0

نگارش و ویراستاری متون علمی

نگارش و ویراستاری متون علمی

تصحیح رایتینگ | در اهمیت نگارش درست متون علمی همین نکته بس که بالاترین دارایی بسیاری از شرکت ها حقوق مالکیت فکری است و تنها راه اطمینان بخش برای بازگشت سرمایه در قبال هزینه پژوهش ثبت دارایی فکری به شکل مقاله و یا اختراع (پتنت) است. تعداد انتشارات علمی-پژوهشی منتشر شده از یک دانشگاه­ و یا هر موسسه علمی یک معیار کلیدی در رده بندی­ های جهانی است. اعتبار پژوهشگران برای ارتقای سطح علمی و یا دریافت جوایز و گرندهای تحصیلی همگی با تعداد انتشارات بویژه مقالات پراستناد سنجیده می­‌شود.

ثبت دستاوردهای علمی و پژوهشی به شکل مقاله و یا پتنت نیازمند تدوین جامع و کامل یافته‌های پژوهشی شما است. یکی از مشکلات اساسی پژوهشگران در حوزه نگارش دستاوردهای علمی، عدم آشنایی با ساختار درست مقاله نویسی، عدم مطالعه جامع روی موضوع پژوهش و شناخت درست اصطلاحات آن حوزه پژوهشی و همچنین سطح پایین زبان انگلیسی است.

گروه همیار اپلای از کارشناسان حرفه‌­ای (با رشته­‌های علوم پایه، فنی-مهندسی، علوم انسانی و علوم زیستی) تشکیل شده است تا کمک شایانی به پژوهشگران برای ارائه دستاوردهایشان به بهترین شکل ممکن نماید.

نگارش و ویراستاری متون علمی را می­‌توان در سه گام خلاصه نمود.

گام نخست: در گام نخست آشنایی کامل با واژگان حوزه پژوهشی مورد نظر است که این مهم نیازمند مطالعه دقیق مقالات پژوهش­‌های پیشین است.

گام دوم: این گام نیازمند این است که متن دستاورد پژوهشی شما در ساختار درست تدوین شود. یکی از مشکل‌های نگارش مقالات علمی این است که پژوهشگران به شیوه درست نگارش چکیده، مقدمه، نتایج و بحث و در انتها جمع بندی نهایی آشنایی ندارند. همچنین در مورد پتنت­‌ها، یکی از مشکلات اساسی نگارش اشتباه “ادعاها” است که باعث می‌شود به آسانی دستاورد پژوهشی شما توسط سازمان های رقیب بدون پرداخت حق مالکیت فکری استفاده و یا سرقت علمی شود.

برای مثال یک اشتباه رایج در مورد ساختار چکیده این است که ساختار مقدمه با چکیده اشتباه می­‌شود. این در حالی است که چکیده مقالات بایستی بیانی خلاصه از کل پژوهش را به دست دهد. برای مثال جمله نخست چکیده بایستی پرسش پژوهش و فرضیه شما را بیان نماید و در جمله دوم روش اثبات این فرضیه بیان شود. این نکته که کار مطالعه موردی با طرح پرسشنامه پیش رفت و یا با انجام مدل سازی و یا آزمایش شکل گرفت را بایستی اشاره نمود. در جملات بعدی بایستی به نتایج حاصل و دلایل شما اشاره شود. در انتها نیز یک جمع بندی از کل کار و یا پیشنهاد شما به پژوهشگران آتی آورده شود.

گام سوم: این گام نیز نیازمند ویراستاری متن از لحاظ قواعد زبان انگلیسی و یا فارسی است. رعایت درست قواعد زبان­‌شناسی همانند استفاده درست از عبارات دنگلینگ، انتخاب درست حروف اضافه، ضمایر و افعال نیازمند سطح پیشرفته زبان انگلیسی و فارسی است.

تصحیح رایتینگ

سفارش نگارش متون علمی

نگارش و ویراستاری

روال نگارش و ویراستاری متون علمی

  1. بارگزاری فایل در قالب word (با فرمت .doc و یا .docx)
  2. ارائه توضیحات در خصوص نگارش کامل مقاله (و یا پتنت، چکیده کنفرانس، غیره) از روی یافته­‌های پژوهش شما و یا تنها ویراستاری متن تخصصی شما
  3. در صورت بارگزاری و ثبت موفقیت آمیز سفارش، ایمیل تائیدیه برای شما ارسال می‌­شود (امکان دارد این ایمیل به بخش Spam در سرویس ایمیل شما فرستاده شود).
  4. ارائه و ارسال فهرستی از توصیه­‌ها برای نگارش و یا ویراستاری توسط کارشناسان شرکت به همراه برآورد هزینه
  5. ثبت سفارش با پرداخت 30% هزینه کل کار
  6. متن نهایی در صورت نیاز به ویراستاری به طور معمول ظرف 72 ساعت تهیه و برای کارفرما ارسال می­‌شود و در صورت نیاز به نگارش کامل ظرف 2 هفته انجام خواهد شد.

 

موارد گنجانده شده در متن نهایی پس از ویراستاری

  1. نشان گزاری قسمت­‌های تصحیح شده با ذکر اشتباه ها در حوزه واژگان، گرامر، علامت گذاری و ساختار پاراگراف (و یا پیوستگی متن)
  2. پیشنهاد برای پاراگراف بندی و یا بخش بندی بهتر
  3. تفسیر کلی اشکالات از دیدگاه مصحح
  4. امکان برقراری ارتباط با مصحح (در صورت داشتن هر گونه پرسشی در خصوص متن علمی اصلاح شده، پرسش‌­های خود را در غالب یک فایل حداکثر 2 روز پس از دریافت متن از طریق وب سایت برای ما ارسال نمائید.)

    سفارش آنلاین تصحیح رایتینگ

☑️ پیشنهاد مطالعه: نگارش ریسرچ پروپوزال

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *