بورسیه دانشگاه های کانادا | فاند تحصیلی کانادا | اسکولارشیپ دانشگاه های کانادا

رای دهید

انواع بورسیه دانشگاه های کانادا | فاند تحصیلی کانادا | اسکولارشیپ دانشگاه های کانادا

کانادا به علت دانشگاه های بسیار عالی و  محیطی قابل رشد و پیشرفته، همواره مقصد بسیاری از دانشجویان برای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از سراسر دنیا بوده است. علاوه بر این اکثر دانشگاه‌های کانادا جزء برترین دانشگاه‌های دنیا بوده و دارای بودجه دولتی هستند. بنابراین در عین ارائه خدمات آموزشی عالی و با کیفیت و هزینه‌های نسبتا پایین تحصیلی نسبت به برخی از کشورها، بورسیه های تحصیلی متنوعی را به برخی از دانشجویان دارند.

پیشنهاد مطالعه: رشته‌های تحصیلی‌ با بالاترین و کمترین تقاضا در بازار کار کانادا

از این رو برای ادامه تحصیل در کانادا چند نوع کمک مالی وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا یا scholarships and bursaries، جوایز تحصیلی یا awards، کمک‌های مالی یا grants، کمک هزینه تحصیلی یا fellowships و وام یا loans می‌شود.

علاوه بر این بورسیه های تحصیلی کانادا از روش دولت کانادا، برخی از دانشگاه‌های معتبر کانادایی و دیگر سازمان‌های خصوصی به دانشجویان کانادایی و بین‌المللی ارائه می‌گردد. در ادامه هریک از این موارد معرفی خواهد شد.

 

انواع بورسیه های تحصیلی کانادا ارائه شده توسط دانشگاه های کانادا

[divide icon=”square” width=”short” color=”#0b6ea8″]

بورسیه تحصیلی دانشگاه کونکوردیا

(Concordia University International Undergraduate Awards)

این بورسیه  تحصیلی که در دانشگاه کونکوردیا که در مونترال کانادا واقع شده است به دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه کنکوردیا در مقطع کارشناسی تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه دال­ هوزی

(Dalhousie University Scholarships)

دانشگاه دال­هوزی بالی پنج میلیون دلار درسال برای بورسیه و جایزه تحیلی در نظر گرفته است. این بورسیه تحصیلی که توسط دانشگاه دا­ل­هوزی ارائه می­شود، مخصوص دانشجویان بومی و بین المللی که در حال حاضر و یا آینده که در تمام مقاطع تحصیلی در این دانشگاه در هالیفاکس تحصیل می کنند، می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کارلتون

(Carleton University Awards for International Students)

دانشگاه کارلتون به تمام دانشجویان تحصیلات تکمیلی که جهت تحصیل دانشگاه کارلتون کانادا را انتخاب کرده است بورسیه تحصیلی اعطا می کند. مبلغ این بورسیه برای دانشجویان ارشد 2000 دلار و برای دانشجویان دکتری 3000 دلار می باشد. علاوه بر این مبلغ بورسیه TA در این دانشگاه 10000 دلار در سال، جایزه شایستگی(MERIT) با مقدار 1000 تا 12000،  Donor-Funded Awards با مقدار 20000 می باشد.

بورسیه دانشگاه های کانادابورسیه تحصیلی دانشگاه یورک

(York University International Student Program)

دانشگاه یورک کانادا نیز همانند سایردانشگاه های کانادا کمک هزینه­های تحصیلی به دانشجویان در حال تحصیل در تورنتو ارائه می دهد. بخشی از این بورسیه ها به مبالغ زیر می باشند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه مک گیل

(McGill University Scholarships and Student Aid)

دانشگاه مک گیل بورسیه و کمک های مالی گوناگونی از جمله برنامه بورسیه تحصیلی دانشگاه McGill و بورس تحصیلی PBEEE Quebec Scholarship برای دانشجویان خارجی بین المللی که در مقاطع تحصیلات تکمیلی و  پسادکتری ثبت نام کرده اند ارائه می دهد .

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان

(University of Saskatchewan International Student Awards)

دانشگاه ساسکاچوان بورسیه تحصیلی بر اساس صلاحیت دانشجویان بین المللی به آنها برای تحصیل در این دانشگاه را ارائه میدهد. نوع اول این بورسیه شامل بورسیه ورودی تضمین شده می باشد. هنگامی که برای پذیرش متقاضی در خواست می دهد، به صورت خودکار بر این بورسیه در نظر گرفته می شود. مبالغ این بورسیه به صورت زیر می باشد.

بورسیه تحصیلی که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می­شود که به صورت زیر می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه وسترن کانادا

(Western University International Admission Scholarships)

دانشگاه وسترن کانادا بورسیه های متفاوتی برای دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه وسترن انتاریو کانادا دارند، را ارائه میدهد. این مبالغ برای دانشجویان بین المللی که به صورت تمام وقت و به تعداد نامحدود می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه سایمون فریزر

(Simon Fraser University Financial Aid and Awards )

دانشگاه سایمون فریز دامنه وسیعی از بورسیه های تحصیلی و دیگر فرصتهای مالی برای دانشجویان بومی و بین المللی که در حال تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر کانادا هستند را برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه را ارئه می دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه واترلو

(University of Waterloo International Funding)

بورسیه های تحصیلی متنوعی در کانادا برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاه واترلو کانادا به دنبال دریافت مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری می باشند ارائه می شود. این بورسیه ها به ترتیب زیر می باشند:

مجموعه های بورسیه تحصیلی دانشگاه کلگری

(University of Calgary International Scholarships)

دانشگاه کلگری مجموعه ای از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که در این دانشگاه تحصیل می کنند را در از محدوده ۵۰۰ دلار تا ۶۰ هزار دلار کانادا متغیر می باشد را ارئه میدهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فرلی دیکنسون کانادا

( Fairleigh Dickinson Scholarships for International Students )

دانشگاه فرلی دیکنسون نیز برای متقاضیان و واجدان شرایط، بورسیه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی همه مقاطع تحصیلی در دانشگاه Fairleigh Dickinson ونکوور اعطا می کند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تورنتو کانادا

( University of Toronto Ontario Graduate Scholarship)

این بورسیه به دانشجویان بومی و بین المللی که در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تورنتو کانادا تحصیل می کنند اعطا می شود. مقدار این بورسیه 5000دلار در هر فصل و برای دو یا سه فصل می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه مانیتوبا

(University of Manitoba )

این بورسیه تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه مانیتوبا کانادا به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می شود. این بورسیه به صورت زیر می باشند:

بورسیه تحصیلی دانشگاه HEC مونترال

(HEC Montréal Scholarships)

این بورسیه به دانشجویان بین المللی در HEC Montréal که بر اساس شایستگی یا نیاز دانشجویان اعطا می شود و شامل mobility scholarships برای دانشجویان بین المللی می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه آلبرتا

(University of Alberta International Scholarships)

دانشگاه آلبرتا طیف وسیعی از کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را برای متقاضیان ارائه می دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه UBC

(UBC International Leader of Tomorrow Award)

این بورسیه بر اساس شایستگی ها برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا در ونکوور به دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه می شود. دانشجویان باید مهارتهای رهبری داشته باشند و پیشرفت های تحصیلی استثنایی از خود نشان دهند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه UBC

(UBC Graduate Scholarships)

یک مرکز داده از بورسیه های ارشد و دکتری در دانشگاه بریتیش کلمبیا شامل فلوشیپ چهارساله­ی دکتری و حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کوئست کانادا

(Quest University Canada)

این بورسیه به میزان ۲۰ هزار دلار کانادا که جهت تحصیل در دانشگاه Quest کانادا اعطا می شود و همه دانشجویان بین المللی واجد شرایط را شامل می شود.

  1. Presidential Scholarships
  2. Presidential Scholarships
  3. David Strangway Award for Excellence

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

انواع بورسیه دانشگاه های کانادا | فاند تحصیلی کانادا | اسکولارشیپ دانشگاه های کانادا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *