سفارش نگارش استادی پلن

سفارش نگارش استادی پلن

روند ثبت سفارش نگارش استادی پلن:

 1. اطلاعات خود را در فرم سفارش نگارش استادی پلن زیر وارد کرده و ارسال کنید.
 2. تماس کارشناس مجموعه همیاراپلای با شما و پیگیری های لازم انجام می شود.
 3. هزینه را واریز میکنید (قبل از پرداخت کامل، شرایط شما بررسی میشود)
 4. گروهی با ایجاد کد اشتراک برای شما ایجاد میشود که متشکل از کارشناسان نگارنده و شما میشود.
 5. پرسشنامه ای در قالب word به شما ارائه می شود که آن را پر کرده و برای ما ارسال می کنید (در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات با کیفیت بالاتر دریافت خواهید کرد.)
 6. نگارش اختصاصی و حرفه ای نامه مکاتباتی شما توسط کارشناسان مجموعه همیاراپلای
 7. امکان بازبینی و درخواست ویرایش رایگان بر اساس انتخاب پکیج (حداکثر ظرف 10 روز پس از دریافت خدمات)

پیگیری های لازم برای نگارش اختصاصی نامه مکاتباتی شما، بعد از تکمیل ثبت سفارش از طریق کارشناس همیاراپلای انجام میشود و ساختار اطلاعات بر اساس مقصد و هدف شما چیده میشود.

نگارش استادی پلن

فرم سفارش نگارش استادی پلن ویزا تحصیلی


راهنمای نگارش استادی پلن جهت اخذ ویزا تحصیلی کانادا

سفارش نگارش استادی پلن | دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، برای ارائه درخواست مجوز تحصیلی خود نیاز به داشتن “study plan” دارند. همانطور که از نام آن پیداست، استادی پلن شما شرح نوشتاری است که گویا می‌کند چرا مایل به تحصیل در کانادا هستید و چگونه کسب درجه تحصیلی کانادایی می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف آموزشی و شغلی‌تان کمک کند.

استادی پلن شما یک بخش مهم از درخواست مجوز تحصیلی‌تان است و می‌تواند به شما کمک یا ضرر بزند. باید شیوه نگارش آن منطبق با اهداف شما باشد و نباید خیلی حسی و غیرازواجی باشد. یک مأمور ویزای شما استادی پلنتان را می‌خواند و بر اساس آن تصمیم می‌گیرد که آیا شما شرایط لازم را برای دریافت مجوز دارید یا خیر، لذا کلمات عاطفی و احساسی به او کمکی در این مورد نخواهند داشت. استادی پلن یک نامه رسمی است و باید به همین صورت باشد، بنابراین شما باید از دستور زبان و کلمات مناسبی که افکار شما را منعکس کنند، پیروی کنید.

چند نکته برای نوشتن استادی پلن

1. دقیق و مختصر باشید

یک مأمور ویزایی صدها درخواست را در اختیار دارد و فقط چند دقیقه برای خواندن استادی پلن شما و تعیین شرایط لازم دارد – بنابراین آن را مختصر و به موضوع بپردازید. پیشنهاد می‌شود که استادی پلن شما فقط یک صفحه باشد.

2. صادق باشید

استادی پلن یک سند قانونی است، ارائه اطلاعات کاذب یا دروغگویانه، برای اینکه به هر دلیلی باشد، مسئولیت پذیرفته می‌شود و ممکن است درخواست مجوز تحصیلی شما را به خطر بیندازد. همچنین در استادی پلن شما هیچ موردی برای دروغ گفتن وجود ندارد زیرا دیگر الزامات همراه با درخواست شما وجود دارد که مأمور ویزایی می‌تواند با آنها تطبیق دهد.

3. رعایت دستور زبان

البته، یک مأمور ویزا معلمی نیست که اشتباهات دستور زبان و املایی شما را به صورت نمره‌دهی کند، اما باید به دستور زبان خود توجه کنید زیرا می‌خواهید پیام مورد نظر خود را منتقل کنید. این روش شما برای ارتباط با مأمور ویزایی است بنابراین استفاده از دستور زبان درست، ارتباط را واضح می کند.

همچنین سوالاتی برای راهنمایی در نوشتن استادی پلن شما در سایت رسمی کانادا وجود دارد، و در ادامه چند تیپ برای پاسخ به آنها آورده شده است:

1. چرا می‌خواهید در برنامه آموزشی مورد پذیرش خود در کانادا تحصیل کنید؟

دلیل انتخاب شما برای تحصیل در کانادا را توضیح دهید. می‌توانید درباره نقاط قوت کانادا صحبت کنید – می‌توانید درباره کیفیت زندگی در کانادا، سیستم آموزشی آن و هیجانی که به دلیل زندگی در جامعه چند فرهنگی احساس می‌کنید، صحبت کنید.

2. هدف آموزشی کلی شما چیست؟

تحصیل و یا دنبال کردن هر مقطع تحصیلی تنها یک هدف دارد و آن این است که دانش، مهارت و مدارکی را کسب کنید. درباره این صحبت کنید که چگونه تحصیل در کانادا می‌تواند به شما در تحصیلات دانشگاهی کمک کند، چگونه می‌تواند شغل شما را تقویت کرده و همچنین به شما در رشد شخصی کمک کند. می‌توانید بگویید که به دنبال گرفتن مدرک بالاتر هستید، به همین دلیل دارید در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنید. همچنین می‌توانید درباره این صحبت کنید که چگونه این مدرک می‌تواند به پیشرفت حرفه‌ای شما کمک کند – چه کاربردی برای حرفه‌ای است که قصد دارید دنبال کنید؟

3. چرا در کشور محل اقامت یا شهروندی خود برنامه مشابهی را پیگیری نمی‌کنید؟

برای تقویت برنامه‌ی تحصیلی خود، مقایسه‌ی قوی بین کانادا و کشور محل اقامت شما ضروری است. اگرچه، گفتن نکات منفی درباره کشور شما توصیه نمی‌شود، اما شما باید تفاوت‌های روشن بین دو کشور را برای برقراری نیاز خود به تحصیل در خارج ثابت کنید. می‌توانید درباره سیستم آموزشی با کیفیت بالا و جهانی کانادا صحبت کنید. همچنین ممکن است شما یک استادی پلن را دنبال می‌کنید که در کشور شما قابل ارائه نیست، از این رو نیاز به تحصیل در خارج دارید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: سفارش نگارش کاورلتر

4. چگونه این برنامه فرصت‌های شغلی شما در کشور محل اقامت یا تابعیت شما را بهبود خواهد داد؟

در این بخش مزایایی که با داشتن مدارک تحصیلی در کانادا می‌توانید به دست آورید را بیان کنید. شغل یا حرفه‌ای را که در حال حاضر نمی‌توانید برای آن کار کنید زمینه‌سازی کنید و توضیح دهید که تحصیل در کانادا چگونه می‌تواند فرصت‌های بیشتری برای شما فراهم کند. همچنین می‌توانید درباره تقاضای شغلی خاصی در کشور خانه تان صحبت کنید.

5. چه ارتباطی با کشور محل اقامت یا تابعیت شما دارید؟

با توجه به اینکه شما دارای پروانه تحصیلی هستید، مشخص است که شما در کانادا به عنوان یک ساکن موقت هستید. منتظریم که دانشجوی بین‌المللی ارتباطات قوی با کشور محل اقامت خود داشته باشد و بعد از پایان استادی پلن به کشور خود برگردد. شما می‌توانید درباره خانواده، پیشنهاد کار پس از پایان تحصیلات، دارایی‌ها و املاک خانگی صحبت کنید.

اگرچه پس از فارغ‌التحصیلی از یک مؤسسه آموزش عالی مشخص در کانادا، پروانه کاری پس از فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان واجد شرایط در دسترس است، اما توصیه نمی‌شود که در استادی پلن خود درباره این موضوع صحبت کنید زیرا هدف اصلی تحصیل در کانادا دستیابی به آموزش عالی است و نه کار کردن در کانادا.

با این حال، اگر می‌خواهید بگویید که قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید، کاملاً مشروع است و کانادا شما را ممنوع نمی‌کند – این با اصل دوگانگی هماهنگ است. درخواست‌های با هدف دوگانه می‌توانند بیان کنند که قصد دارند ابتدا به عنوان دانشجوی بین‌المللی و سپس در آینده برای دریافت اقامت دائمی به کانادا بیایند. تا زمانی که می‌توانید مأمور ویزای شما را قانع کنید که می‌توانید با قوانین مهاجرت کانادا پایبند باشید و می‌توانید شهروندی قانونمند باشید که به بهبود جامعه کانادا کمک کند، این قابل قبول است. “دوگانگی قرار داده شده است زمانی که یک شهروند خارجی که درخواست ورود به کانادا برای یک دوره موقت را نیز به عنوان:

 1. توریستی
 2. دانشجویی
 3. کاری

ترکیب محتوای دوگانه در طرح تحصیلی قانونی است، با این حال به‌طور معمول این کار پیشنهاد نمی‌شود – به سادگی بخاطر اینکه نمی‌خواهید درخواست پذیرش تحصیلی خود را پیچیده کنید. به یاد داشته باشید هدف اصلی شما – تحصیل در کانادا – است.

6. جزئیاتی از تاریخچه تحصیلی خود را وارد کنید

شما باید جزئیات جامعی از تاریخچه تحصیلی و سابقه کار خود (اگر مربوط باشد) را ارائه دهید و این شامل تاریخ شروع و پایان دوره، نام و آدرس مدرسه، درس گرفته شده، موجودیت، مدرک یا گواهی‌نامه دریافتی برای دوره، کارفرمایان گذشته و تعداد سال‌های کار، شغل فعلی و غیره است. شما باید پیشینه تحصیلی و کاری مرتبطی داشته باشید تا درخواست خود را پشتیبانی کنید.

طرح تحصیلی یک ابزار برای کمک به شما در درخواست پذیرش تحصیلی است و ساختن آن نباید آزاردهنده باشد. امیدواریم که این مقاله به شما در موفقیت در آن کمک کند!

دانلود نمونه استادی پلن کانادا

سفارش نگارش استادی پلن در همیار اپلای به سادگی پر کردن فرم در ابتدای این صفحه صورت میگیرد.

☑️ پیشنهاد مفید مرتبط: پرداخت شهریه دانشگاه های کانادا

تای برای ویزا تحصیلی کانادا | سفارش نگارش استادی پلن

تای در برنامه استادی پلن برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است. هدف اصلی در نگارش استادی پلن، قانع کردن آفیسر مهاجرتی است که پس از پایان دوره تحصیلی، شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید. بطور کلی، تای به عنوان وابستگی‌های شما تعریف می‌شود و برای نشان دادن اینکه شما حتماً به وطن خود باز خواهید گشت، صحبت درباره وابستگی‌های شما منطقی به نظر می‌رسد. در نتیجه، با درج اطلاعات مربوط به تای در برنامه استادی پلن، می‌توانید به آفیسر مهاجرتی اثبات کنید که شما به کشور خود باز خواهید گشت.

تای به چهار دسته‌ی زیر تقسیم می‌شود:

 • تای خانوادگی: در این بخش، باید درباره‌ی وابستگی‌های خانوادگی‌تان صحبت کنید. به عنوان مثال، اگر تک فرزند هستید، والدینتان بیمار هستند یا نامزدی در کشور خودتان دارید، می‌توانید این وابستگی‌ها را به عنوان تای خانوادگی مطرح کنید.
 • تای اجتماعی: در این قسمت، باید درباره‌ی وابستگی‌هایتان با جامعه، مردم و وطن‌تان صحبت کنید. به عنوان مثال، می‌توانید درباره‌ی تعهد شغلی‌تان، دوره‌ی مرخصی برای ادامه تحصیل یا دوره‌ی سربازی که باید به وطنتان بازگردید و خدمت کنید، صحبت کنید.
 • تای اقتصادی: در این بخش، باید درباره‌ی دارایی‌های اقتصادی‌تان در وطن خود صحبت کنید و نشان دهید که وجود این منابع مالی و دارایی‌ها، نشانگر قصد بازگشت شما به وطن است. مثلاً سند خانه و ماشین می‌توانند در این بخش مورد استفاده قرار بگیرند.
 • تای هدفی: در این بخش، باید نشان دهید که برای انجام یک هدف بزرگتر، شما حتماً به وطن خود باز خواهید گشت. به عنوان مثال، با نشان دادن یک پیشنهاد شغلی با منصب بالا و ارزشمند، می‌توانید نشان دهید که پس از تمام کردن تحصیلات‌تان در کانادا، باید به وطن بازگردید و این منصب شغلی را برعهده گیرید.

☑️ پیشنهاد مطالعه: ویرایش sop

سفارش نگارش استادی پلن