مشاوره ارزیابی رایگان وضعیت پرونده تحصیلی: وارد شوید

ویزای 190 استرالیا 

5/5 - (1 امتیاز)

ویزای استرالیا | ویزای 190 استرالیا

این نوع از ویزا در واقع یک ویزای امتیازی است . این ویزا مربوط به افرادی است که جهت مهاجرت به استرالیا می خواهند از حمایت (اسپانسر) ایالتی برخوردار شوند. بسیار اتفاق می افتد که متقاضی مهاجرت به استرالیا شرایط لازم و اولیه وامتیاز کافی را جهت اخذ اقامت دائم استرالیا ندارد .

یکی از دلایل رایج که این افراد واجد الشرایط اخذ اقامت دائم به صورت مستقیم نمی باشند کمبود امتیاز و نرسیدن مجموع امتیازات آنها به 60 امتیاز است که این کمبود امتیاز می تواند به دلیل بالا بودن سن متقاضی یا ضعیف بودن وضعیت زبان انگلیسی یا نداشتن سابقه کار کافی و کمبود امتیاز مدرک تحصیلی است .

این افراد می توانند از راه غیر مستقیم به اقامت دائم استرالیا ومهاجرت به استرالیا دست یابند. با استفاده از ویزای 190 چنانچه متقاضی دارای 55 امتیاز به صورت مستقل باشد 5 امتیاز ایالت اسپانسر کننده به امتیازات او می افزاید و متقاضی به امتیاز لازم یعنی 60 امتیاز می رسد و این ویزا (ویزای 190 ) منجر به اقامت دائم استرالیا می شود.

ویزای کلاس 190 ویزای اقامت دائم استرالیا با قید و شرط می باشد که برای 5 سال اقامت دائم استرالیا را به فرد متقاضی اعطا می کند که این اقامت 5 ساله بعدا به صورت اتوماتیک به اقامت مادام العمر تبدیل می شود.

پیشنهاد مطالعه:  ویزای استرالیا کلاس ۴۸۹

 برای اقدام جهت اخذ ویزای ساب کلاس 190 استرالیا، متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:

 1. سن متقاضی در زمان ارسال دعوت نامه زیر ۴۵ سال باشد.
 2. در زمینه زبان در سه سال گذشته، یکی از شروط زیر را داشته باشد:
 3. در چهار مهارت آیلتس، حداقل نمره ی 6 یا معادل آن را کسب کرده باشد.
 4. در مهارت های تافل، برای مهارت شنیداری 12 امتیاز، برای خواندن 13 امتیاز، برای نوشتن 21 امتیاز و برای صحبت کردن 18 امتیاز کسب کرده باشد.
 5.  در یکی از شغل های ایالتی مورد نیاز دولت استرالیا، در خواست خود را ارایه دهد و یک اسپانیر ایالتی داشته باشد.
 6.  ارزیابی مدارک: با ارایه مدارک تحصیلی شغلی به یکی از مراکز ارزیابی شغلی تعیین شده، تاییدیه لازم را تهیه نماید.
 7.  طبق جدول امتیاز مهاجرت به استرالیا، حداقل 60 امتیاز داشته باشد.

هر کدام از ایالت های استرالیا لیست مشاغلی را ارائه و منتشر کرده اند که اگرشغل شما درلیست مربوطه باشد می توانید مدارک خود را به آن ایالت ارسال کنید واز آنها اسپانسرشیپ دریافت کنید.  بعد از قبولی در EOI و گرفتن دعوتنامه باید ظرف مدت 60 روز در سایت اداره مهاجرت استرالیا پرونده خود را برای درخواست این ویزا ثبت نمایید.ضمنا متقاضی باید از سلامت وپیشینه ی خوبی برخوردار باشند.

منظور از اسپانسرشیپ ایالتی ، گرفتن کار یا کارفرما نیست و تنها ایالت به شما 5 امتیاز می دهد. ایالت های استرالیا بی دلیل چنین کمکی (5 امتیاز) را به مهاجران نمی کنند بلکه از مهاجران انتظار دارند که در قبال این کمک مهاجر دو سال اول ورودش به استرالیا را در آن ایالت که اسپانسرش شده کار و زندگی کند.

پیشنهاد مطالعه:  بورسیه تحصیلی دانشگاه کوئینزلند استرالیا در دپارتمان علوم

 مزایای ویزای 190 استرالیا

 •  افرادی که اسپانسر دارند زودتر از افرادی که اسپانسر ندارند کار مرتبط با رشته شان را پیدا می کنند. ایالت ها در مواردی مانند پیدا کردن محل سکونت مناسب ،مدرسه فرزندان (در صورت نیاز)،تقویت زبان انگلیسی مهاجر و همسرش و فرزندانش و تطبیق پیدا کردن با محیط جدید به لحاظ فرهنگی و اجتماعی و دیگر خدمات کمک قابل توجهی می کنند. این کمک ها چنان با ارزش و جالب توجه است که خیلی ها دوست دارن از طریق اسپانسر ایالتی اقدام کنند .
 •  لطفا توجه کنید که بعضی از اسپانسرهای ایالتی از آنجا که می خواهند یقین داشته باشند که شما در بدو ورودتان به ایالت آنها دچار مشکل مالی نخواهید شد و انگیزه ی کافی برای ورود به بازار کار خواهید داشت هنگامی که شما از آنها تقاضای اسپانسری می کنید از شما می  خواهند که نشان دهید تا حدودی توانایی مالی آن را دارید که بتوانید امور اولیه ی زندگی خود را در آن ایالت بگذرانید.

مزایای اقامت دائم استرالیا (PR)

 1.  اقامت مادام العمر و زندگی و کار وتحصیل نا محدود در استرالیا
 2. برخورداری از مزایای شهروندی کامل استرالیا مانند یک شهروند استرالیایی از بدو ورود به استرالیا
 3.  تخفیف در پرداخت شهریه دانشگاهی تا 90 در صد و دریافت کمک هزینه ی تحصیلی
 4.  استفاده و بهره مندی از حقوق بیکاری و بازنشستگی
 5.  برخورداری از بیمه درمان رایگان
 6.  امکان تحصیل و سرمایه گذاری
 7. بهره مندی سایر اعضای خانواده از مزایای این نوع ویزا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *