شهریه دانشگاه های هلند | شهریه های تحصیلی در هلند

5/5 - (2 امتیاز)

شهریه دانشگاه های هلند

دوره های تحصیلی مختلف با طیف گسترده ای از رشته های گوناگون، در دانشگاه های هلند ارائه می شوند که دانشجویان می تواند برای ادامه تحصیل در هر کدام از آن ها اقدام نماید. در این بین، دانشجویانی که برای ادامه ی تحصیلات دانشگاهی به این کشور مهاجرت می کنند یکی از مسائل مهمی که باید در نظر داشته باشند، هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه های هلند می باشد تا براساس آن بتواند برای پرداخت این هزینه در طی سال های تحصیلی، برنامه ریزی کنند. هزینه ای که باید برای تحصیل در دانشگاه های این کشور پرداخت می شود، بسته به نوع دانشگاه، رشته ی تحصیلی و تابعیت فرد دانشجو، متغیر است.

آموزش عالی با کیفیت بالا هزینه بردار است. با این حال، تحصیل در هلند در مقایسه با سایر کشورها مانند انگلیس یا ایالات متحده بسیار مقرون به صرفه است. به عنوان مثال، شهریه در انگلیس از 15،000 یورو شروع می شود که سه برابر گرانتر از هلند است. علاوه بر این هزینه های زندگی در انگلیس نیز بیشتر است و دانشجو برای درخواست ویزا باید حداقل 1،380 یورو در ماه داشته باشند که در مقابل در هلند  867.68 یورو است. بنابراین می توان گفت هلند جزأ کشورهای مقرون به صرفه از لحاظ تحصیلی است. بطور کلی در هلند شهریه های دانشگاه تقریبا پایین می باشد.

بطور کلی دانشگاه های هلند شهریه ای که برای برنامه های آموزش عالی وضع کرده اند برای یک سال تحصیلی بین 2000 تا 20 هزار یورو می باشد. علاوه بر این دانشجویان متحمل پرداخت هزینه ای در حدود 10،350 یورو برای اقامت، غذا و بیمه درمانی می باشند. برای کاهش هزینه ها هنگام تحصیل در هلند، دانشجویان می توانند برای بورسیه تحصیلی یا شغل پاره وقت اقدام کنند. شهریه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های هلندی به دو نوع شهریه، قانونی و سازمانی تقسیم می شود. شهریه قانونی توسط دولت تعیین می شود ولی شهریه سازمانی توسط دانشگاه تعیین می شود.

شهریه دانشگاه های هلند

پیشنهاد مطالعه: دانشگاه دلفت هلند

شهریه دانشگاه برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA

شهریه های قانونی مبلغ مشخصی است که توسط دولت هلند برای همه دانشگاه ها تعیین شده است. بیشتر دانشجویان هلند و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید این نوع هزینه را برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد بپردازند. شهریه سالانه دانشجویانی که اقامت کشور هایی که در EEA، سوئیس هستند،با مبلغ 2060 یورو برای سال تحصیلی 2018-2019 و با 2087 یورو برای سال تحصیلی 2019-2020 شروع می شود. با این حال دولت هلند شهریه دانشجویان سال اولی برای تحصیلات عالی را تقریبا به نصف کاهش داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های کاهش یافته به www.g qeverment.nl مراجعه نمایید.

شهریه دانشگاه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA

شهریه های سازمانی توسط خود دانشگاه تعیین می شود و برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA اعمال می شود. این شهریه بستگی به تخصص و سایر شرایط دارد. به طور متوسط ​​، شهریه سازمانی برای دانشجویان دارای تابعیت دیگر کشور ها، متوسط شهریه برنامه های کارشناسی بین 6000 تا 15000 یورو و برای برنامه کارشناسی ارشد بین 8000 تا 20،000 یورو است.

شهریه دانشگاه های هلند

توجه داشته باشید که شهریه معمولاً هزینه کتابهای تحصیلی ، لباس ، کارآموزی یا سایر هزینه های اضافی را شامل نمی شود. بسته به برنامه، این هزینه های اضافی بین 500 تا 2000 یورو در سال است.

پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *