بهترین شهرها در آلمان برای کار و زندگی

رای دهید

بهترین شهرها در آلمان

هامبورگ

شهر هامبوگ، دومین شهر بزرگ در آلمان است که دارای جذابیت های مخصوص به خود برای مهاجران است. بطوریکه کیفیت زندگی در این شهر به مراتب بالا می باشد. اجاره منزل در شهرهای بزرگ معمولا هزینه های بالایی را به مراه دارد اما در  هامبورگ می توان با یک بودجه کمتر نسبت به خرید خانه و آپارتمان اقدام کرد.  به عنوان مثال برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر هامبورگ، هزینه ای معادل با 1000 تا 2000 یورو در ماه را باید تخصیص داد. برای خرید آپارتمان در مرکز شهر هامبورگ نرخ هر متر 4000 تا 6000 یورو است.

زندگی در کانادا بهتر است یا آمریکا | زندگی در کانادا بهتر است یا آمریکا  | بورسیه دانشگاه های کانادا | راهنمای زندگی در کانادا | اپلای

دوسلدورف

شهر دوسلدورف از انجایی که نسبت به شهرهای دیگری از شهرت کمتری برخوردار است، اما محبوبیت آن روز به در حال افزایش است. این شهر ششمین شهر برتر جهان از نظر کیفیت زندگی و سطح زیرساخت می باشد. زندگی در این شهر نسبت به شهر برلین بسیار گران تر می باشد. برای نمونه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر دوسلدورف ماهی در حدود 1700 یورو تخمین زده می شود و قیمت آپارتمان در مرکز شهر  6000 یورو برای هر متر است.

برلین

شهر برلین همواره به علت تخریب های گسترده در جنگ جهانی دوم، ساختمان های مدرن و هنرهای خیابانی فوق العاده ای و طبیعت سبز و مناظر زیبا از شهرت زیادی برخوردار است. البته هزینه زندگی در این شهر نسبتا بالاست. اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر برلین  در ماه چیزی در حدود 1500 یورو می باشد. همچنین قیمت هر متر مربع در مرکز شهر برلین متری 4900 یورو تخمین زده شده است.

راهنمای نگارش ایمیل نامه رسمی انگلیسی | آشنایی با دانشگاه استنفورد آمریکا | دانشگاه کلتک | آشنایی با دانشگاه هاروارد

نورنبرگ

به دنبال شهری می باشید که دارای آرامش بیشتری نسبت به سایر شهرها است، شهر نورنبرگ یک گزینه مناسب است. شهر نورنبرگ در ایالت بایرن قرار دارد و  زندگی در این شهر مقرون به صرفه تر از دیگر شهرهای آلمان استو به عنوان نمونه اجاره یک آپارتمان سه خوابه چیزی در حدود 1000 یورو در ماه می باشد و قیمت یک آپارتمان در این شهر 3500 یورو برای هر متر تخمین زده می شود.

مونیخ

مونیخ یکی دیگر از شهرهای برتر آلمان برای زندگی و مهاجرت است، بطوریکه از لحاظ کیفیت زندگی رتبه چهارم و از لحاظ زیرساخت رتبه دوم در نظرسنجی Mercer Quality of Life  را کسب کرده است.  در کنار این مزایا، شهر مونیخ یکی از گران ترین شهرها در اروپا برای زندگی است، بطوریکه برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر مونیخ چیزی در حدود 2000 یورو تخمین زده می شود. همچنین برای خرید باید برای هر متر مربع چیزی در حدود 10000 یورو هزینه کرد.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

فرانکفورت

شهر فرانکفورت همواره در بین فهرست برترین شهرهای آلمان  قرار دارد. در شهر فرانکفورت فرصت های شغلی بسیاری برای افرادی که در بخش امور مالی و فاینانس کار می کنند وجود دارد. به علت گران بودن مسکن در فرانکفورت، باعث شده است که بیش از 600 هزار شاغل در این شهر ساکن خود شهر فرانکفورت نباشند و از بیرون شهر برای کار به فرانکفورت عزیمت کنند.

به عنوان نمونه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز این شهر در حدود 1600 یورو درماه می باشد. همچنین هزینه خرید آپارتمان در این شهر برای هر متر مربع در حدود 5700 یورو می باشد. هزینه ها برای ساکنین خارج از مرکز این شهر مقداری ارزان تر می باشد. بطوریکه اجاره 1100 یورو در ماه می باشد. همچنین هزینه برای خرید هر متر مربع در حدود 3600 یورو می باشد.

اشتوتگارت

 زندگی در اشتوتگارت به نسبت از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است. از این رو هزینه  اجاره یک آپارتمان سه خوابه در این شهر 1400 یورو  در ماه می باشد . همچنین برای خرید اپارتمان در مرکز این شهر بایستی 4900 یورو برای هر متر مربع هزینه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *