مشاوره ارزیابی رایگان وضعیت پرونده تحصیلی: وارد شوید

آزمون GRE Subject چیست و چه تاثیری در اپلای دارد؟

4.5/5 - (2 امتیاز)

آزمون GRE Subject چیست و چه تاثیری در اپلای دارد؟

آزمون GRE Subject چیست ؟

آزمون جی آر ای سابجکت (GRE Subject) به منظور سنجش دانش متقاضیان از رشته تخصصی خود به زبان انگلیسی طراحی گردیده است.  این آزمون توسط سازمان ETS برگزار می شود و جزء آزمون های معتبر محسوب می شود. در آزمون جی آر ای سابجکت (GRE Subject) متقاضی علاوه بر داشتن مهارت به زبان انگلیسی، بایستی دانش خوب از رشته مورد تحصیلی خود داشته باشد. بیش از هزاران موسسه و دانشگاه در سراسر دنیا از این آزمون برای پذیرش متقاضیان استفاده می کند. آزمون جی‌آرای سابجکت تنها 3 بار در سال در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و آپریل برگزار می‌شود. این آزمون‌ها با ارزیابی دانش در یک زمینه خاص به شما کمک می‌کند که هنگام اخذ پذیرش به خصوص در مقطع تحصیلی دکترا از سایر متقاضیان متمایز شوید.

آزمون GRE Subject برای برخی از رشته ها ارائه می شود که این رشته ها عبارتند از:

  • رشته فیزیک Physics
  • رشته زیست شناسی Biology
  • رشته شیمی Chemistry
  • رشته ریاضیات Mathematics
  • رشته روان شناسی Psychology
  • رشته ادبیات زبان انگلیسی Literature in English

البته در گذشته رشته بیو شیمی و زیست شناسی سلولی مولکولی نیز در بین این رشته ها بودند که از سال ۲۰۱۶ حذف شدد.

نمره بندی و مدت زمان آزمون جی آر ای سابجکت (GRE Subject)

نمره آزمون GRE سابجکت برای همه رشته ها از ۲۰۰ تا ۹۹۰ می باشد. معمولا کسب نمره بالاتر از ۷۰۰ نمره خوبی به حساب می آید و برای اپلای در مقاطع ارشد و دکتری در کشور هایی مانند آمریکا و کانادا مناسب می باشند. زمان آزمون جی آر ای سابجکت در حدود 3 ساعت و 30 دقیقه می باشد. این آزمون دارای امتیاز منفی است و هر چهار پاسخ نادرست یک پاسخ صحیح را از بین می برد.

هزینه آزمون GRE  سابجکت

پرداخت هزینه آزمون GRE سابجکت برای همه رشته ها ۱۵۰$ می باشد.

معرفی سایت یافتن پوزیشن‌ دکتری | اسکولارشیپ چیست |شرایط گرفتن فاند | بورسیه تحصیلی موسسه ماکس پلانک

تاثیر گذاری آزمون GRE Subject برای اپلای

بیشتر دانشگاه ها در مقاطع ارشد و دکتری برای پذیرش دانشجویان داشتن نمره یک آزمون استاندارد بین المللی را الزامی می دانند. یکی از رایج‌ترین مواردی که توسط دانشگاه‌های آمریکا برای پذیرش در نظر گرفته می شود نمره آزمون GRE General است. در کنار سایر مدارک رزومه و اسنادی مانند توصیه‌نامه، ریز نمرات تحصیلی و مقاله که تاثیر بسزایی بر روی پذیرش دارند، نمره این آزمون برای بررسی صلاحیت متقاضی توسط کمیته پذیرش بررسی می شود.

اما به راستی تاثیرگذاری آزمون جی آر ای سابجکت به چه صورت است و اگر متقاضی مقاله نداشته باشد و یا از معدل خوبی برخوردار نباشد می تواند از این آزمون برای بهبود رزومه خود استفاده کند؟

یکی از بهترین کارها برا پوشش این نقاط ضعف شرکت در آزمون GRE Subject است. يكى از مهمترين آزمون هايى كه شركت در آن مي تواند تاثير بسیاری برای بهبود و ارتقاى رزومه داشته باشد این آزمون است. با اینکه براى اكثر دانشگاه ها، داشتن نمره اين آزمون ضرورى نيست، اما کسب نمره ى بالا در اين آزمون شانس متقاضی را برای پذیرش و دريافت فاند بالا مي برد.

بطور کلی برای اخذ پذیرش در اکثر دانشگاه ها به نمره آزمون جی‌آرای سابجکت نیازی ندارید اما داشتن یک نمره بالا از این آزمون می تواند توانایی شما را در رشته تحصیلی مربوطه نشان دهد و تقریبا نقاط ضعف در رزومه مخصوصا معدل را جبران کند. به عنوان نمونه در برخی از رشته مانند فیزیک اساتید و دانشگاه ها انتظار چاپ مقاله از فارغ التحصیلان ارشد این رشته را ندارند. بنابراین چنین داوطلبانی می تواند با کسب نمره خوب در آزمون جی آر ای سابجکت خود را از سایرین متمایز کنند و شانس به مراتب بالاتری را داشته باشند. پس داشتن نمره خوب این آزمون به افرادی که معدل پایینی دارند یا در مقطع ارشد تغییر رشته داده اند توصیه می شود.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

در نتیجه اگر در یکی از این رشته‌هایی که GRE سابجکت دارند تحصیل کرده‌اید و معدل بالایی ندارید، با دادن جی آر ای سابجکت مربوط به رشته خود و کسب نمره بالا در این آزمون تا حدود قابل قبولی می‌توانید شانس گرفتن پذیرش همراه با فاند را برای خود افزایش دهید.

https://www.ets.org/gre/subject/about

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *