نمره آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا | مهاجرت تحصیلی به استرالیا

5/5 - (3 امتیاز)

نمرات آزمون های زبان برای مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا همواره در فهرست مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا قرار دارد و این باعث شده است که به عنوان مقصد محبوب ایرانی ها برای اقامت و سرمایه گذاری شناخته شود. خدمات درمانی و آموزشی با کیفیت، استانداردهای فوق العاده برای زندگی شهروندان، نرخ تورم پایین و بالا بودن دستمزدها برای افراد متخصص و همچنین شرایط ایده آل برای جذب سرمایه گذاران خارجی، باعث شده است تا هر ساله تعداد بسیاری برای مهاجرت به این کشور از طریق ویزای تخصص و مهارت یا ویزای سرمایه گذاری اقدام کنند .

علاوه بر این استرالیا دارای ۴۳ دانشگاه می‌باشد، ۴۰ دانشگاه استرالیایی، ۲ دانشگاه بین‌المللی و یک دانشگاه خصوصی است. دانشگاه‌های استرالیا نیز مانند دانشگاه‌های کانادا برای متقاضیان خود بسته به مقطع ورودی به دانشگاه شرط نمره آیلتس دارند. شما برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند IELTS یا PTE داشته باشید که دوره‌های آموزشی این دو نیز به صورت خصوصی و تضمینی در کالج آریام برگزار می‌شوند. علاوه بر آیلتس  آزمونهای زبان انگلیسی دیگری نیز مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا می باشند:

بنابر اعلام اداره مهاجرت استرالیا، تمامی مدارک زبان انگلیسی همانند PTE، CAE و TOEFL iBT را به جای نمره آیلتس قابل قبول می باشند. از این رو برای مهاجرت ضروری است تا حد نصاب نمره لازم را کسب کنید. آزمون آیلتس در هر دو حالت جنرال و آکادمیک مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا می باشد. آزمون های تافل اینترنتی و آزمون PTE نیز مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا می باشد. برای رشته های پزشکی و رشته های مرتبط، آزمون OET نیز مورد قبول می باشد. علاوه بر این از سال 2015 اداره مهاجرت استرالیا آزمون های کمبریج را به فهرست آزمون های زبان اضافه کرد.

نمره آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

تحصیل در اسپانیا | بورسیه DAAD آلمان | راهنمای تحصیل در آلمان | تحصیل در آلمان | تحصیل در هلند | اپلای

تاثیر نمره آیلتس در مهاجرت به استرالیا

مدرک آیلتس یکی از مدارک مهم و اصلی برای پذیرش درخواست مهاجرت به استرالیا است. بدون شک بخش قابل توجهی از جمعیت استرالیا را مهاجران به ویژه اروپاییان تشکیل داده اند. آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می شود. آزمون آیلتس آکادمیک به منظور سنجش توانمندی متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. در حالی که آزمون آیلتس جنرال، توانمندی متقاضیان برای اشتغال در کشورهایی نظیر استرالیا، کانادا و .. و همچنین مهارت‌های عمومی ضروری برای روابط کاری و اجتماعی را مورد سنجش قرار می دهد. بنابراین متقاضیان برای تحصیل در استرالیا بایستی آزمون آیلتس آکادمیک و متقاضیان ویزاهای کاری و مهاجرتی نمره آزمون آیلتس جنرال را مد نظر خود قرار دهند.

فرآیند مهاجرت به استرالیا، بر مبنای کسب حداقل امتیاز برای هر نوع ویزا است. انواع ویزاهایی مهاجرتی به استرالیا به عنوان Subclass بیان می شوند و برای هریک نیز حد نصابی از نمرات کسب کرد. برای کسب اطلاعات دقیق و بروز شده و معتبر در مورد انواع ویزاهای استرالیا و حداقل امتیازهای مورد نیاز برای هریک که توسط دولت استرالیا اعلام شده، بایستی به وب سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کنید.

نمره زبان برای مهاجرت به استرالیا

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *