مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ای | مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای

رای دهید

برای بسیاری از متقاضیان که از مهارت و مدرک فنی حرفه ای برخوردار هستند ممکن است این سوال مطرح شود که آیا می توان با مدرک فنی حرفه ایی برای مهاجرت به کانادا اقدام کرد. همانطور که مطلع هستیم کشور کانادا هر ساله در حال بهبود مسیرهای مهاجرتی برای افراد توانمند و با مهارت است. اما به دلیل آمار بیش از حد مهاجران، قوانین سخت گیرانه تری را کشور کانادا تدوین کرده است تا مهاجرانی که دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی و مدارک آزمون های زبان مانند آیلتس و یا تافل را دارند بتوانند به جمعیت مهاجران این کشور افزوده شوند.

برنامه مهاجرت کانادا با مدرک فنی حرفه ای برای گروه های کاری پیشه وران و تکنسین هایی که دارای مدرک فنی حرفه ای می باشند مناسب است. این برنامه مهاجرتی کانادا نیز همانند مهاجرت کاری کانادا Federal Skilled Worker، از طریق سیستم Express Entry تشکیل پرونده و بصورت آنلاین اقدام می گردد. برنامه مهاجرتی با مدرك فنی حرفه ای برای زندگی در استان کبک نمی باشد و درخواست کنندگانی که تصمیم به زندگی در استان کبک را دارند باید از طریق Quebec Selected Skilled Workers اقدام نمایند.

حداقل شرایط لازم برای برنامه مهاجرت کاری فنی حرفه ای:

آشنایی با یکی از زبانهای انگلیسی یا فرانسه و داشتن سطح زبان مورد نیاز در هر چهار مهارت – داشتن حداقل دوسال سابقه کار در پنج سال اخیر بصورت تمام وقت (یا معادل همین مقدار بصورت نیمه وقت) – داشتن تجربه کاری در طبقه بندی مشاغل کانادا NOC مشخص شده برای این برنامه مهاجرتی – داشتن پیشنهاد شغلی – عدم نیاز مدرک تحصیلی (مگر اینکه ارائه مدرك تحصیلی جهت کسب امتیاز در Express Entry باشد).

سطح زبان برای مهاجرت به کانادا

حداقل سطح زبان انگلیسی برای برنامه مهاجرت کاری فنی حرفه ای برای دو مهارت مکالمه و شنیدن CLB 5 معادل IELTS 5 و برای دو مهارت خواندن و نوشتن CLB 4 معادل IELTS 4 برای خواندن و IELTS 3.5 برای نوشتن است. مدرك زبان انگلیسی مورد قبول برنامه مهاجرت فنی حرفه ای و تکنسین کانادا فقط جنرال می باشد. در صورت انتخاب زبان فرانسه برای برنامه مهاجرت فنی حرفه ای و پیشه ور کانادا، حداقل سطح مورد نظر برای دو مهارت مکالمه و شنیدن CLB5  و برای دو مهارت خواندن و نوشتن CLB 4  می باشد. از اعتبار تست زبان شما در زمان دریافت دعوتنامه و ارسال مدارك نباید بیش از دوسال گذشته باشد.

میزان سابقه کاری برای مهاجرت به کانادا

تجربه کاری شما باید 2 سال از 5 سال اخیر (قبل از درخواست پرونده) بصورت تمام وقت و حداقل 30 ساعت در هفته و یا معادل همین مقدار بصورت نیمه وقت باشد.
تمام وقت به صورت  30 ساعت کار در هفته در طول 12 ماه و نیمه وقت  به صورت 15 ساعت کار در هفته در طول 24 ماه است. علاوه بر این باید ثابت کنید شرح وظایف شغلیتان (شامل وظایف اصلی و مهم) مطابق با توضیحات موجود در NOC مورد نظر می باشد.

تجربه کاری

برنامه مهاجرتی گروه فنی حرفه ای و تکنسین کانادا Federal Skill Trade گروه های کاری در دسته بندی NOC زیر امکان پذیر می باشد:

 • گروه شغلی کد NOC سری 72 : صنعت، برق، ساختمان و سازه
 • گروه شغلی کد NOC سری 73 : تعمیر و نگهداری و بهره برداری تجهیزات تجاری
 • گروه شغلی کد NOC  سری 82 : سوپروایزر و کارهای فنی در منابع طبیعی، کشاورزی و تولیدات وابسته
 • گروه شغلی کد NOC سری 92 : سرپرست کنترل، تولید و پردازش
 • گروه شغلی کد NOC سری 632: آشپز و سرآشپز
 • گروه شغلی کد NOC سری 633 : نانوا، قصاب

این گروههای شغلی هر کدام شامل زیر مجموعه شغل های مختلفی می باشند که در لیست طبقه بندی مشاغل کانادا (NOC) جزئیات آنها آمده است. درخواست کننده برای این برنامه مهاجرتی کانادا باید از کارفرمای کانادایی دارای یک پیشنهاد کاری با LMIA مثبت در گروه شغلی بالا باشد.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی

سوالات متداول دانشجویان ایرانی در کانادا

پیشنهاد شغلی و مهاجرت به کانادا

داشتن پیشنهاد کاری با یکی از مشخصات زیر، یکی از شرایط مورد نیاز برای این برنامه مهاجرت فدرال می باشد:
داشتن پیشنهاد کاری تمام وقت حداقل برای یکسال، حداکثر دو پیشنهاد کاری از دو کارفرما برای یکسال به صورت مستمر یا داشتن گواهی صلاحیت کاری (این گواهی توسط ایالتها صادر می گردد، جهت اخذ این گواهی باید موفق به گذراندن امتحان مربوطه گردید. ایالتها جهت شرکت در امتحان مربوطه، سابقه کاری، مهارت و آموزشهای شما را بررسی می کنند، تا مجوز شرکت در این امتحان را صادر نمایند) یا داشتن حداقل دو پیشنهاد کاری از دو کارفرمای متفاوت برای یکسال بصورت مستمر و تمام وقت (در مجموع 30 ساعت کار درهفته).

تحصیلات برای مهاجرت به کانادا

اپلای تحصیلی | برای این برنامه مهاجرتی فدرال نیاز به ارائه مدرك تحصیلی نمی باشد ولی اگر بخواهید از تحصیلات خود امتیاز کسب نمایید باید یکی از مدارك زیر را ارائه نمایید:
مدارك پس از دبیرستان و یا دیپلم کانادایی مدارک تحصیلی پس از دبیرستان و یا دیپلم خارج از کانادا برای مدارک تحصیلی خارج از کانادا، شما در صورتی موفق به اخذ امتیاز از این قسمت می شوید که ارزیابی مدرك شما (ECI) معادل یکی از مدرکهای کانادا در مقاطع دیپلم، پس از دیپلم و یا بیشتر باشد. ارزیابی مدرك شما باید توسط یکی از آژانسهای مورد تایید اداره مهاجرت کانادا صورت گیرد.

با توجه به اینکه گرفتن پیشنهاد کار (Job Offer) کاری بسیار دشوار بوده، متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق فنی حرفه ای، میتوانند از طریق کالج های فنی حرفه ای کانادا، جهت مهاجرت به کانادا، نیز اقدام نمایند.

https://www.canada.ca/en.html

مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ای | مهاجرت کانادا با مدرک فنی حرفه ای

دیدگاه کاربران
 • سینا 6 نوامبر 2019

  سلام
  من دیپلم برق خودرو
  فوق دیپلم مکانیک
  لیسانس مکانیگ خودرو از دانشگاه ازاد
  چنتا مدرک فنی حزفه ای دارم
  سابقه کار هم دارم
  واس رشته تخصیلی من کار هست اونجا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *