دانشجویی بوده که از طریق استاد به دانشجو داده می شود و حقوق آن را استاد یا دانشگاه پرداخت می کند. فعالیت یا وظایف این افراد شرح مشخصی ندارد و بسته به درخواست استاد می تواند از تصحیح برگه ها، برگزاری امتحان، جلسه رفع اشکال یا مواردی دیگر باشد که این گونه کارها را به دانشجویان دکتری و ارشد می دهند.

برای اخذ TA قانون خاصی وجود ندارد و معمولا دانشجویانی که سطح علمی بالایی دارند جزء اولویت ها قرار می گیرند. مهارت زبانی صحبت کردن در گرفتن این شغل اهمیت ویژه دارد و در صورتی که برای این پست درخواست بدهید به نمره بخش اسپیکینگ شما توجه خاصی می کنند.

در دانشگاه‌ های آمریکا وقتی TA هستید معمولا Tution Fee را پرداخت نکرده و حقوق دریافتی برای زندگی دانشجویی تقریبا کفایت می کند. تخصیص TA معمولا بر اساس اولویت می باشد و دانشجویان با سابقه‌ دکتری اولویت بالاتری دارند. همچنین اغلب دانشگاه‌ها لازم دارند که شما امتحان صحبت کردن انگلیسی مثل TSE یا بخش صحبت کردن TOEFL iBT را بگذرانید و نمره لازم را کسب نمایید که کسب نمره بالای 90 الزامی است. برای گرفتن TA شما باید فرم‌های خاص آن را پر کنید و هر ترم جداگانه درخواست دهید.

تحصیل در اسپانیا | بورسیه DAAD آلمان | راهنمای تحصیل در آلمان | تحصیل در آلمان | تحصیل در هلند

کمک هزینه دستیار تحقیق ( Research Assistantship )

دستیار تحقیق یا RA که به عنوان دستیار آزمایشگاه نیز شناخته می شود اغلب در نگارش مقاله یا کتاب کمک کننده استاد بوده و یا اگر نیاز به انجام نظر سنجی، تحقیقات بازار و موارد دیگر باشد، فعالیت می کنند.

شرایط آنها هم مانند TA است فقط ممکن است اولویت دانشجویان دکتری و بعد دانشجویان ارشد را که در مورد TA وجود دارد، نداشته باشند و بیشترین معیار انتخاب بر اساس علاقه دانشجو به موضوع و شناخت استاد از دانشجو است.

در واقع RA به دانشجویانی که روی پروژه یکی از استاد ها کار می‌کنند، پرداخت می‌شود. استادها معمولا از صنعت یا دولت بودجه ای را دریافت کرده تا بتوانند پروژه‌های تحقیقاتی ‌شان را پیش ببرند. این اساتید برای انجام پروژه ‌ها، دانشجوهای دکتری و گاهی کارشناسی ارشد را استخدام می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

نکته مهم این است که بورسیه RA معمولا از طرف استاد راهنمای خود دانشجو به او پرداخت می شود و به همین دلیل لازم است که با اساتیدی که زمینه‌ کاریشان به زمینه کاری شما نزدیک است تماس گرفته و تمایل شان را در مورد پذیرفتن شما به عنوان دانشجوی خود، جویا شوید.

از نظر مالی RA و TA تقریبا شبیه هم بوده و اگر RA داشته باشید در اغلب دانشگاه‌های آمریکا Tuition Fee را پرداخت نمی‌کنید و حقوق هم می‌گیرید. در کل RA از TA بهتر است چون به هر حال شما باید روی پروژه‌ دکتری کار کنید و اگر RA بگیرید دیگر نیازی به تدریس نداشته و برای کار پروژه‌ خودتان حقوق دریافت می‌کنید.

معمولا متقاضیانی که TA یا RA می شوند از پرداخت یک سری هزینه ها معاف می شوند مثلا شهریه دانشگاه یا خوابگاه یا بیمه و … که تمامی این ها بستگی به دانشگاه دارد.

کاورلتر برای دکتری | نمونه انگیزه نامه | تحصیل پزشکی در روسیه | پکیج مکاتبات اپلای استرالیا | پکیج مکاتبه کانادا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *