بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سال 2019

5/5 - (2 امتیاز)

بهترین شهرهای جهان برای تحصیل در خارج از کشور کجا هستند؟

آخرین نسخه QS Best Student cityشامل داده هایی از نظرسنجی جدید با بیش از 18000 دانش آموز از سراسر جهان است و آن را به عنوان جامع ترین نسخه رتبه بندی تا به امروز ساخته است. موسسه QS که نزدیک به 30 سال از فعالیت آن می‌گذرد، علاوه بر ارائه خدمات آموزشی در سطح جهان، رتبه بندی های سالانه ی دانشگاه‌ها و شهر های دانشجویی برتر جهان را هر ساله معرفی می می‌کند. در رده‌بندی سال 2019 این موسسه مهمترین مقاصد دانشجویان جهان بر پایه شاخص‌های رتبه جهانی دانشگاه‌ها، امکان انطباق‌پذیری دانشجویان بین‌المللی، جذابیت و امنیت و میزان فرصت‌های شغلی رده‌بندی شده‌اند.

رده‌بندی موسسه QS برای سال 2019 میلادی نشان می‌دهد که لندن همانند سال گذشته بهترین شهر دانشجویی جهان است. دلیل این امر این است که چندین دانشگاه از جمله UCL (دانشگاه کالج لندن)، امپریال کالج لندن و کینگ کالج لندن در این شهر سال ها مورد علاقه دانشجویان بوده و در نظرسنجی دانشجویی QS بسیار خوب عمل کرده است. بر پایه این رتبه بندی، بریتانیا، استرالیا، آمریکا و چین بیشترین شهرهای جذاب دانشجویی را در خود جای داده‌اند. در منطقه خاورمیانه نیز ترکیه و امارات هر یک با ثبت دو شهر در میان 120 شهر برتر جهان، می‌توانند مقصدهای جذابی برای دانشجویان ایرانی باشند. شهر ابوظبی در امارات و شهر آنکارا در ترکیه به ترتیب رتبه 88 و 89 را کسب کرده‌اند. همچنین شهر استانبول در این رده‌بندی در جایگاه 71 و دوبی در رتبه 60 قرار دارد. برای مشاهده نتایج کامل به این لینک مراجعه کنید.

زمان و نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش | دانشگاه استنفورد | واریز پول به حساب خارجی | مهاجرت تحصیلی | هزینه تحصیل در روسیه

بهترین شهرهای دانشجویی در جهان

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *