روش تامین هزینه تحصیل دکتری آمریکا

5/5 - (2 امتیاز)

روش های تامین هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان دکتری در آمریکا

مهمترین موضوعی که برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند این است که بایستی به هزینه زندگی در آمریکا نوجه داشته باشند.  هزینه های مختلفی تحت عنوان هزینه زندگی در آمریکا وجود دارد که شامل هزینه های خوراک،‌ پوشاک، مسکن، مالیات، تفریح و سرگرمی، حمل و نقل و حتی هزینه های مربوط به تحصیل در آمریکا می گردد. اما در اینجا ما بیشتر بر روی منابع درامدی که یک دانشجوی دکتری می تواند کسب کند تا هزینه های تحصیل و زندگی خود را بپردازد تمرکز می کنیم.

منبع مالی دانشجویان دکتری

یک دانشجو در آمریکا می تواند از راه های مختلفی درامد کسب کند تا از پس مخارج خود برآید. بطور کلی دانشجویان دکتری که در آمریکا از حمایت مالی دانشگاه برخوردار باشند، می توانند شرایط زندگیش متوسطی داشته باشند. بنابر گزارشی که توسط NSF یا national science و در این لینک می توانید مشاهده کنید، منبع مالی دانشجویان دکتری به پنج دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

  • فلوشیپ یا گرنت
  • دریافت حقوق به عنوان کمک استادی (TA)
  • دریافت حقوق به عنوان کار تحقیقاتی (RA)
  • هزینه شخصی مانند وام دانشجویی و غیره
  • سایر منابع مالی

این گزارش نشان می دهد که در حدود 80 درصد دانشجویان دکتری با انواع حمایت های مالی دانشگاه نظیر فلوشیپ، دستیار استاد  TA ، دستیار پژوهشی RA  در حال تحصیل هستند. میزان حمایت نیز بر اساس تفکیک رشته ها نشان می دهد که کمترین حمایت مالی در رشته آموزش، تعلیم و تربیت است که کمترین دانشجوی بین المللی را دارد. رشته هایی که از بیشترین حمایت مالی نیز برخوردار هستند رشته هایی نظیر مهندسی، فیزیک، ریاضی و علوم کامپیوتر هستند که بیشترین دانشجوی بین المللی را نیز دارند. براساس این آمار فقط ۵ درصد از دانشجویان دکتری در این رشته ها با هزینه شخصی تحصیل می کنند.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *