ثبت نام مدرسه تابستانی | روش ثبت نام مدرسه تابستانی | همیار اپلای نماینده مدرسه تابستانی

5/5 - (4 امتیاز)

معرفی مدارس تابستانی | آشنایی با مدرسه تابستانی

مدارس تابستانی به دوره های تخصصی و کاربردی طی تعطیلات تابستان اشاره دارد. این دوره ها برای تمامی سنین (دانش آموزان و دانشجویان و حتی اعضای هیات علمی) ارائه می شود. مدرسه تابستانی روشی نوین در حیطه آموزش است که مدارس و دانشگاه ها در زمان تعطیلات تابستانی با ارائه مباحث آموزشی فشرده مرتبط با مهارت­ها علمی و کاربردی برای متقاضیان سعی در منتقل کردن آموزش و تجربه جدید هستند. برای مثال مدرسه تابستانی تیمزولی دوره ای 2 الی 3 هفته ای برای آموزش مهارت های علمی کاربردی و زبان انگلیسی به دانش آموزان است که در بریتانیا برگزار می شود. همچنین مدارس تابستانی متعددی برای زمینه های تخصصی همانند کشت سلولی و ژنتیک، مدیریت کسب و کارهای نوپا و غیره توسط مراکز پژوهشی متعددی در سرتاسر دنیا برگزار می شود.

حضور در مدارس تابستانی به شما فرصت یافتن دوستانی از سراسر دنیا و همچنین ایجاد شبکه های علمی با دانشگاه های بین المللی می دهد. متقاضیانی که در این دوره ها شرکت می کنند از دید بهتری در مورد فعالیت های پژوهشی مختلف و سبک و مهارت های زندگی فرا می گیرند و یک تجربه به یادماندنی برای خود خلق می کنند و همچنین با فرهنگ ها و ملیت های مختلف طی صحبت و دوستی با سایر فراگیران بین المللی آشنا می شوند. با توجه به اینکه اسکان شرکت کنندگان در این مدارس بیشتر در خوابگاه های دانشجویی است، می توانید تجربه زندگی با فرهنگ های متفاوت را داشته باشید. اکثر این دوره ها علاوه بر برنامه های آموزشی تخصصی، برنامه های اجتماعی، ورزشی، کوهنوردی، پیاده روی های هیجان انگیز و کارهای هنری و گردشگری همراه با بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی و تجاری را ممکن می سازند.

ثبت نام مدرسه تابستانی | روش ثبت نام مدرسه تابستانی | همیار اپلای نماینده مدرسه تابستانی

مدرسه تابستانی اروپا


مزایای مدرسه تابستانی | همیار اپلای نماینده رسمی مدرسه تابستانی

1- آشنایی با نظام آموزشی پیشرفته دنیا
2- تجربه سفر خارجی به دور از خانواده برای دانش آموزان و بالا رفتن اعتماد به نفس و اتکا به خود برای تحصیلات آینده
3- هموار شدن تحصیل در خارج از کشور برای شخص، زیرا مدرک تحصیلی دریافتی و تجربه سفر اروپایی در رزومه فرد ثبت شده و برای صدور ویزا بسیار اهمیت دارد.
4- با توجه به اینکه در تورهای مدارس تابستانی، بهترین اماکن تحصیلی و گردشگری در برنامه های دوره قرار داده می شود، در نتیجه این سفر هیجان انگیز یک سیاحت بسیار مفرح برای فرد خواهد بود.
5- همانطور که از نامش پیداست، این دوره ها در تابستان برگزار می شود و لطمه ای به تحصیلات داخل کشور وارد نخواهد کرد. با شرکت در این دوره ها، شما فرصت تجربه یکی از مفیدترین تابستان های زندگی خود را خواهید داشت.
6- این سفر یک آموزش زبان انگلیسی در فضای کاملا واقعی و نیتیو است که افراد می توانند با گذراندن این دوره ذهن خود را درگیر این زبان بین المللی کنند که این مورد برای بسیاری از هموطنان مهم است.
7- اولیا نیز در این دوره شاید در بسیاری از موارد همراه فرزندان خود رفته و می توانند خیلی ساده تر هماهنگی فرهنگ ها و شرایط آموزشی کشور مقصد را بررسی کنند و خیالشان از خط قرمز های ذهنیشان آسوده گردد.
8-  آشنایی دانش آموزان و دانشجویان با هم سن و سالان خود از دیگر کشورها، شرکت در کلاس های فنی، مهندسی، پزشکی و غیره که در برنامه دوره وجود دارد.
10- دریافت روادید با دعوت نامه مدرسه و بدون هیچ مشکلی برای رفتن به کشور مقصد فراهم می شود که در شرایط دیگر اخذ روادید بسیار مشکل خواهد بود.
11- این دوره های بین المللی برای دانشجویان کارشناسی، ارشد و دکتری یک فرصت خوب است که با شرکت در دوره ها و کنفرانس های معتبر بین المللی دانشگاه های برتر دنیا، یک رزومه خوب برای خود بسازند. فرصت ارتباط با اساتید و چهره های علمی شاخص را فراهم می کند. این کار امکان بررسی بورسیه ها و پوزیشن های موجود را به خوبی میسر می سازد و اقدامات بعدی را ساده تر کند.
12- دریافت توصیه نامه های بین المللی برای فرآیند اپلای تحصیلی یک امتیاز مثبت به حساب می آید و شما می توانید از مسئولان و استادان دوره، این توصیه نامه ها را برای شرکت در جمع های علمی آینده دریافت کنید.

ثبت نام در مدرسه تابستانی تیمزولی انگلیس

ثبت نام مدرسه تابستانه و صدور ویزا برای دانشجو

دعوت نامه ای که از طرف مدارس تابستانی مقصد برای شرکت کنندگان ارائه می شود، کار صدور ویزا را بسیار ساده می کند. اگر نیت شما تجربه ای متفاوت در کشور های پیشرفته خارجی و یا دانشگاهی خاص است، شرکت در این دوره های تابستانی پیشنهاد فوق العاده ای است. این دوره فرصت تماس مستقیم با استادان خارجی از دانشگاه های مطرح بین المللی را فراهم می کند که این به نوبه خود امکان اخذ پذیرش با فاند را برای ادامه تحصیل شما هموار می سازد.

ثبت نام مدرسه تابستانی | روش ثبت نام مدرسه تابستانی | همیار اپلای نماینده مدرسه تابستانی

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ثبت نام مدرسه تابستانی

شرایط مدارس تابستانه که در وب سایت اصلی دانشگاه یا مدرسه تابستانی مطرح می شود را با دقت بخوانید. در بسیاری از موارد احتمال دارد که این دوره ها، نماینده ایران یا خاورمیانه هم داشته باشند. در صورتی که نمایندگان ایران یا خاورمیانه در دسترس بودند حتما تماس بگیرید و شرایط را از زبان آن ها با دقت جویا شوید و با این کار می توانید بسیاری از گزینه هایی که برای شما کمی دشوار هست را به نمایندگان بسپارید و راه را برای خودتان هموار کنید. با توجه به تجربه ما در این بخش، خانواده ها برای اقدامات اولیه به مشکلات زیادی بر می خورند و اگر مشاور خوبی نداشته باشند، ممکن است به یک دلیل واهی خود را از یک تجربه ارزشمند محروم سازند. مجموعه همیار اپلای در این راستا می تواند کمک شایانی به متقاضیان گرامی بنماید. همچنین انواع مدارس تابستانی کاربردی در وب سایت ما گاه به گاه اعلام می شود.

پرداخت هزینه مدارس تابستانی

اگر برای شرکت در این دوره ها مصمم هستید و مراحل اولیه را گذرانده اید (در صورتی که  رزومه شما از طرف دانشگاه تائید شد) و به مرحله پرداخت هزینه ها رسیدید، در صورتی که دوره ها نمایندگان داخلی نداشته باشند شما می بایست به شرکت های پرداخت مجازی معتبر مراجعه و پرداخت خود را انجام دهید و رسید پرداخت انجام شده را به سفارت خانه مربوطه ارائه کنید. پرداخت هزینه مدارس تابستانی به حساب های بانکی خارجی انجام می شود و با توجه به تحریم بانکی کشور، اعضای مجموعه همیار اپلای در خارج از کشور این پرداخت را برای شما انجام می دهند.

صدور ویزا و روادید کشور مقصد

زمانی که کار اپلای شما برای مدرسه تابستانی انجام شد می بایست فرآیند صدور ویزا را طی کنید.

سفارت برای صدور ویزای مدرسه تابستانی چه مدارکی را دریافت می کند؟

1- نامه تائیدیه یا پذیرش دوره تابستانی که بعد اپلای برای شما ارسال می شود.

2- رسید پرداخت هزینه مدرسه تابستانی

3- bank statement: گواهی تمکن مالی ارزی

4- ترجمه رسمی شناسنامه و کارت شناسایی (کارت ملی) با اعتبار شش ماهه.

نکته مهم درباره صدور ویزا: البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که الزاماَ دریافت پذیرش از مدارس تابستانی تضمینی را برای صدور ویزای چند هفته ای را فراهم نمی کند ولی دعوتنامه رسمی موسسات آموزش عالی بین المللی مشکلی با صدور ویزا ندارند.

5- اقامت در کشور اروپایی جهت شرکت در دوره علمی

بعد از مرحله صدور روادید، نوبت به بررسی شرایط اقامتی می رسد و در همین راستا می بایست اطلاعات و موقعیت مکانی اقامتگاه (خوابگاه) را جویا شوید. زمانی که مکان انتخاب شده برای شما مشکلی را در برداشت ( به طور مثال شلوغ بود و … ) می توانید با پرداخت هزینه بیشتر اتاق مجزایی را رزرو و دریافت نمایید و از سفر خود لذت ببرید.

ثبت نام مدرسه تابستانی | روش ثبت نام مدرسه تابستانی | همیار اپلای نماینده مدرسه تابستانی

ثبت نام در مدرسه تابستانی تیمزولی انگلیس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *