مشاوره ارزیابی رایگان وضعیت پرونده تحصیلی: وارد شوید

پرداخت اپلیکیشن فی با کمترین کارمزد

پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه

پرداخت اپلیکیشن فی با کمترین کارمزد برای دانشجویان عزیز انجام میشود.

مراحل پرداخت اپلیکیشن فی با کمترین کارمزد

 1. پر کردن فرم زیر
 2. تشکیل گروه در سریعترین زمان
 3. گرفتن قیمت ارز: دریافت قیمت فوری
 4. پرداخت در کمترین زمان ممکن و ارتباط با کارشناس تیم همیاراپلای در این مسیر

ثبت درخواست پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه خارجی

سوالات متداول در پروسه پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه خارجی

شما در این بخش میتوانید بخش های مختلف و فعال مجموعه بهمراه سابقه نماد اعتماد الکترونیکی ما را بدون هیچ شکایتی بررسی کنید. ضمنا گوگل اسکولار ما از نظر علمی قابلیت بررسی دارد. وبسایت همیاراپلای از سال 94 فعالیت مشاوره مهاجرت خود را آغاز کرده و تا به امروز به تعداد زیادی دانشجو کمک کرده تا بتوانند مسیر خود را ساده تر پیش ببرند.

 • موسسه رسمی مشاوره مهاجرت با شناسه ملی: 14011821805
 • لینک نماد اعتماد الکتریکی (بدون فیلتر شکن وارد شوید): ورود
 • لینکداین: ورود
 • لینک کانال تلگرام: ورود
 • لینک گوگل اسکولار: ورود
 • لینک اینستاگرام: ورود
 • مدیریت گروه های هلند از طریق همیاراپلای در تلگرام

بخش اپلیکیشن فی برگشتی ندارد و دانشگاه های جهان این هزینه را به عنوان هزینه بررسی مدارک در نظر میگیرند.

ابتدا باید حساب مقصد چک شود تا خدایی نکرده به مشکل بزرگی برخورد نکنیم. بعد بررسی که سریعا انجام میشود اگر پرداخت بصورت آنلاین و اینترنتی یا همان درگاه پرداخت دانشگاه مقصد باشد کار ساده خواهد بود و نگرانی نشستن پول به حساب را نخواهیم داشت. اما در صورتی که قرار است به حساب و حواله بانکی انجام شود میتواند 3 تا 5 روز طول بکشد و این بخش مرتبط به مجموعه همیاراپلای نخواهد بود و مربوط به قوانین حساب های بین المللی هست و به همین دلیل ما همیشه در ابتدا ددلاین شما را میپرسیم که مشکل جدی برخورد نکنید.

پرداخت آنلاین اپلیکیشن اکثرا در 4 ساعت اول ثبت سفارش پرداخت میشوند ولی میتوانند تا 24 ساعت طول بکشند (بندرت) دقت کنید که برای هر پرداخت اشتراکی جهت دریافت اطلاعات پرداخت از شما و قیمت دهی ریالی ایجاد شده تا با حداقل کردن استرس برای شما پرداخت را انجام دهیم و ضمنا در زمان پرداخت دانشجو میتواند آنلاین باشد و اگر نکته ای در جریان پرداخت بود به تیم پرداخت اعلام و هماهنگی های لازم را انجام دهد. قیمت دهی همیاراپلای برای اپلیکیشن فی با دادن یک پیام در تلگرام بسرعت انجام میشود. کارمزد همیاراپلای صفر و قیمت ریالی ارز نیز با حداقل بازار پرداخت آنلاین انجام میشود. پشتیبانی از 8 صبح تا 12 شب انجام میشود.

بدون نگرانی میتوانید این بخش را به ما بسپارید و ما در این مسیر مبدا را از بخش های مجاز جهان در نظر خواهیم گرفت.

پرداخت فی پذیرش و ویزا تحصیلی

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه یا ویزا وابسته به کشور و دانشگاه میتواند متفاوت باشد. دانشجویان در مسیر اپلای سعی میکنند برای چند دانشگاه اقدامات اولیه را پیش برده تا بتوانند با خیال راحت مسیر اپلای تحصیلی را طی نمایند. یکی از مخارج اولیه در پروسه اپلای و اقدام رسمی پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه خارجی میباشد تا بتوانید درخواست را رسمی کنید. البته روش هایی وجود دارد که میتوانید در صورت داشتن وقت و فشار مالی از آنها استفاده کنید تا شاید این هزینه را پوشش دهید. اصطلاحی به نام ویو کردن اپلیکیشن فی با برقراری ارتباط با ایمیل قابل انجام است که در لینک بالا میتوانید راهنمایی کامل آن را مشاهده کنید.

مجموعه مشاوره مهاجرت تحصیلی همیاراپلای با توجه به نیاز دانشجویان این بخش را ایجاد کرده است تا شما بتوانید با حداقل کارمزد تمامی پرداخت های آنلاین ارزی دانشجویی خود را انجام دهید. یکی از پرداخت های مهم، پرداخت اپلیکیشن فی است که ما در این صفحه در سریعترین زمان سفارش شمارا ثبت و پیگیری مینمائیم.

همیار اپلای تضمین میکند که پرداخت اپلیکیشن فی با کمترین کارمزد را در حداقل زمان ممکن و بدون ایجاد استرس برای شما انجام میدهد.

نکات مهم در پروسه پرداخت اپلیکیشن فی که باید بدانید

 • عمدتا این هزینه غیر قابل برگشت است و بعنوان هزینه بررسی پرونده شما بحساب می آید
 • حتما قبل از پرداخت اطلاعات را با دقت بررسی کنید زیرا در اکثر موارد ویرایش ممکن نخواهد بود.
 • خواهش مندیم ددلاین دانشگاه هارا با دقت بررسی و در نظر بگیرید تا کار عجله ای و با استرس صورت نگیرد. ضمنا ددلاین هر دانشگاه برای اپلای تحصیلی میتواند مختص همان دانشگاه یا دانشکده شما باشد.
 • بخش پرداخت application fee مبالغ مختص دانشگاه را شامل میشود.

پرداخت Application Fee

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه یکی از مراحل مهم در پروسه مهاجرت تحصیلی و پذیرش برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور است. برای اینکه درخواست شما بررسی شود، این هزینه را باید پرداخت کنید. هزینه Application Fee بسته به عواملی مانند کشور دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت است. با این حال، برخی دانشگاه‌ها نیز از دریافت این هزینه چشم‌پوشی می‌کنند. در صورتی که قصد دارید این هزینه را پرداخت نکنید، لازم است با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید تا از شرایط دقیق آگاه شوید.

چرا باید اپلیکیشن فی پرداخت کنیم؟

 1. اپلیکیشن فی در دانشگاه‌ها به منظور بررسی مدارک داوطلبان برای پذیرش تحصیلی وجود دارد. علاوه بر بررسی مدارک، هزینه‌ی اپلیکیشن فی برای تعدادی دلیل دیگر نیز باید پرداخت شود. اولین دلیل آن این است که درخواست پذیرش تحصیلی یک فرایند پیچیده است و شامل ارسال مدارکی مانند رزومه، انگیزه‌نامه، ریزنمرات و… می‌شود. پرداخت هزینه‌ی اپلیکیشن فی به دانشگاه، به عنوان یک هزینه‌ی قابل قبول برای بررسی مدارک، همکاری با داوطلبان را تسهیل می‌کند.
 2. دومین دلیل این است که اغلب دانشجویان، برای افزایش شانس پذیرش، مدارک خود را به چند دانشگاه ارسال می‌کنند. این باعث می‌شود تعداد متقاضیان افزایش یابد و فرآیند بررسی مدارک پیچیده‌تر شود. با داشتن اپلیکیشن فی، دانشگاه می‌تواند داوطلبانی را شناسایی کند که برای پذیرش تحصیلی در آن دانشگاه، جدی‌تر هستند و به علاوه، منابع خود را برای بررسی مدارک دانشجویان محدود کند.

مبلغ اپلیکیشن فی در دانشگاه‌ها ممکن است متفاوت و ممکن است شرایط و قوانین آن نیز در هر دانشگاه متفاوت باشد. علاوه بر بررسی مدارک، این هزینه می‌تواند هزینه‌های مختلفی را شامل شود؛ مانند هزینه‌ی برگزاری مصاحبه آنلاین، بهبود فرم درخواست پذیرش، پاسخ به سوالات دانشجویان و بررسی مدارک همه‌ی متقاضیان برای یک ترم خاص

مبلغ اپلیکیشن فی در دانشگاه تحت تاثیر چندین عامل قرار می‌گیرد. برخی از عوامل تاثیرگذار برای تعیین هزینه اپلیکیشن فی به شرح زیر است:

 1. عامل اول، کشور و نظام آموزشی آن است. هزینه اپلیکیشن فی در هر کشور بسته به سیستم آموزشی، نرخ ارز و دیگر عوامل دیگری که ممکن است برای تعیین صلاحیت داوطلبان در نظر گرفته شده باشند، متفاوت است.
 2. عامل دوم، مقطع تحصیلی است. به طور معمول، هزینه اپلیکیشن فی برای مقاطع تحصیلی پس از کارشناسی (ارشد و دکترا) بیشتر از مقطع کارشناسی است.
 3. رشته تحصیلی نیز بر تعیین هزینه اپلیکیشن فی تاثیرگذار است؛ زیرا هزینه تحصیل در برخی از رشته‌های تخصصی به دلیل نوآوری، تکنولوژی و دیگر عوامل، بیشتر است.
 4. نوع برنامه تحصیلی مورد نظر همچنین بر تعیین هزینه اپلیکیشن فی تاثیرگذار است. هزینه برنامه‌های Part-time کمتر از Full-time است.
 5. در نهایت، وضعیت مهاجرتی داوطلب نیز تاثیرگذار است؛ برای مثال، هزینه اپلیکیشن فی برای دانشجویان بین‌المللی بسیار بیشتر از دانشجویان محلی است.

با توجه به موارد فوق، این تفاوت‌ها در هزینه اپلیکیشن فی در دانشگاه‌های مختلف ایجاد می‌شود.

تفاوت اصلی بین اپلیکیشن فی و ادمیشن فی دانشگاه

تفاوت اصلی بین اپلیکیشن فی و ادمیشن فی دانشگاه، در نوع هزینه‌ای است که به آن‌ها اشاره می‌کنند. اپلیکیشن فی (Application Fee) هزینه‌ای است که دانشجویان در زمان ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه پرداخت می‌کنند تا درخواستشان بررسی شود. این هزینه نسبت به دیپازیت فی یا ادمیشن فی که پس از پذیرش در دانشگاه پرداخت می‌شود، قابل بازگشت نیست.

در عین حال، ادمیشن فی یا دیپازیت فی (Deposit Fee) که در برخی دانشگاه‌ها به صورت تضمینی درخواست می‌شود، هزینه‌ای است که دانشگاه از دانشجو بعنوان تضمینی برای ثبت نام در کلاس‌ها و برنامه‌های تحصیلی خود دریافت می‌کند. این هزینه به طور معمول پس از ثبت نام و شروع تحصیلات به دانشجو برگردانده می‌شود، تا آن دانشگاه اطمینان حاصل کند که دانشجو به درستی ثبت نام کرده و برنامه‌های تحصیلی خود را پیگیری می‌کند.

بنابراین، اپلیکیشن فی و ادمیشن فی دو هزینه مجزا هستند و به دانشجویان در دو مرحله مختلف از فرآیند پذیرش در دانشگاه پرداخت می‌شوند.

در رابطه با پرداخت Application Fee دانشگاه، باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. مبلغی که برای اپلیکیشن فی پرداخت می‌کنید، هزینه اپلای برای ۲ یا ۳ رشته تحصیلی را پوشش می‌دهد.
 2. برخی دانشگاه‌ها که به دانشگاه‌ های بدون اپلیکیشن فی معروف هستند، دانشجویان را از پرداخت اپلیکیشن فی معاف می‌کنند.
 3. شما برای پرداخت اپلیکیشن فی (Application Fee) تا ددلاین تعیین شده برای ارسال درخواست پذیرش زمان خواهید داشت.
 4. همانطور که اشاره شد، هزینه Application Fee قابل بازگشت نیست و پس از پرداخت آن در اکثر موارد امکان پس گرفتن آن از دانشگاه وجود ندارد.
 5. برای آگاهی از مبلغ دقیق اپلیکیشن فی، باید به وبسایت دانشگاهی که می‌خواهید برای آن اپلای کنید مراجعه کرده و در بخش Admission Requirements اطلاعات مربوط به این هزینه را پیدا کنید.
 6. پیش از پرداخت اپلیکیشن فی، حتما به صحت و درستی مدارکی که می‌خواهید ارسال کنید مطمئن باشید.
 7. پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه به دو طریق آفلاین و آنلاین انجام می‌شود.

از کجا باید هزینه دقیق اپلیکیشن فی را متوجه شویم؟

بله، هزینه Application Fee برای دانشگاه‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد. هزینه این فی را می‌توانید در وبسایت اصلی هر دانشگاه یا به صورت آنلاین سرچ کنید. با این حال، هزینه Application Fee برای بعضی از دانشگاه‌ها ممکن است تا ۱۰۰ دلار یا بیشتر نیز برسد. لذا، قبل از ثبت نام در هر دانشگاه، بهتر است هزینه‌های مربوط به آن را با دقت بررسی کنید.

آیا میتونم این مبلغ اپلیکیشن فی را ندهم؟ چجوری میشه اقدام کرد؟

برای ثبت نام در دانشگاه‌هایی که هزینه Application Fee دارند، می‌توانید از ویو اپلیکیشن فی استفاده کنید. با این روش، این هزینه به شما اعمال نمی‌شود. درصورتی که دانشگاهی که می‌خواهید ثبت‌نام کنید، این امکان را داشته باشد، باید یک ایمیل به دانشگاه ارسال کنید و دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه را ذکر کنید. البته باید توجه داشت که این امکان برای همه دانشجویان در دسترس نیست و تنها برای برخی افراد با شرایط خاص در دسترس است. همچنین، ممکن است دانشگاه از این امکان برای تعداد محدودی دانشجو استفاده کند. علاوه بر ویو اپلیکیشن فی، راه‌های دیگری نیز برای کاهش هزینه‌های اپلای وجود دارد. مثلاً شما می‌توانید دانشگاه‌هایی را که Application Fee را دریافت نمی‌کنند، در لیست انتخابات خود قرار دهید تا صرفه‌جویی در هزینه‌های ثبت‌نام خود داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: نحوه ویو اپلیکیشن فی

معرفی دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در برخی کشورها

همانطور که گفته شد، برخی دانشگاه‌ها برای بررسی مدارک و مستندات لازم برای پذیرش دانشجویان، هیچ هزینه‌ای از آن‌ها دریافت نمی‌کنند. در اینجا لیستی از دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در ۳ کشور مختلف، یعنی کانادا، آمریکا و انگلیس را معرفی می‌کنیم. البته به این نکته اشاره می‌کنیم که این لیست شامل نام دانشگاه‌هایی است که اپلیکیشن فی دریافت می‌کنند، اما در شرایط خاصی به دانشجویانی که در کشورهای کمتر توسعه‌یافته زندگی می‌کنند، امکان ویو این هزینه را می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه: دانشگاه های آمریکا بدون اپلیکیشن فی

در اینجا لیست دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس را برای شما آورده‌ایم:

کانادا:

 • University of Waterloo
 • University of Victoria
 • Carleton University
 • Mount Royal University
 • Wilfrid Laurier University

آمریکا:

 • California State University, East Bay
 • University of Minnesota, Duluth
 • Western Oregon University
 • University of Wisconsin, Eau Claire
 • Truman State University

انگلیس:

 • University of Oxford
 • University of Cambridge
 • Imperial College London
 • King’s College London
 • University of Bristol

لازم به ذکر است که این لیست فقط شامل چند نمونه از دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در هر یک از کشورهاست.

روش پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه

روش‌های پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه شامل پرداخت آنلاین و پرداخت آفلاین می‌باشد. برای پرداخت آنلاین، شما می‌توانید از روش‌های مستر کارت، ویزا کارت و پی ‌پال استفاده کنید. در صورتی که به روش‌های پرداخت آنلاین دسترسی ندارید، می‌توانید از روش پرداخت آفلاین یعنی حواله بانکی استفاده کنید که با واریز مبلغ هزینه به حساب دانشگاه صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی، باید ابتدا فرم درخواست پذیرش را پر کرده و پس از آپلود مدارک، به مرحله Submit رسیده باشید.

پرداخت اپلیکیشن فی با همیاراپلای

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی برای دانشگاه، می‌تواند به صورت آنلاین و یا آفلاین با حواله بانکی صورت پذیرد. از جمله روش‌های پرداخت آنلاین می‌توان به پرداخت با کارت‌های اعتباری مانند مستر کارت و ویزا کارت اشاره کرد. اما در صورتی که این روش پرداخت برای شما مناسب نبود، می‌توانید از سرویس پرداخت همیاراپلای استفاده کنید. با استفاده از این سرویس، پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه در کمتر از سه ساعت و با کمترین کارمزد انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که اپلیکیشن فی دانشگاه هزینه‌ای است که برای بررسی مدارک و فرم اپلیکیشن متقاضی پذیرش در دانشگاه دریافت می‌شود و در صورت عدم پرداخت آن، درخواست پذیرش شما توسط دانشگاه بررسی نخواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه قابل ریفاند نیست و در صورتی که با درخواست پذیرش شما موافقت نشود، نمی‌توانید هزینه اپلیکیشن فی را از دانشگاه پس بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت شهریه دانشگاه خارجی