مشاوره ارزیابی رایگان وضعیت پرونده تحصیلی: وارد شوید

اهمیت sop یا انگیزه نامه در پروسه اپلای تحصیلی

اهمیت sop
5/5 - (2 امتیاز)

اهمیت sop یا انگیزه نامه

در مورد اهمیت sop باید بگوییم یکی از مهمترین عامل هایی که منجر به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خوب خارجی می شود،  SOP یا Statement of Purpose است. بسیاری از دانشجویان و متقاضیان به غلط تصور می کنند که دلیل و هدف دانشگاه های خارجی از درخواست نوشتن SOP این است که سطح زبانی متقاضی را بسنجند و اینکه چگونه به زبان انگلیسی می تواند توضیح دهد که در چه دانشگاه هایی تحصیل کرده است.

بسیاری دیگر از دانشجویان و متقاضیان بدون توجه به اهمیت SOP جهت اخذ پذیرش، از افرادی کمک می گیرند که خودشان هم تجربه شایسته ای در اپلای نداشته اند و یک متن نه چندان مناسب و استاندارد و اغلب بی ربط می نویسند. متاسفانه سهل انگاری در این قسمت تمام زحمات متقاضیان را در اخذ پذیرش از بین می برد. بنابراین توصیه ای که به متقاضیان می کنیم این است که نگارش SOP خود را جدی تلقی کنند و با متون پیش پا افتاده و غیر استاندارد آینده تحصیلی خود را از بین نبرند.

انگیزه نامه

انگیزه نامه یا SOP می تواند به صورتی ماهرانه و دقیق سوابق تحصیلی، چشم انداز پژوهشی و کاری متقاضی را پس از پایان تحصیلات را در دانشگاه مورد نظر بیان نماید. با توجه به اینکه در فرایند اپلای رقابت وجود دارد و معمولا بسیاری از متقاضیان شرایط نسبی تقریبا مشابهی را از نظر نمره آزمون زبان دارند، نگارش درست و دقیق و متمایز انگیزه نامه تحصیلی می تواند نظر استاد یا کمیته پذیرش را نسبت به متقاضی جلب نماید و نقشی کلیدی و سرنوشت ساز در اخذ پزیرش را بازی کند.

در نگارش و ویرایش sop انگیزه نامه تعداد لغات باید بر اساس ضوابط دانشگاه مورد نظر باشد و احتمال دارد که بین ۳۵۰ تا ۲۰۰۰ کلمه متغیر باشد. بعضی از دانشگاه ها در وب سایت خود قالب SOP، حداکثر تعداد کلمات، قسمت های تشکیل دهنده را مشخص می کنند. اما برخی دانشگاه ها نیز قالب معینی را مشخص نمی کنند و فقط تقاضا می کنند که در هنگام نگارش SOP  قالب استاندارد و تایید شده بین المللی را مدنظر قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه: نمونه انگیزه نامه

خدمات ویرایش انگیزه نامه

برای استفاده از خدمات انگیزه همیار اپلای کافی است ابتدا سفارش خود را در سایت انجام دهید تا سپس کارشناسان ما  اطلاعات شما اعم از رزومه ( در صورت وجود) و اهداف تحصیل و نکاتی مورد نیاز جهت تدوین انگیزه نامه را در اختیار بگیرند. تیم ویراستاری همیار اپلای  اقدام به نوشتن توصیه نامه در کلیه رشته ها و مقاطع برای دانشجویانی که قصد پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور را دارند، می نماید. توصیه نامه هایی که توسط نگارنده های همیار اپلای نوشته و ویرایش می شوند، شامل ۷۵۰ تا ۱۰۰۰  کلمه یعنی در حدود ۲-۳ صفحه که بر اساس میانگین خواسته شده توسط دانشگاه های معتبر دنیا می باشد.

گروه تلگرام اپلای | پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *